Aleksandra Podgórska

AleksandraZwana Cyganką.
Zafascynowana życiową mistyką.
Ma dar wnikliwej obserwacji rzeczywistości. |
Artystka.
Ukończyła ASP we Wrocławiu na Wydziale Grafiki. Po studiach zajęła się malarstwem, rzeźbą, z pasją tworzyła instalacje przestrzenne. Prowadziła warsztaty plastyczne dla dzieci we Wrocławskiej Galerii Młodych wykorzystując bajki, sen na jawie oraz glinę. Uczy rysunku, malarstwa i rzeżby, a przede wszystkim patrzenia na świat szeroko otwartymi oczami i widzenia innych. W czasie „glinianych” spotkań zawsze stara się dotrzeć do kreacji i twórczego potencjału, który każdy z nas w sobie nosi.
Od 14 lat prowadzi pracownię ceramiczną. Stworzyła Manifest Sztuki Otwierającej. Eksperymentuje i odkrywa coraz głębsze znaczenie kreacji w życiu. „Kreuję z uważnością i świadomością, aby świat po mojej kreacji stał cały, zdrowy i oddychający”. Pragnie, aby to, co tworzy, dawało innym radość i otwierało serca, było refleksją, kierunkiem ku człowieczeństwu.

Ukończyła Szkołę Tantry Serca, z którą współpracuje do dziś. Dzięki temu mogła poznać wiele metod pracy z ciałem, elementy psychoterapii (Gestalt, Rebirthing, integracja ciała, sen na jawie, ruch regeneracyjny, Gestalt eksperymentalny, praca z mitami, bajkami…), różne formy relaksu (taniec, masaż, ruch spontaniczny) i medytacji (medytacja, medytacja dynamiczna, trans), oraz wędrówki szamańskie. Uczestniczy w twórczych Laboratoriach Psychodynamiki Relacji i Komunikacji Ciała.

Kobieta. Żona. Matka 2 dzieci. Pszczelarka.
Przez życie wędruje wraz z Szymonem, fascynatem relacji i pracy z ludzmi.