Kobieta w Tobie

kobietaPrawdziwa dojrzałość człowieka polega na tym, że zarówno mężczyzna, jak i kobieta, musi w pełni zaakceptować swoją kobiecość. Zbudować dzięki temu swą wewnętrzną jedność i dopiero wtedy może dojść do prawdziwego spotkania Mężczyzny i Kobiety. W naszym życiu codziennym bardzo często zapominamy o naszej wewnętrznej kobiecości. Może dlatego, że jej nie znamy?

Czym jest nasza kobiecość?  – To pytanie odnosi się i do mężczyzn i do kobiet.

Czy jest w Twoim życiu miejsce na kontakt z własną intuicją i spontanicznością ?

Czy jest miejsce w twoim sercu na delikatność, czułość i piękno? –  te walory, które są uznane jako szczególnie kobiece.

Czy pozwalasz sobie na dzikość i szalenstwo ?

Jaką relację mają mężczyźni z własną kobiecością ?

Ole Vedfelt w swojej książce „Kobiecość w mężczyźnie” odkrywa starą prawdę: mężczyzna musi dojrzeć do swej męskości, by mógł zrozumieć i nawiązać dojrzałą relację z kobietą. By mógł stworzyć i rozwijać swój związek z partnerką. Na jego drodze do poznania siebie stoi jego Anima. To jego wewnętrzny obraz kobiety – obraz duszy, który daje wolę życia, natchnienie i wrażliwość. Może go usidlić i oczarować, nieświadomie zatrzymując w świecie marzeń i fantazji.  Ale może też wskazać drogę do poznania prawdziwej wewnętrznej kobiety, a dopiero w jej lustrze ukazać własny wzorzec swej męskości. By stać się w pełni mężczyzną, odkryć swą siłę i męskość, należy poznać najpierw swą kobiecość. Bo to ona jest żródłem i początkiem wszystkiego.

Jaką relację mają kobiety z własną kobiecością, która jest w nich ?

Jaki obraz swej kobiecości noszą w sobie?

Czy powielają tylko mechanizmy przekazane im przez matki, ciotki, babki, społeczność, czy potrafią w swoim życiu realizować swą kobiecość, być kobietami, tymi którymi są naprawdę?

Społeczeństwo narzuca dzisiaj kobiecie role jakie ma spełniać zarówno w świecie zawodowym, jak i w związkach, w rodzinie. Często kobieta  nie daje sobie czasu i pozwolenia na refleksje nad swoją kobiecością. Nauczona życia schematami zapomina o swojej Animie, i tym samym nie wykorzystuje pierwotnej mocy, którą ma w posiadaniu. Spotkanie Animy może stać się punktem zwrotnym w życiu.Warsztat Tantry pt. „Kobieta, która jest w tobie” to dla Was możliwość skontaktowania się z Animą – kobiecością, która jest waszą nieodłączną częścią. Odkryjcie w sobie to, co z nią związane – intymność, seksualność, zmysłowość, twórczość, intuicja, dzikość i szalenstwo.