Biorę udział

W objęciach ruchu i dźwięku – Ciało-Oddech-Głos – warsztat zaawansowany

24/09/2019 - 29/09/2019

Nowa Morawa, Masyw Snieżnika

Warsztat kontynuacyjny, dla osób, które uczestniczą lub ukończyły dwuletnia szkołę Tantry Serca – Formację Psychodynamiki Relacji i Komunikacji Ciała

 

Czy mówimy czy śpiewamy, źródłem głosu jest nasze ciało. Jak zadbać o ten instrument by wydał czysty dźwięk? Jaką melodie moje ciało zagra i jak ona do nas przemówi?

Warsztat ten jest zaproszeniem do odkrycia twojego naturalnego głosu, uwolnionego przez ruch ciała. Korzystając z różnych praktyk ruchu i głosu – 5 Rytmow®, metoda Feldenkraisa, kontakt improwizacja, technika „the naked voice” i praca głosu Roya Harta – będziemy eksplorować relację z ciałem, oddechem i głosem aby odkryć nasza wewnętrzną muzykę. Zrelaksujemy nasze ciała, by poczuć miękki, naturalny przepływ oddechu i materii. Otworzymy się na to, co żywe w nas – doznania, rytm i ruch. Doświadczymy swobody pojawiania się gestów i dźwięków.

Jaki stworzy się taniec i jaka powstanie melodia? Wdech, wydech, czujące ciało, ucieleśniony głos – instrument i muzyka. Odkrywamy siebie w każdym momencie ekspresji. Śpiewające ciało, tańczący głos.

 

Kolejne spotkanie z Peterem, czas połączenia ze sobą, dotarcie do własnych kości, ścięgien, mięśni… tego co najgłębiej w nas, tego z czego się składamy, skąd pochodzimy i kim jesteśmy.

Ruch, ciało i dźwięk… Skąd wychodzi, jak się tworzy? Narodziny mojej kreacji świata, moje wyrażenie w świecie. Moje ciało jest instrumentem najbardziej wyrafinowanym z możliwych, jedynym właśnie takim w całym wszechświecie, a ja jedynym twórcą który może na nim zagrać, tworzyć niepowtarzalne dźwięki, kształty, słowa, gesty… odkryć i wyrażać SIEBIE. Zaskoczyć samego siebie, dotrzeć nawet tam ani nas ani nikogo nigdy jeszcze nie było… i o tym są spotkania z Peterem.

Te spotkania są piękną komplementacja tego co odkrywamy i tworzymy w naszej pracy tantryczno-szamańskiej, są kolejnym niepowtarzalnym puzlem, który uzupełnia układankę utkaną przez nasze życie. Zapraszamy właśnie ciebie. Zaawansowany warsztat może juz po raz ostatni.

Refleksje uczestników:

Prowadzenie Petera było fenomenalne.
Ten cudowny, wręcz genialny człowiek
zabrał mnie na siedem dni
do swojego, cudownego świata,
gdzie na dziesiątki przeróżnych sposobów
odkrywałam możliwości mojego ciała,
uwalniając mój głos.

Tak wiele doświadczyłam,
w ciągu tych ostatnich dni,
że czasami aż dech zapierało mi ze zdziwienia,
jak niezwykłym instrumentem jest moje ciało.

Ma Bea

‚Odkryłam nieskończone możliwości zabawy własnym głosem. Wydawałam niezliczone dźwięki, wychodzące zewsząd, mające różne głębie, barwy, kształty, faktury, że też ja sama na to wcześniej nie wpadłam?;) Moje ciało jest wycałowane przez anioły, które były z nami cały czas, a ja mam uczucie świętości boskiego instrumentu, w który bóg ubrał moją duszę.’

Magdalena

 

 

Peter Wilberforce jest akredytowanym nauczycielem 5 Rytmow i twórcą metody Ciało i Glos. Prowadzi zajęcia i warsztaty we Francji i w całej Europie. Przez wiele lat pracował w świecie opery, jako reżyser, menedżer projektów i nauczyciel.

Entuzjasta tańca, głosu i teatru ruchu, uczestniczy w warsztatach i szkoleniach w obszarze performance oraz rozwoju osobistego. Prowadząc warsztaty kieruje się wiarą, że nauce sprzyja atmosfera uwagi, zabawy i dialogu, gdzie grupa wspiera i inspiruje. W czasie zajęć dba o dobry humor, jasność przekazu i ciepło w relacji.

 

Informacje i zapisyAleksandra Jóźwiak, + 48 720 893 888, aleksandra.j@tantra.pl

Termin: od wtorku 24 września do niedzieli 29 września 2019

Cena:
320 Euro – przy wpłacie pełnej kwoty do 23.08.2019
360 Euro – przy wpłacie pełnej kwoty po 24.08.2019

UWAGA! Wpłaty wyłącznie bezpośrednio na konto Petera, dane do przelewy wyślemy mailem po zgłoszeniu!!!