Biorę udział

Warsztat Szamański „Taniec z Bogami i Boginiami”

27/05/2024 - 02/06/2024

Nowa Morawa, Masyw Śnieżnika

„Jeśli mity interpretuje się dosłownie jako merytoryczne narracje, mity są zmyśloną historią. Ale jeśli uważamy je za odzwierciedlenie naszego wewnętrznego świata, to jest to prawda. Mit jest ostateczną prawdą”.
Joseph Campbell


Zanurz się w serce misterium i tajemnicy

Nawet jeśli uważasz, że nic nie wiesz o mitach, prawdopodobnie słyszałeś o Edypie, Herkulesie, Erosie, Psyche lub Minotaurze.

Każdego dnia mity manifestują swoje znaczenie poprzez twórczość artystyczną: obrazy, rzeźby lub filmy, seriale i gry.

Ale przede wszystkim są emanacją naszego głębokiego człowieczeństwa i otwierają ci dostęp do tajemnicy jaką jesteś Ty sama/sam dla siebie.

Każdy człowiek posiada swój własny mit, który prowadzi go przez życie, czy masz tego świadomość, czy nie.
„Taniec z Bogami i Boginiami” jest rytuałem przejścia, propozycją świadomego spotkania z własnym przeznaczeniem. Poznając swój mit, pracując nad nim poprzez różne rytuały, będziesz miała/miał okazje zobaczyć dotychczasowe wydarzenia i przebieg swego życia w nieco innym świetle.
Kierunek twojej przyszłości nabierze innych barw. A ponowny wgląd w przeszłość może ukazać Ci zupełnie odmienny aspekt twojej historii. Możesz być bardziej świadoma/y nadchodzących wydarzeń w Twoim życiu i bardziej zrozumieć swoje przeznaczenie.

Jest to wezwanie do przygody, szamańskiej wędrówki, do spotkania z samą/ym sobą i celem swego życia.


Wejdź i przeżyj przygodę, zanurz się w akcję mitycznej fabuły


Gdy decydujesz się by wejść w głąb mitu, wchodzisz w energię  i osobowość mitycznej postaci, która przedstawia dla Ciebie ukrytą tajemnicę.

Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś, co Minotaur widzi w Tezeuszu, kiedy się spotykają? Dlaczego Medea decyduje się na zabicie własnych dzieci? Lub dlaczego, w ostatniej chwili, Orfeusz odwraca się do Eurydyki? Dlaczego Psyche jest gotowa zrobić wszystko i zjednoczyć się z Erosem?

Podążając śladami mitycznej postaci, która Cię intryguje, przeżywasz ponownie jej podróż, aby poczuć i zobaczyć jaki przekaz niesie w swoim doświadczeniu – zmysłowym, emocjonalnym, intuicyjnym – by poczuć siły witalne, które ją napędzają.

Jest to przeżycie przewyższające wszelkie z góry przyjęte poglądy lub to co jest zrozumiałe przez sam intelekt, odkrywasz w ten sposób prawdziwą nić przygody tej postaci… jednocześnie przeżywasz przygodę wewnętrzną, na poziomie tak intymnym, że twoje Życie codzienne zostaje wzbogacone, nawet jeśli na poziomie intelektualnym nie jesteś w stanie tego pojąć.


Mity i wędrówka szamańska

Aby znaleźć głęboki wymiar, który ożywia wszystko, nauczymy się jak komunikować się z niewidzialnymi światami.
Podstawą praktyki wszystkich szamanów na świecie jest duchowa podróż duszy do innego świata, innymi słowy, szamańska podróż. Podczas szamańskich podróży szamani wchodzą w kontakt z istotami duchowymi – szamani nazywają je „duchami” lub „sojusznikami” – którzy często pojawiają się im jako zwierzęta (zwierzęta mocy) i przodkowie osobiści lub mitologiczni (przewodnicy duchowi). Ci sprzymierzeńcy drugiego świata przekazują szamanowi siłę i wiedzę, które pozwalają mu wykonywać pracę uzdrawiającą i równoważącą siebie, innych i otaczający świat.
Kiedy masz okazję wejść całym sobą w wybrany przez siebie mit, to co przeżywasz jest twoją wewnętrzną wędrówką szamańską, która pozwala Ci na wielką przemianę.

 

Jak wybrać swój mit


Możesz wybrać dowolny mit, który chcesz odkryć.

Na jakiej podstawie wybrać?
W Europie powszechnie znane są mity z Grecji, Rzymu, Bliskiego Wschodu, mity Słowian, Celtów czy Skandynawii. Istnieje też wiele innych mitów z innych kontynentów o niesamowitym pięknie i głębi.

Jak wybrać? Odłóż na bok wszelkie rozważania intelektualne i daj ponieść się swojej przyjemności, potrzebie niespodzianki twego wewnętrznego dziecka. Daj się ponieść smakowi tajemnicy i po prostu wybierz „piękną historię”.

Nie wiesz nic o mitologii? To nie ma znaczenia! Najpierw możesz przejrzeć książki i bajki o mitologi. Następnie zobacz, co Cię pociąga. Przypomnij sobie jakie baśnie lub mity przyciągały Cię w dzieciństwie. Zobacz jak dana opowieść rezonuje w twoim ciele, jakie emocje pojawiają się gdy ją czytasz lub słuchasz.

Twój ostateczny wybór będzie zależał przede wszystkim od uczucia przyjemności, uruchomionej wyobraźni, intuicji, że jest to coś „dla ciebie”…

Jedyny warunek przy wyborze mitu jest taki, że mit kończy się pozytywnie, czyli np. nie wybierasz historii Ikara, który spada z nieba i ginie.

Jeśli mimo wszystko odczuwasz potrzebę, możesz poprosić o towarzyszenie Ci w wyborze (przed rozpoczęciem Warsztatów).


Praca w Grupie

Jest to praca w grupie, nie jesteś sam/a! W swojej wewnętrznej wędrówce będziesz miał okazję wcielić się w postaci ze swojego mitu wraz z innymi ludźmi, będziesz też miał okazję doświadczyć postaci w mitach innych osób. Dzięki temu doświadczysz dynamiki i tajemnicy również innych mitów.

„Ze wszystkiego, co można powiedzieć słowami, mity są najbliższe prawdy. Mówią o intymnym znaczeniu życia. Cud, radość, strach, otępienie, tworzenie i rekreacja mieszają się. Wielkie obrazy, bohaterowie i bogowie, potwory i demony zajmują swoje miejsce w wiecznym teatrze transformacji.
Tak długo, jak człowiek zachowuje w sobie jakość zdumionego serca, to wewnętrzne dziecko gotowe na nowe przygody może w nim żyć nawet w podeszłym wieku.”
Frances Wickes

„Mity to sny świata. Sny archetypowe, o wielkich ludzkich problemach.
Mam świadomość, kiedy, w której chwili staję przed jednym z takich progów.
Mit mówi mi o nim i podpowiada, jak reagować na takie, czy inne kryzysy,
rozczarowania, zachwyty, klęski i sukcesy. Mity mówią mi, gdzie w danej chwili jestem”.
Joseph Campbell, „Potęga Mitu”

Prowadzący

Mario Wiśniewski – Animator, psychoterapeuta, aktor, reżyser, nauczyciel tantry praktykujący szamanizm. Wnikliwy obserwator rzeczywistości, miłośnik pszczelarstwa i podróży, pasjonat życia. Szczęśliwy mąż i ojciec, wspierany przez żonę Gayę i zespół animatorów, zawsze z poczuciem humoru.

Miejsce warsztatu

Miejsce: Nowa Morawa, Masyw Śnieżnika, woj. Dolnośląskie. Dom Modra Rzeka to miejsce, które ugości was wspaniała domową kuchnią wegetariańską, potrawami z ekologicznych produktów uprawianych w okolicznych górach i dolinach- warzywa, owoce, sery, domowe przetwory.

Lokalizacja: https://goo.gl/maps/w9DrQUarprBEdQFv8  

Zapisy i kontakt

Ten warsztat już się odbył. Zapraszamy na inne warsztaty – zostaw wiadomość a poinformujemy Ciebie o nadchodzącym terminie Zostaw namiary, poinformujemy Ciebie o warsztacie Dane kontaktowe: Aleksandra Jóźwiak, + 48 720 893 888, aleksandra@tantra.pl

Pytania