Mario

MarioMario jest aktorem, reżyserem teatralnym, psychoterapeutą terapii ciała i Gestalt, wykładowcą, animatorem, pszczelarzem,  podróżnikiem, inicjowany w Tantrze i Szamanizmie, i… przez cały czas człowiekiem poszukującym.

Jego dewizą jest: „Życie to wielka przygoda a twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na bycie kimś, kim nie jesteś.”

W latach 80-tych po raz pierwszy uczestniczył w 3-miesięcznych zaawansowanych zajęciach  psychoterapii Gestalt w Krakowie. Były to początki tej dziedziny psychoterapii w Polsce. Okazało się, że miało to w przyszłości zdeterminować jego kierunek pracy w dziedzinie terapii.

W tym okresie pracował i grał w Krakowskich teatrach STU i KTO, które zaznaczyły swą obecność w światowym ruchu kontrkultury, kontestacji i eksperymentu.

W roku 1988 wyjechał do Francji gdzie miał okazje poszerzyć swoje doświadczenie  poprzez teatr, taniec, akrobatykę cyrkowa, medytację i sztuki walki,eurytmię przez 18 lat prowadził kursy aktorskie dla dorosłych, młodzieży i dzieci i grał na scenie. Wyreżyserował kilkadziesiąt sztuk teatralnych w tym sztuki znanych polskich pisarzy (Gombrowicz, Witkacy, Mrożek) . Miał też okazję grać w wielu grupach teatralnych .


W latach 90-tych
 stworzył Własną trupę teatralną „Murti Binga” gdzie eksperymentował nowe formy wyrazu.
Poznanie i zgłębienie  psychoterapii i tantry pozwoliło mu stworzyć jego własną formę teatru, którą nazwał  „Teatrem Przebudzenia”.

Jego artystyczna kariera pozwoliła mu rozwijać i pielęgnować swoją wewnętrzną siłę i wrażliwość oraz pogłębić doświadczenie odczuwania energii.

Od 31 lat pracuje z ludźmi w kierunku polepszenia jakości życia, skupia się na pracy
z emocjami, ciałem, naturą. Aby nadać większy sens swemu życiu.  Cały czas odbywa wędrówki szamańskie, spotykając szamanów różnych kultur. Podróżował w różne rejony świata, konfrontując własną wiedzę psychologiczną z żywymi kulturami globu (Ameryka Południowa, Azja Indie, Nepal, Rosja-Syberia i Afryka) poszukując symbolicznego Graala.

Ukończył 5-letnią  Szkołę Trenerów i Psychoterapeutów pracy z ciałem i Gestalt pod kierownictwem dwójki wybitnych terapeutów nowatorów: Clauda Vaux i Eliane Jung-Fliegans w Strasbourgu (Francja). W szkole poznał i miał okazję pracować z tak wybitnymi ludźmi jak Jack Painter – twórca metody Integracji Posturalnych opartej na terapeutycznym dotyku powięzi, współpracując z układem oddechowym
z uwzględnieniem ruchów języka i ciała; oraz z Serge Gingerem, pionierem terapii Gestalt na świecie.

Jednym z momentów przełomowych w jego życiu było spotkanie i ukończenie szkoły Paula Rebillot, aktora, reżysera i twórcy międzynarodowej szkoły Trenerów i Psychoterapeutów Terapii Gestaltu Eksperymentalnego (The school of Gestalt and Experimental Teaching). Paul przez wiele lat współpracował i przyjaźnił sie z Josephem Campbellem Stanislavem Grofem. Był tez inicjowany i przyjaźnił się z rodzimymi mieszkańcami Ameryki.

Spotkanie z Paulem  bycie jego asystentem i przyjacielem w niesamowity sposób wpłynęło na Mario i jego sposób pracy z ludźmi.  Doświadczenie które wyniósł z tego spotkania  definitywnie wpłynęły na dzisiejszą formę jego pracy, pracuje z energią, dzięki której człowiek może sięgnąć po swój potencjał. Ulubioną metodą pracy Mario stała się psychodrama i szamanizm.

Nigdy nie zatrzymując się w swoich poszukiwaniach  i wewnętrznym rozwoju miał wielkie szczęście spotkać i pobierać nauki u wielu nauczycieli. Uczył się  tantry miedzy innymi od:  Margo Anand „Skydancing tantra„, Daniel Odier, Sudheer Roche, Robert i Notburga Surabhi Fischer.
Ukończył 2-letni kurs pracy ze snami oparty na teorii Carola Gustava Junga. Pozwoliło mu to jeszcze bardziej rozwinąć jego warsztaty terapeutyczno – szamańskie.

Współpracował z Clodem Coldim, twórcą tańca sensytywnego – „Dance Sensitive” i prowadził zajęcia w jego szkole.
Prowadził zajęcia i szkolenia dla psychologów i przyszłych psychoterapeutów w szkole Gestaltu w Torino we Włoszech – www.sipg.it.
W Alzacji i Lotaryngi miał okazję wiele lat prowadzić swe autorskie zajęcia w szkołach dla pielęgniarek i pielęgniarzy w L’Institut de Formation en Soins Infirmiers. Przygotowywał przyszły personel medyczny do bardziej otwartej humanitarnej i świadomej współpracy z ludźmi chorymi i u kresu życia.

W ramach programu rządowego współpracował z wieloma organizacjami. Prowadził specjalne szkolenia z ludźmi będącymi w kryzysie spowodowanym pozycją społeczną lub brakiem pracy.

Współpracował z Parlamentem Europejskim, gdzie współorganizował i prowadził spotkania młodzieży na terenie Europy i innych kontynentów Réseau Express Jeunes

Poznając tantrę,  jej tajemniczość i piękno, zapragnął podzielić się tym z innymi ludźmi. Prowadził zajęcia i szkole tantry we Francji
i Szwajcarii   W roku 2000 zaproponował zajęcia Tantry w Polsce by podzielić się tu swoim doświadczeniem.

Kiedy spotkał swoją partnerkę życiową Gayę pragnienie to zrealizowało się i trwa. Obecnie prowadzi dwuletnią Szkołę Tantry Serca (Formację), warsztaty tantryczne
i szamańskie, Laboratorium Psychodynamiki Relacji i Komunikacji Ciała.

Jego cudowna partnerka Gaya cały czas wspiera go swoją obecnością i kobiecą intuicją oraz mądrością. Mario od 31 lat mieszka wraz ze swoją rodziną we Francji, gdzie poszerza swoje doświadczenie czerpiąc z bogactwa różnych kultur.

NASZE SPOTKANIE – Zanim do tego doszło, że staliśmy się rodziną, wędrowaliśmy swoimi ścieżkami, rozwijając się w rożnych kierunkach. Każde z nas na własną rękę poszukiwało swej bratniej duszy. To naprawdę długa historia… aż pewnego dnia, SPOTKALIŚMY SIĘ I… NIE ROZPOZNALIŚMY W SOBIE TEJ DRUGIEJ POŁOWY. Jak to w bajce bywa, dano nam jeszcze jedną szansę. Tym razem, całe niebiosa pracowały nad tym by wyrocznia się wypełniła i połączyła tak niespokojne dusze. I jak się może domyślacie, tym magicznym spoiwem była tantra, czyli energia przemiany i przebudzenia, która wychodzi poza wszelkie ograniczenia. Owocem tego spotkania jest nasza córeczka MAYAQUEN – NAYELI (Biała Wilczyca).

Dzisiaj już nie pamiętamy, kto lub co nas połączyło, może jedno i drugie, a może coś jeszcze…

Naszym wiernym druhem jest intuicja, która jest dotarciem do boskiego przewodnictwa i własnego źródła. Czując transformującą moc energii, która działa nie tylko w naszym życiu, ale także, w życiu naszych przyjaciół, pragniemy z całego serca się nią dzielić.

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer

Enregistrer