Biorę udział

„Sztuka otwierająca” – plener transformacyjny

04/07/2019 - 07/07/2019

Gołaczów, Góry Stołowe

 

Czujesz w głębi duszy, że jesteś artystą?
Czy słyszysz wycie swego ciała, które chce coś przekazać, chce tworzyć?
Kochasz naturę?

… to ten plener jest dla Ciebie.

Kierunek: sztuka otwierająca.
Będziemy tworzyć tak, aby odżywić świat.
Tak, aby przestrzeń po naszej kreacji promieniała i oddychała pełną piersią.

 

 

 

Na tym plenerze możesz dotrzeć do siebie, do swojego potencjału twórczego. Zamienić zwykłość w bajkę, w kolorową komedię. Drzemie w nas ogromna moc kreacji, zmiany. Ale dlaczego tylko drzemie? Trzeba ją obudzić, zburzyć artystyczne ego. Uwolniona twórczość ma ochotę dzielić się sobą szczerze, dzielić się swoimi przeżyciami, malować, rzeźbić, grać, śpiewać. Całą paletą barw, pełną gamą.

W otwarciu możemy tworzyć sztukę, która otwiera innych.

Artyści zawsze przeczuwali wcześniej. Widzieli i odbierali więcej. Stąd też wielka odpowiedzialność za przekaz, który wysyłamy do świata. Przyjrzyjmy się jak swoim życiem, twórczością wzbogacamy świat. Cóż, stajemy się tym, co robimy. Działając szlachetnie i wrażliwie, stajemy się szlachetnością i wrażliwością. Jeśli spojrzymy szerzej i dalej, to zobaczymy jak bardzo potrzebny jest Ziemi prawdziwy, autentyczny i odżywiający przekaz. Każdy nasz ruch pędzla może otworzyć nową rzeczywistość. Od nas zależy jaka ona będzie. Pamiętajmy o randze swego istnienia, nie na darmo otrzymaliśmy talent. Jesteśmy odpowiedzialni za swoją twórczość.

Ekspresja duszy.

Weź rozmach.
Odnajdz w sobie Kreatora i puść go wolno.

 

Co będziemy robic? 

1. Znajdować kontakt z własnym ciałem, emocjami poprzez taniec, medytacje, ruch, dzwięk, głos. Docierać do expresji ciała, wyrażać duszę.

2. Kolor. Impresja. Pędzel. W każdej chwili. Jak najwięcej. Zagłębić się w poszukiwania. To wędrówka w nieznane. Więc maluj tak jakby wszystko było pierwszym i ostatnim szkicem.

3. Lepić w glinie. Glina uczy uważności, bycia tu i teraz. Oczarowuje nas swoimi możliwościami. To połączenie żywiołu Ziemi, Ognia, Powierza i Wody. Ciągła kreacja, twórcze niszczenie i budowanie, cierpliwość i pokora.

 

 

 

 

Czeka na nas raj, miejsce gdzie króluje natura.
Poczuj w sobie jej przestrzeń, twórczy szał.
Połączenie z naturą uczy nas nowego spojrzenia na świat, na jego wielowymiarowość i głębię. Widzenia szerzej i dalej niż do tej pory. Czucia, zamiast kontrolowania.
Nowego spojrzenia. Z głębi siebie.
W otoczeniu natury, w jej ciszy i muzyce, spotkać się ze sobą samym. W kontakcie z ziemią, z drzewami powraca nasza pierwotna natura. Wrażliwość i prawda.

 

 

Prowadzący

Aleksandra PodgórskaZafascynowana życiową mistyką.
Ma dar wnikliwej obserwacji rzeczywistości. Artystka. Szamanka. Terapeutka realacji.
Ukończyła ASP we Wrocławiu na Wydziale Grafiki. Po studiach zajęła się malarstwem, rzeźbą. Uczy rysunku, malarstwa i rzeźby, a przede wszystkim patrzenia na świat szeroko otwartymi oczami i widzenia innych.
Szymon Podgórski – terapeuta relacji, pszczelarz, szaman, zakręcony budowniczy i wizjoner. Pasjonat gry na saksofonie, pszczół, podróży, dobrych komedii i ciągłej kreacji. Prowadzi kręgi męskie, warsztaty dla ojców i synów, wspiera prowadzenie warsztatów Szkoły Tantry i innych.
Szymon i Aleksandra wędrują już razem 11 lat, mają dwójkę dzieci.

Informacje organizacyjne

Kiedy? 4-7 lipiec 2019. Zaczynamy nasz plener 4 lipca obiadem o godz. 14 i kończymy również obiadem 7 lipca.
Koszt: 490 PLN os. / 450 PLN za os w parze + koszty pobytu 420 PLN / osoba za cały pobyt, (nocleg i wyżywienie)

UWAGA: Przy wpłacie zaliczki 100 PLN – miesiąc przed warsztatem otrzymujesz 10% zniżki.

Wpłata zaliczki i uczestnictwo w warsztacie oznacza, że uczestnik zapoznał się z Regulaminem i zobowiązuje się do jego przestrzegania.
Jest możliwość zorganizowania opieki dzieciom w osobnej przestrzeni w godzinach zajęć warsztatowych – za dodatkową opłatą.

Miejsce

 Hobbitowa Górka, Gołaczów, Góry Stołowe, Dolny Śląsk.