Szymon, Szkoła Tantry Serca, 2-letnia Formacja Psychodynamiki Relacji i Komunikacji Ciała, sp. 4, 2023

Jak opisać coś, co jest tak intymne, a zarazem należy do wszystkich, którzy to czytają. Przecież ten punkt widzenia, świadomości, poszerzonego obrazu przydarzył mi się nie tylko na tych warsztatach, ale również podczas codziennego życia. Z tą różnicą, że teraz w tym trwam. To sprowadzenie duszy do ciała i poszerzenie jej poza jego obszar. Stan zawieszenia, refleksji i zachwytu, który powoduje zrozumienie po co i dlaczego na tym świecie jestem. Nie zawsze jest on wygodny, ale nauczyłem się tam znajdować odpowiedź. Pozwalam, aby wszystkie barwy życia przemawiały przeze mnie.

Tantra, dała mi możliwość spojrzenia na sytuację z wielu stron, a tak naprawdę bycia ponad tym, co się dzieje. Obserwuję zarówno na zewnątrz jaki i wewnątrz siebie. Odbieram sensualnie to, co dociera do mnie przez ciało i odczuwam wewnątrz poruszenie.

Co to jest za informacja i co Wszechświat ma do przekazania? Odnajduję w codzienności zrozumienie Całości. Czuję się jak fraktal, w którego części można odnaleźć całość Istnienia. Jak zakodowany fragment, który ma dostęp do Wszystkiego. Rozluźniam ciało, aby oddać się wibracji otaczającej mnie przestrzeni. Bez oporów i w zaufaniu, że to co się dzieje, to wspaniała przygoda. Wdech i Wydech. Rytm otaczającego mnie Świata.

Na tym spotkaniu dotarłem do swojej wrażliwości. Jestem osadzony w rzeczywistości i jednocześnie się w niej rozpływam. Z uśmiechem podchodzę do codziennych sytuacji, a jeśli go nie widać na mojej twarzy, to wiedz, że moja dusza się raduje nowym doświadczeniem. Jestem buntownikiem, który odważył się zmienić bieg historii mojego drzewa rodowego.