Warsztat plenerowy „Przechodząc przez Las”

 

Przechodząc przez las- co widzisz?
Czy odbijasz się w nim jak w lustrze?


Czy zauważasz jego piękno, delikatność, promienie słońca przenikające zieleń? Spokojne oczy zwierząt spoglądające zza drzewa… Lekkość owadów, rosę na trawie, kolory życia…

Czy widzisz to wszystko zaglądając w głąb siebie?

Przyroda codziennie dostarcza nam ogromu wrażeń, budzi nasze zmysły.

W jej towarzystwie warto wsłuchać się w siebie…

Jakie jest moje wnętrze?
Co mówi moja dusza?
Jakie obrazy maluje?

Otwórz oczy i spójrz na świat, aby czerpać z niego życiowe natchnienie.

 

Empatia i czucie to nasi przyjaciele. Sprawiają, że widzimy więcej, że możemy lepiej poznać istotę każdej rzeczy. Ale potrzebny jest nam mocny korzeń, abyśmy mogli wzrastać, puszczać nowe konary, rozwijać liście i rozkwitać. Połączenie z naturą uzdrawia, uczy nas nowego spojrzenia na świat, na jego wielowymiarowość i głębię. Widzenia szerzej i dalej niż do tej pory. Czucia, zamiast kontrolowania. Nowego spojrzenia. Z głębi siebie. W otoczeniu natury, w jej ciszy i muzyce, spotkać się z samym sobą. W kontakcie z ziemią, z drzewami powraca nasza pierwotna natura. Wrażliwość i prawda. Gdy zatrzymasz się na chwilę, aby dokładnie przyjrzeć się kwiatu, odkryje on przed Tobą drogę do swojej baśni, do swojego piękna. Gdy szczerze przytulisz się do drzewa, poczujesz jak w jego pniu toczy się życie, doświadczysz siły, którą czerpie z Ziemi.

I wyobraź sobie, że możesz znowu po raz pierwszy spojrzeć na świat. Zupełnie inaczej niż patrzyłeś do tej pory. Że jeszcze zanim go zobaczysz, już będziesz go czuł. Jak dziecko. Tego właśnie możesz doświadczyć podczas tego warsztatu. Nowego spojrzenia. Z głębi siebie.

Na warsztacie masz okazję wyrazić się poprzez sztukę, puścić wodze fantazji. Zapraszam!

Co będziemy robic? 

1. Znajdować kontakt z własnym ciałem, emocjami poprzez taniec, medytacje, ruch, dzwięk, głos. Docierać do expresji ciała, wyrażać duszę.

2. Odkrywać przyrodę. Doświadczać ją.

3. Kolor. Impresja. Pędzel. W każdej chwili. Jak najwięcej. Zagłębić się w poszukiwania. To wędrówka w nieznane.

4. Lepić w glinie. Glina uczy uważności, bycia tu i teraz. Oczarowuje nas swoimi możliwościami. To połączenie żywiołu Ziemi, Ognia, Powierza i Wody. Ciągła kreacja, twórcze niszczenie i budowanie, cierpliwość i pokora.

 

 

Prowadzący: Aleksandra Podgórska
Kiedy? 2.09 – 4.09.2019
Gdzie? Nowa Morawa
koszt: 400 zł + koszty pobytu i wyżywienia