Małgorzata Knol

Małgorzata tantra szamanizm
Małgorzata

Artystka, poszukiwaczka, pasjonatka życia. Jako dziecko malowała obrazy, jako nastolatka grała w teatrze. Uwielbia wyzwania, poszukiwanie głębszego sensu istnienia i radości życia. W Polsce prowadziła agencję artystyczną ART-PRO, prowadziła castingi do reklam, współpracując z Małgorzatą Adamską, oraz filmów współpracując z Dorotą Kędzierzawską. Pracowała jako charakteryzatorka i stylistka przy sesjach fotograficznych, oraz teledyskach, w Polsce i Norwegii. Lubi łączyć fotografię z malarstwem. Ukończyła Warszawską Szkołę Filmową na wydziale fotografii. Jej prace zostały opublikowane w magazynie „Foto”, w roczniku „Kreatura”, na łamach bloga krytyka sztuki Izabeli Kowalczyk „strasznasztuka” o sztuce i kulturze popularnej, w książce „Matki Polki, chłopcy i cyborgi, czyli sztuka i feminizm w Polsce”. Również w magazynie „Obieg” oraz „Artmix”. Zdobyła kilka wyróżnień i nagród za wniesienie nowego spojrzenia w sztuce. Wystawy jej prac można było oglądać w Polsce, Norwegii, Grecji, Niemczech. Współpracowała z fundacją „Pasja Życia” zajmującą się terapią uzależnień.

Od wielu lat mieszka w Norwegii gdzie współtworzyła Dni Kultury Polskiej, Polskie radio oraz stowarzyszenie ludzie kreatywnych „Kreatura” Jest Trenerem Terapii ekspresyjnych i technik relaksacyjnych. W Polsce prowadziła warsztaty ekspresji i relaksacji dla kobiet. Współtworzy warsztaty spontanicznej kreacji w Oslo. Od kilku lat zajmuje się pracą z ciałem: masaż sportowy, klasyczny, masaż dźwiękiem mis tybetańskich, dzwonków koshi, kamertonami, masaż lomi lomi nui, tantryczny, integracja posturalna. Masaż intuicyjny. W pracy z ciałem łączy różne techniki, doświadczenie oraz intuicję. Uwielbia ruch, taniec, śpiew.

Ukończyła Formację Tantry Serca, z którą współpracuje do dziś. Dzięki temu mogła poznać wiele metod pracy z ciałem, elementy psychoterapii (Gestalt, Rebirthing, integracja ciała, sen na jawie, ruch regeneracyjny, Gestalt eksperymentalny, praca z mitami, bajkami…), różne formy relaksu (taniec, masaż, ruch spontaniczny) i medytacji (medytacja, medytacja dynamiczna, trans), oraz wędrówki szamańskie. Uczestniczy w twórczych Laboratoriach Psychodynamiki Relacji i Komunikacji Ciała.