Biorę udział

W objęciach ruchu i dźwięku – Ciało, Oddech, Głos – warsztat otwarty

28/06/2020 - 03/07/2020

Gołaczów, Góry Stołowe

Warsztat Otwarty

 

 

 

 

Czy mówimy czy śpiewamy, źródłem głosu jest nasze ciało. Jak zadbać o ten instrument by wydał czysty dźwięk? Jaką melodie moje ciało zagra i jak ona do nas przemówi?

Warsztat ten jest zaproszeniem do odkrycia twojego naturalnego głosu, uwolnionego przez ruch ciała. Korzystając z różnych praktyk ruchu i głosu – 5 Rytmow®, metoda Feldenkraisa, kontakt improwizacja, technika „the naked voice” i praca głosu Roya Harta – będziemy eksplorować relację z ciałem, oddechem i głosem aby odkryć nasza wewnętrzną muzykę. Zrelaksujemy nasze ciała, by poczuć miękki, naturalny przepływ oddechu i materii. Otworzymy się na to, co żywe w nas – doznania, rytm i ruch. Doświadczymy swobody pojawiania się gestów i dźwięków.

Jaki stworzy się taniec i jaka powstanie melodia? Wdech, wydech, czujące ciało, ucieleśniony głos – instrument i muzyka. Odkrywamy siebie w każdym momencie ekspresji. Śpiewające ciało, tańczący głos.

 

 

 

Refleksje uczestników:

Prowadzenie Petera było fenomenalne. Ten cudowny, wręcz genialny człowiek zabrał mnie na siedem dni do swojego, cudownego świata, gdzie na dziesiątki przeróżnych sposobów odkrywałam możliwości mojego ciała, uwalniając mój głos.

Tak wiele doświadczyłam,
w ciągu tych ostatnich dni,
że czasami aż dech zapierało mi ze zdziwienia,
jak niezwykłym instrumentem jest moje ciało.

Ma Bea

 

Odkryłam nieskończone możliwości zabawy własnym głosem. Wydawałam niezliczone dźwięki, wychodzące zewsząd, mające różne głębie, barwy, kształty, faktury, że też ja sama na to wcześniej nie wpadłam?;) Moje ciało jest wycałowane przez anioły, które były z nami cały czas, a ja mam uczucie świętości boskiego instrumentu, w który bóg ubrał moją duszę.

Magdalena

 

 

Informacje i zapisy: Aleksandra Jóźwiak, + 48 720 893 888, aleksandra.j@tantra.pl

Termin: zaczynamy obiadem o godz. 13:00 w niedzielę 28 czerwca i kończymy również obiadem ok. godz. 13:00 w piątek 3 lipca 2020

Cena:
320 Euro – przy wpłacie pełnej kwoty do 28.05.2020
360 Euro – przy wpłacie pełnej kwoty po 28.05.2020

UWAGA! Wpłaty wyłącznie bezpośrednio na konto Petera, dane do przelewu wyślemy mailem po zgłoszeniu!!!

Cena nie zawiera kosztów noclegów i wyżywienia w Hobbitowym Domku.

Cena noclegu i wyżywienia w Hobbitowym Domku to 130 zł za dobę (5 nocy) plus 30 zł dodatkowy  obiad.

 

 

 

 

Peter Wilberforce jest akredytowanym nauczycielem 5 Rytmow i twórcą metody Ciało i Glos. Prowadzi zajęcia i warsztaty we Francji i w całej Europie. Przez wiele lat pracował w świecie opery, jako reżyser, menedżer projektów i nauczyciel. Entuzjasta tańca, głosu i teatru ruchu, uczestniczy w warsztatach i szkoleniach w obszarze performance oraz rozwoju osobistego. Prowadząc warsztaty kieruje się wiarą, że nauce sprzyja atmosfera uwagi, zabawy i dialogu, gdzie grupa wspiera i inspiruje. W czasie zajęć dba o dobry humor, jasność przekazu i ciepło w relacji.

 

 

 

Miejsce

Hobbitowa Górka, Gołaczów, Góry Stołowe, Dolny Śląsk.

Lokalizacja: https://goo.gl/maps/B5bX9EtEayGX6Rnd9

Hobbitowa Górka, magiczne miejsce w Górach Stołowych. Tam, na wysokości 645 m n.p.m. stoi okrągły gliniany Hobbitowy Dom, w jego turkusowych oknach odbijają się dzikie łąki, lasy, na zielonym dachu rośnie lawenda, rozchodnik, kocimiętka i ostróżka. W powietrzu unosi się zapach łąkowych kwiatów i ziół, śpiew ptaków, wibracja pszczół i brak odgłosów cywilizacji. Jest to idealne miejsce na głęboki kontakt z przyrodą. Prawdziwa oaza dla owadów, zwierząt i ludzi.