Mario

Mario 61 lat jest psychoterapeutą terapii ciała i Gestalt, terapii poznawczo-behawioralna, pracuje z energią seksualną. Mąż, ojciec i dziadek.  Pszczelarz z zamiłowania i pasji, pracujący z energią szamanską.
Jest założycielem i współkreatorem szkoły Psychodynamiki Relacji i Komunikacji Ciała, wykładowcą, animatorem,  aktorem,  reżyserem teatralnym,  pszczelarzem, podróżnikiem. Inicjowany w Tantrze i Szamanizmie.
Swoje zajęcia prowadził i prowadzi w wielu krajach: Francja, Polska, Szwajcaria, Litwa, Włochy, Indie, Brazylia.  I… przez cały czas jest człowiekiem poszukującym.

Jego dewizą jest: „Życie to wielka przygoda a twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na bycie kimś, kim nie jesteś.”

Urodził się w Bieszczadach gdzie spędzał dużą część swego dzieciństwa.Ucząc się na łonie dzikiej natury.

W latach 80-tych po raz pierwszy uczestniczył w 3-miesięcznych zaawansowanych zajęciach  psychoterapii Gestalt w Krakowie. Były to początki tej dziedziny psychoterapii w Polsce. Okazało się, że miało to w przyszłości zdeterminować jego kierunek pracy w dziedzinie terapii.

W latach 80 pracował i grał w Krakowskich teatrach STU i KTO, które zaznaczyły swą obecność w światowym ruchu kontrkultury, kontestacji i eksperymentu.
W tym czasie poznał Marię Czubrynską niesamowita postać z którą się zaprzyjaźnił i która poprowadziła go w świat ezoteryczny.

W pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku  emigrował do Francji gdzie miał okazje poszerzyć swoje doświadczenie  poprzez teatr, taniec, akrobatykę cyrkową, medytację, sztuki walki i eurytmię. Przez 18 lat prowadził kursy aktorskie dla dorosłych, młodzieży, dzieci i osób starszych. Również sam osobiście grał na scenie. Wyreżyserował kilkadziesiąt sztuk teatralnych w tym sztuki znanych polskich pisarzy (Gombrowicz „Iwona księżniczka Burgundi”, Witkacy „Straszliwy wychowawca”, Mrożek „Tango”) jak również Szekspira „Sen Nocy Letniej”,  „Hamlet”,  Moliera, Gogola i innych… Wyreżyserował i zagrał w wielu spektaklach dla dzieci i młodzieży. Miał też okazję grać w  grupach teatralnych: „Les acteures de bonne foi”,  „le Collectif de Théâtre Les Foirades„,  „Exvivo”.


W latach 90-tych
 stworzył Własną trupę teatralną „Murti Binga” gdzie eksperymentował nowe formy wyrazu kreując i wystawiając sztuki teatralne we Francji i na festiwalach międzynarodowych ( Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych Aurillac Francja, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych Jelenia Góra…)
Poznanie i zgłębienie  psychoterapii i tantry pozwoliło mu stworzyć jego własną formę teatru, którą nazwał  „Teatrem Przebudzenia”.

Jego artystyczna, tantryczna i szamańska przygoda pozwoliła mu rozwijać i pielęgnować swoją wewnętrzną siłę i wrażliwość oraz pogłębić doświadczenie odczuwania energii.

Od 39 lat pracuje z ludźmi w kierunku polepszenia jakości życia, skupiając się na pracy z emocjami, ciałem, naturą. Aby nadać większy sens swemu życiu i poznać jego tajniki,  cały czas nieprzerwanie odbywa wędrówki szamańskie, spotykając szamanów różnych kultur przez których był inicjowany (Gojo z plemienia Asháninka, Susan Ka’iulani Stanton, Haudenausonee (Lud Długiego Domu), Klan Wilka, Petras Žvėrinčius Mongolia-Litwa, Garihwa Sioui z plemienia Hurons-Wendat Wendake Kanada. Gilles Wurtz szamanizm Celtycki. Niesamowite i owocne też było spotkanie i praca z Alejandro Jodorowsky: znanego ze swojej praktyki wróżbiarskiego tarota, do którego ma podejście jungowskie, psychologiczne lub „psychomagiczne”. Awangardowy artysta, surrealista, reżyser filmowy i teatralny, pisarz i autor komiksów. Miał też okazję pracować z Janem Witoldem Suligą: etnograf, antropolog kultury, pisarz, tarocista.

Podróżował i w dalszym ciągu podróżuje w różne rejony świata, konfrontując własną wiedzę psychologiczną z żywymi kulturami globu (Ameryka Południowa, Azja Indie, Nepal, Rosja-SyberiaAfrykaKanada)    Praktykuje samodzielne odosobnienia na łonie natury Vision -Quest by uczyć się bezpośrednio od Matki Ziemi.

szef Garihwa Kanada

W 1997  Roku ukończył 5-letnią  Szkołę Trenerów i Psychoterapeutów pracy z ciałem i Gestalt pod kierownictwem dwójki wybitnych terapeutów nowatorów: Clauda Vaux i Eliane Jung-Fliegans w Strasbourgu (Francja). W szkole poznał i miał okazję pracować z tak wybitnymi ludźmi jak Jack Painter – twórca metody Integracji Posturalnej opartej na terapeutycznym dotyku powięzi, współpracując z układem oddechowym z uwzględnieniem ruchów języka i ciała, oraz z Serge Gingerem, pionierem terapii Gestalt na świecie.

Jednym z momentów przełomowych w jego życiu było spotkanie i ukończenie szkoły 1998-1999  Paula Rebillot, aktora, reżysera i twórcy międzynarodowej szkoły Trenerów i Psychoterapeutów Terapii Gestaltu Eksperymentalnego (The school of Gestalt and Experimental Teaching).

 

Paul Rebillot

Paul przez wiele lat współpracował i przyjaźnił się z Josephem Campbellem Stanislavem Grofem. Uczył się a potem tworzył wspólnie z Dickiem Pricem, założycielem słynnego ośrodka Esalen. I bezpośrednim uczniem Fritza Perlsa twórcy terapii Gestalt. Paul był tez inicjowany i przyjaźnił się z rodzimymi mieszkańcami obu Ameryk korzystając z Ich mądrości i wiedzy.

Spotkanie z Paulem  bycie jego asystentem i przyjacielem w niesamowity sposób wpłynęło na Mario i jego sposób pracy z ludźmi.  Doświadczenie które wyniósł z tego spotkania  definitywnie wpłynęły na dzisiejszą formę jego pracy. Pracuje z energią, dzięki której człowiek może sięgnąć po swój pełen potencjał. Ulubioną metodą pracy Mario stała się psychodrama i szamanizm.

 

 

Nigdy nie zatrzymując się w swoich poszukiwaniach  i wewnętrznym rozwoju miał wielkie szczęście


Sudheer Roche

spotkać i pobierać nauki u wielu nauczycieli Tantry. Uczył się  tantry od pionierów :  Margo Anand „Skydancing tantra„, Daniel Odier, Sudheer Roche, Robert i Notburga Surabhi Fischer.
w 1997-1998 roku ukończył 2-letni kurs pracy ze snami oparty na teorii Carola Gustava Junga. Pozwoliło mu to jeszcze bardziej rozwinąć jego warsztaty terapeutyczno – szamańskie.

2004- 2006  Współpracował z Clodem Coldy, twórcą tańca sensytywnego – „Dance Sensitive” i prowadził zajęcia w jego szkole. W 2004-2009  Prowadził zajęcia i szkolenia dla psychologów i przyszłych psychoterapeutów w szkole Gestaltu w Torino we Włoszech
1992-2004  W Alzacji i Lotaryngi  prowadził swe autorskie zajęcia w szkołach dla pielęgniarek i pielęgniarzy w L’Institut de Formation en Soins Infirmiers. Przygotowywał przyszły personel medyczny do bardziej otwartej humanitarnej i świadomej współpracy z ludźmi chorymi i u kresu życia.

1994-1999  W ramach programu rządowego współpracował z wieloma organizacjami. Prowadził specjalne szkolenia z ludźmi będącymi w kryzysie spowodowanym pozycją społeczną lub brakiem pracy.

Współpracował z Parlamentem Europejskim, gdzie współorganizował i prowadził spotkania młodzieży na terenie Europy i innych kontynentów Réseau Express Jeunes

Poznając tantrę,  jej tajemniczość i piękno, zapragnął podzielić się tym z innymi ludźmi. Prowadził zajęcia i szkole tantry we Francji i Szwajcarii   W roku 2000 zaproponował zajęcia Tantry i Rozwoju Osobistego w Polsce by podzielić się tu swoim doświadczeniem i stworzyć szkołę.

Kiedy spotkał swoją partnerkę życiową Gayę pragnienie to zrealizowało się i trwa do dzisiaj. Obecnie prowadzi dwuletnią Szkołę Tantry Radosnego Serca (Formację), warsztaty tantryczne i szamańskie, Laboratorium Psychodynamiki Relacji i Komunikacji Ciała.

Jego cudowna partnerka Gaya cały czas wspiera go swoją obecnością i kobiecą intuicją oraz mądrością. Mario od 39 lat mieszka wraz ze swoją rodziną we Francji, gdzie poszerza swoje doświadczenie czerpiąc z bogactwa różnych kultur.

NASZE SPOTKANIE – Zanim do tego doszło, że staliśmy się rodziną, wędrowaliśmy swoimi ścieżkami, rozwijając się w rożnych kierunkach. Każde z nas na własną rękę poszukiwało swej bratniej duszy. To naprawdę długa historia… aż pewnego dnia, SPOTKALIŚMY SIĘ I… NIE ROZPOZNALIŚMY W SOBIE TEJ DRUGIEJ POŁOWY. Jak to w bajce bywa, dano nam jeszcze jedną szansę. Tym razem, całe niebiosa pracowały nad tym by wyrocznia się wypełniła i połączyła tak niespokojne dusze. I jak się może domyślacie, tym magicznym spoiwem była tantra, czyli energia przemiany i przebudzenia, która wychodzi poza wszelkie ograniczenia. Owocem tego spotkania jest nasza córeczka MAYAQUEN – NAYELI (Biała Wilczyca).

Dzisiaj już nie pamiętamy, kto lub co nas połączyło, może jedno i drugie, a może coś jeszcze…

Naszym wiernym druhem jest intuicja, która jest dotarciem do boskiego przewodnictwa i własnego źródła. Czując transformującą moc energii, która działa nie tylko w naszym życiu, ale także, w życiu naszych przyjaciół, pragniemy z całego serca się nią dzielić.