Warsztaty tantryczne

„Stwarzam coś z niczego, czyli nic staje się czymś. To nic dostaje nowe, piękne życie. Niemożliwe staje się możliwe, bo nie chcemy, żeby nasze życie napełniało się nicością, więc i tak prędzej czy później, każdy z nas, w swoim życiu zamieni nic w coś, a Niemożliwe zmieni w możliwe.”

Warsztaty tantryczne są miejscem dla tych, którzy szukają czegoś więcej w związku, w małżeństwie, w pracy, w relacjach z innymi ludźmi. Są odpowiedzią dla osób pragnących odkryć swą radość, swój potencjał, swoją pasję, swoją męskość i kobiecość. Zarówno dla tych, których przyciągają nowe wyzwania, jak i dla tych, którzy utracili nadzieję, że coś w życiu może się jeszcze zmienić.  Marzymy w głębi serca o pełnej oddania miłości, wspaniałej partnerskiej relacji w spełnionej seksualności, radości codzienności, cieple rodzinnym, życiu z pasją. Niewielu się to udaje.

Zadajemy sobie pytanie, co uczynić by związek, w którym żyję, był znowu spontaniczny i pełen życia?
Dlaczego tak trudno jest żyć w harmonijnym partnerstwie?
Jak przezwyciężyć uczucie separacji, stworzyć poczucie jedności z sobą, innymi i światem?

Śledząc rozwój człowieka od zarania dziejów, poprzez pierwotny szamanizm i różne systemy wierzeń, kontakt z naturą możemy dostrzec ten odwieczny taniec, energii męskiej i żeńskiej, formy i pustki. W tantrze mówi się o grze przeciwieństw, jak ying-yang, które są w ciągłym ruchu. A człowiek jest zarówno aktorem jak i reżyserem spektaklu swojego życia, w którym może doświadczać wszystkich aspektów siebie, transformować je, by dotykać głębi radości i szczęścia.  Zaczynamy tą radością i szczęściem emanować w codzienności, w normalnym życiu na Ziemi.

Warsztaty tantryczne to też nowe spojrzenie na to, gdzie jesteśmy obecnie w życiu i jacy jesteśmy naprawdę. Czy czujemy się spełnieni, czy to co robimy z naszym życiem naprawdę nam odpowiada?  Tantry nie da się objąć intelektem, można ją tylko przeżyć i doświadczyć. Emocje, które się w nas pojawiają, stają się naszą siłą, naszą wewnętrzną mocą. Raz uwolnione z pancerza, którym otoczyliśmy nasza wrażliwość i delikatność, przenoszą nas do nowej rzeczywistości, do ŚWIADOMOŚCI CIAŁA I PRZEBUDZONEGO SERCA.

Żeby prawdziwie poznać tantrę miłości, trzeba poczuć siebie, przebudzić się ze snu. Tantra zawiera w sobie również aspekt szamański i mistyczny. Stanowi ona wielką tajemnicę życia i natury. Przebudzone ciało i dusza prowadzą nas do wewnętrznej integracji z samym sobą a następnie z partnerem i do pięknych, odżywczych relacji z ludźmi.

Wprowadzanie na warsztatach również ćwiczeń i elementów psychoterapeutycznych, szamańskich i teatru powoduje bardziej kompleksowe podejście do naszego rozwoju. Uleczanie starych ran, budzenie świadomości, a następnie rozpuszczanie meczących nas już schematów i mechanizmów, w jakich żyjemy, przygotowuje w nas puste miejsce, byśmy mogli zapełnić je czymś nowym, czymś co przynosi nam nowe doświadczenie. Dzięki temu tworzymy coraz to większą wewnętrzną równowagę, zaczynamy być świadomi swojego życia, zamiast ciągle walczyć i uciekać przed nim.

Wybierz warsztat: