Warsztat ceramiczny “Przechodząc przez Las”

Przechodząc przez las- co widzisz?
Czy odbijasz się w nim jak w lustrze?
Czy zauważasz jego piękno, delikatność, promienie słońca przenikające zieleń? Spokojne i ufne oczy zwierząt spoglądające zza drzewa. Lekkość owadów, rosę na trawie, kolory kwiatów, błękit i wzory chmur na niebie. Czy widzisz to wszystko zaglądając w głąb siebie?

Przyroda codziennie dostarcza nam ogromu wrażeń, budzi nasze zmysły.

Otwórz oczy i spójrz na świat, aby czerpać z niego życiowe natchnienie. Gdy zatrzymasz się na chwilę, aby dokładnie przyjrzeć się kwiatu, odkryje on przed Tobą drogę do swojej baśni, do swojego piękna. Gdy szczerze przytulisz się do drzewa, poczujesz jak w jego pniu toczy się życie, doświadczysz siły, którą czerpie z Ziemi i dzięki której rozwija nowe gałęzie, konary, liście.

A teraz przymknij oczy i wyobraź sobie, że za chwilę po raz pierwszy spojrzysz na świat. Zupełnie inaczej niż patrzyłeś do tej pory. Że jeszcze zanim go zobaczysz, już będziesz go czuł. Tego właśnie możesz doświadczyć podczas tego warsztatu. Nowego spojrzenia. Z głębi siebie.

Glina uczy kontemplacji chwili. Każdy ruch jest ważny, każdy kolejny przynosi swoją wartość. Ciągła kreacja, twórcze niszczenie i budowanie, cierpliwość i pokora wobec materiału, który poddaje się Twoim dłoniom, ale też daje Ci wskazówki, którędy pójść na drodze kreacji.

 

Na warsztacie masz okazję wyrazić się poprzez sztukę, puścić wodze fantazji, a także poznać podstawowe techniki ceramiczne. Zapraszam!

 

 

 

Prowadzący: Aleksandra Chmielewska
Kiedy? 2.09 – 4.09.2016
Gdzie? Nowa Morawa
koszt: 400 zł + koszty pobytu i wyżywienia