Hobbitowa Górka

Chcecie bajki oto bajka: Hobbitowa Górka to dzika przestrzeń, gdzie okiem sięgnąć natura na wysokości  600 n.p.m
Miejsce uzdrowienia poprzez naturę, medytację, dzielenie się, kreatywność i rozwój umiejętności interpersonalnych.
Miejsce warsztatów i sztuki – terapia, animacja i szkolenie w różnych formach ekspresji artystycznej: śpiew, teatr, klaun, taniec, rzeźba, malarstwo, ceramika …
Miejsce badań, dzielenie się doświadczeniami, w których sztuka znajdzie cały swój wymiar edukacyjny, społeczny i ludzki. Miejsce powitania dla wszystkich osób i grup chcących odpocząć w przyrodzie. I ludzi dla których los Naszej wspólnej planety Matki Ziemi jest ważny.

Troszkę filozofii i historii

Wszystko się zaczęło w 2010, jako para świeżo zakochanych w sobie ludzi poszukiwaliśmy miejsca dla siebie w naturze. Zafascynowany byłem kopułami, nie odpowiadało mi jednak że były z betonu. Znaleźliśmy warsztat budowania domów z worków ubijanej ziemi u Jaremy Dubiel. Warsztat był fajny, technologia nie nadawała się na nasze warunki klimatyczne. Ale tam zobaczyliśmy cudeńko chatkę baby-jagi zrobioną ze słomy, gliny, porośnięta trawą na dachu. Jak byliśmy w środku to czułem że do takiego domu można się przytulić.

Od tamtego momentu wiedzieliśmy jak co zrobić. Oczywiście pozostały niepokoje, w tamtych czasach ludzie pukali się w głowę żeby tak budować domy. Serce było napełnione marzeniami, ale gdzie zbudować dom?. Szukaliśmy razem miejsca dzikiego, na odludziu, ja szukałem ziemi która da mi wyzwanie. Szukaliśmy ponad dwa lat ziemi, sprawdzając ogłoszenia, zapuszczając się w lasy i łąki, chodząc po gospodarzach. W pewnym momencie pojawiło się ogłoszenie z przepięknymi zdjęciami gór, łąk i lasów. Zaczęło się przyciąganie.
Mamy przekonanie że ziemi nie można mieć na własność, raczej jesteśmy po prostu w jej służbie.

Zaproponowałem przyjaciołom by zorganizowali u nas warsztat dla terapeutów. Hmm, zaczęło się dziać coś dziwnego, energetycznie procesy były bardzo mocne, a punkt transformacji trafiał w przysłowiową dziesiątkę. Trzeba było naprawdę trzymać się pionu aby nie zgubić się w domu, itd. Brakowało tzw. punktu odniesienia. Szczerze mówiąc miałem intencję aby w domu “wszystko płynęło”, tak żeby wzrok nie miał odbicia. Ale wszystko miało swój sens.  Okrągła konstrukcja domu który jest usytuowany na samej górze.  Dom jest wspaniałym miejscem  do transformacji.

Podjęliśmy decyzje aby udostępnić dom z salą na zewnątrz różnego rodzaju warsztaty rozwoju wewnętrznego, artystów, i tym wszystkim ktorym bliska jest ekologia ,aby służyła transformacji. Z pomocą przyjaciół postanowiliśmy zharmonizować energetykę.. I tak dom nabrał obecnego kształtu.

Dom zbudowany jest w konstrukcji szkieletowej, wypełniony słomą. Ściany są rzeźbione w naturalistyczne kształty. Wszystko to w poszukiwaniu alternatyw.  Z perspektywy tych lat i skrajnych warunków atmosferycznych mogę śmiało polecić technologie budownictwa naturalnego.

Hobbitowa Górka to miejsce życia rodzinnego i eksperymentu, w którym spotykało  się kilka ekosystemów, kilka inspiracji, kilka wizji świata … Jest to ekologiczne eksperymentalne miejsce, którego celem jest wykazanie, że można żyć w równowadze i harmonii ze środowiskiem które Nas otacza.  To prawdziwy „tygiel myśli twórczej „w którym podziwiamy wszelką kreacje by inspirować się nią.


Cudowna przestrzeń pozwalająca na eksploracje połączenia ze wszystkim i Naszego miejsca na świecie …
By odważyć się i pozwolić sobie na ucieleśnienie autentyczności, przejrzystości i prawdziwego mówienia, aby być ludzkim we wszystkich jego przejawach …

 „Człowiek nie jest istotą ludzką, która czyni duchowe doświadczenie, ale duchowa istota, która ma ludzkie doświadczenie ”

 Zapraszamy na stronę www.hobbitowagorka.pl