Biorę udział

CONNECTIONS / POŁĄCZENIA – warsztat zaawansowany

24/09/2019 - 29/09/2019

Nowa Morawa, Masyw Snieżnika

Warsztat kontynuacyjny, dla osób, które uczestniczą lub ukończyły dwuletnia szkołę Tantry Serca – Formację Psychodynamiki Relacji i Komunikacji Ciała

 

 

W każdym z nas gra niepowtarzalna muzyka. Nasze ciała są instrumentem, dzięki któremu ta muzyka znajduje wyraz w świecie. I prawdopodobnie sami dla siebie z łatwością słyszymy i nadajemy tej muzyce dźwięk, ale co się dzieje gdy zwracamy się do drugiej osoby, gdy otwieramy się na świat?

Podczas tego warsztatu zwrócimy się do wewnątrz, aby połączyć się z samym sobą – do naszego oddechu, do naszych ciał, do naszej wewnętrznej muzyki. Będziemy doświadczać, jak ta muzyka może się wyrazić w ruchu i dźwięku. Taniec i pieśń będą naszymi przewodnikami w podróży odkrywania. Później otworzymy się na spotkanie.

Jak muzyka innych ludzi inspiruje naszą? Gdy spotykamy kogoś jakie nowe jakości budzą się w nas?

Jakie odkryjemy nowe możliwości wyrazu? I gdy otworzymy się na spotkanie wszystkich, którzy poruszają się i śpiewają wokół, jak nas to zainspiruje? Jaka wyłoni się sieć połączenia, aby ponieść nas dalej? Jaka wspólna muzyka się zrodzi aby poprowadzić nasze różnorodne ciała i głosy?

Zapraszając ducha otwartości i ciekawości, chętni by się dzielić i odkrywać, będziemy podążać ścieżkami kreatywności, które się dla nas otwierają. Pojedynczo, w parach czy wszyscy razem, za każdym razem podróż odkrywania w kreacji. Tańczące ciała, śpiewające głosy, otwierające się serca, łączące się dusze – prowadzeni przez muzykę naszej harmonijnej różnorodności…

Ta podróż, osobista każdego z nas i jednocześnie nasza wspólna, będzie wspierana przez różne metody pracy z ciałem i głosem: taniec 5 rytmów, metoda Feldenkraisa i Naked Voice – praca Chloë Goodchild. W przejrzystej i bezpiecznej przestrzeni, przy wsparciu grupy, będziesz mógł podążać własnym rytmem, dbać o własne granice, dać przestrzeń swojej muzyce, by wzrastała rozwijając się. I odnaleźć własną ekspresję w życiu…

 

 

Kolejne spotkanie z Peterem, czas połączenia ze sobą, dotarcie do własnych kości, ścięgien, mięśni… tego co najgłębiej w nas, tego z czego się składamy, skąd pochodzimy i kim jesteśmy.

Ruch, ciało i dźwięk… Skąd wychodzi, jak się tworzy? Narodziny mojej kreacji świata, moje wyrażenie w świecie. Moje ciało jest instrumentem najbardziej wyrafinowanym z możliwych, jedynym właśnie takim w całym wszechświecie, a ja jedynym twórcą który może na nim zagrać, tworzyć niepowtarzalne dźwięki, kształty, słowa, gesty… odkryć i wyrażać SIEBIE. Zaskoczyć samego siebie, dotrzeć nawet tam ani nas ani nikogo nigdy jeszcze nie było… i o tym są spotkania z Peterem.

Te spotkania są piękną komplementacja tego co odkrywamy i tworzymy w naszej pracy tantryczno-szamańskiej, są kolejnym niepowtarzalnym puzlem, który uzupełnia układankę utkaną przez nasze życie. Zapraszamy właśnie ciebie. Zaawansowany warsztat może juz po raz ostatni.

Refleksje uczestników:

Prowadzenie Petera było fenomenalne.
Ten cudowny, wręcz genialny człowiek
zabrał mnie na siedem dni
do swojego, cudownego świata,
gdzie na dziesiątki przeróżnych sposobów
odkrywałam możliwości mojego ciała,
uwalniając mój głos.

Tak wiele doświadczyłam,
w ciągu tych ostatnich dni,
że czasami aż dech zapierało mi ze zdziwienia,
jak niezwykłym instrumentem jest moje ciało.

Ma Bea

‚Odkryłam nieskończone możliwości zabawy własnym głosem. Wydawałam niezliczone dźwięki, wychodzące zewsząd, mające różne głębie, barwy, kształty, faktury, że też ja sama na to wcześniej nie wpadłam?;) Moje ciało jest wycałowane przez anioły, które były z nami cały czas, a ja mam uczucie świętości boskiego instrumentu, w który bóg ubrał moją duszę.’

Magdalena

 

 

Peter Wilberforce jest akredytowanym nauczycielem 5 Rytmow i twórcą metody Ciało i Glos. Prowadzi zajęcia i warsztaty we Francji i w całej Europie. Przez wiele lat pracował w świecie opery, jako reżyser, menedżer projektów i nauczyciel.

Entuzjasta tańca, głosu i teatru ruchu, uczestniczy w warsztatach i szkoleniach w obszarze performance oraz rozwoju osobistego. Prowadząc warsztaty kieruje się wiarą, że nauce sprzyja atmosfera uwagi, zabawy i dialogu, gdzie grupa wspiera i inspiruje. W czasie zajęć dba o dobry humor, jasność przekazu i ciepło w relacji.

 

Informacje i zapisyAleksandra Jóźwiak, + 48 720 893 888, aleksandra.j@tantra.pl

Termin: od wtorku 24 września do niedzieli 29 września 2019

Cena:
320 Euro – przy wpłacie pełnej kwoty do 23.08.2019
360 Euro – przy wpłacie pełnej kwoty po 24.08.2019

UWAGA! Wpłaty wyłącznie bezpośrednio na konto Petera, dane do przelewy wyślemy mailem po zgłoszeniu!!!