Śmierć i Odrodzenie

Śmierć jest piękna, przerażająca jest tylko dla tych ludzi, którzy nigdy nie rozumieli życia. Tylko wówczas gdy boisz się życia, lękasz się śmierci. Akceptując śmierć, akceptujesz także niepewność życia, akceptujesz, że wszystko może zniknąć w dowolnym momencie … nasze miłości, nasze przyjaźnie, nasza pozycja społeczna, to wszystko co nagromadziliśmy. Odrywając się od dramatu śmierci, możemy przyjąć rzeczywistość nietrwałości.
Śmierć staje się zatem miejscem medytacji, puszczania, akceptacji, dzielenia się i komunii, kiedy przychodzi chwila na odejście i pożegnanie.

Ten warsztat bada z wielką miłością i głębią, prostotą i rozmachem nasz związek ze śmiercią, w sposób jasny i poetycki. To zaproszenie do możliwości spokojnego stawienia czoła śmierci. Będzie tam miłość, śmiech, łzy i cisza.

Warsztaty „Śmierć i Odrodzenie” to szamański rytuał przejścia,

jest on głębokim procesem wewnętrznym, który otwiera nas na tajemnice życia i śmierci.Ten warsztat to podróż do zrozumienia tego, kim naprawdę jesteśmy poza życiem i śmiercią. To także droga do naszej świadomej śmierci. Śmierć jest częścią życia i prędzej czy później każdy musi się z nią spotkać. W jednym momencie tracimy wszystko, pieniądze, rodzinę, ukochaną osobę. Zabieramy ze sobą tylko to, kim jesteśmy w tym momencie naszego życia.

Na każdym poziomie rozwoju, zarówno duchowym, emocjonalnym, jak i fizycznym, musimy pogrzebać nasze ego, czyli umrzeć dla niego, żeby się na nowo narodzić. Warsztaty te są wewnętrzną przemianą polegającą na przygotowaniu nas do naszej symbolicznej śmierci i do odrodzenia prawdziwego ja.
Jest to proces, który pozwoli nam, by nasze przywiązanie do osób, rzeczy i obrazu nas samych uległo transformacji. To pozwala nam na wejście w zupełnie nieznaną przestrzeń. Podobnie jak szaman, który rusza w daleką wędrówkę na spotkanie ze śmiercią i ponownym odrodzeniem.

Poprzez to odrodzenie możemy zacząć kreować takie życie, jakiego pragniemy.

Możesz zainicjować potrzebne zmiany, poczuć potrzebę serca i pragnienie duszy. Odkryjesz na nowo swoje marzenia i poczujesz odwagę i nową siłę, żeby je spełniać. Jest to wewnętrzny droga, która otwiera nas na świadomość Życia, czasu i tego, co dla nas w życiu naprawdę ważne. Obudzenie w sobie odwagi, by w pełni żyć swoim życiem.

Jest to warsztat szamański, w którym wykorzystujemy autorską koncepcję Paula Rebillot, naszego nauczyciela i przyjaciela. W swojej pracy wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie terapeutyczne, tantryczne i szamańskie. W bezpiecznej atmosferze proponujemy  głęboką i szczerą pracę nad zmianą swojego życia.

Szamańskie rytuały przejścia są osobistymi wydarzeniami, które mają nadać moc wszystkim intencjom i pragnieniom tak aby mogły się one zrealizować.

„Śmierć i Odrodzenie” jest szeregiem rytuałów, które mają na celu wprowadzenie wielopoziomowej, głębokiej przemiany w życiu. To wewnętrzny proces, droga, która otwiera nas na świadomość Życia i mijającego czasu.

Z miłością i akceptacją zakończysz i pożegnasz to, co jest Ci już niepotrzebne. Znajdziesz w sobie chęć aby z wdzięcznością i radością zamknąć wybrane rozdziały swojego życia.

Symbolicznie wyrażając na piśmie ostatnią wolę dostrzeżesz to, co w swym życiu osiągnąłeś. Stworzysz własny, niepowtarzalny rytuał, który pozwoli Ci, by Twoje liczne przywiązania – do osób, rzeczy i obrazu siebie samego uległy transformacji.

W trakcie warsztatu masz możliwość przypomnieć sobie i poczuć na nowo wszystkie chwile od narodzin, aż po dzień dzisiejszy: twe sukcesy i porażki, pragnienia, marzenia i niespełnienia, miłości i rozstania. Gdzie pogubiłeś się w swym życiu i o czym zapomniałeś ? Pozbędziesz się uzależnień i zobowiązań, które Cię ograniczały. Nauczysz się rozwijać to co daje Ci radość , energię i dobrobyt.

A gdyby ktoś, dał Ci jeszcze jedną szansę, szansę na nowe życie, to czy wyglądało by ono tak samo ?

Czy przeżył byś je w taki sam sposób ?

Symboliczne spotkanie z własną śmiercią możesz potraktować jako lustro, w którym dostrzegasz kim byłeś i jak wykorzystałeś do tej pory swój czas na Ziemi, swoje dotychczasowe życie.

Warsztat ten może być początkiem życia w otwartości i zaufaniu do Świata i przyszłych wydarzeń.

Pozwólmy sobie na oddech życia – pełnego miłości, akceptacji i radości !
Zmiany nie zależą od upływu czasu. Zaczynają się one od podjęcia decyzji!

Zapraszamy pojedyncze osoby i pary, również tych, którzy pracują z innymi ludźmi, terapeutów, psychoterapeutów, psychologów, trenerów rozwoju osobistego, coache. Są to też warsztaty dla aktorów, reżyserów teatralnych, tancerzy i choreografów. Tych wszystkich, którzy poprzez pracę nad sobą pragną poszerzyć swój warsztat twórczy.

Prowadzący: Mario wspierany przez swoją żonę Gayę i zespół animatorów.

Najbliższa edycja warsztatu: 14.05 – 21.05.2023, Nowa Morawa Masyw Śnieżnika

Wpłata zaliczki i uczestnictwo w warsztacie oznacza, że uczestnik zapoznał się z Regulaminem i zobowiązuje się do jego przestrzegania.