Seks tantryczny, tantryczny stosunek: jak oddać się radości…

Czy nadal pamiętasz emocje z twojego pierwszego spotkania,  pierwszegoasia i js uścisku i pierwszego pocałunku z ukochaną osobą?  Czy pamiętasz jak wspaniale było trzymać  się za ręce i patrzeć sobie w oczy?
Czy pamiętasz jak czas zatrzymał się  kiedy byliście razem?  Czy pragniesz mniej lub bardziej świadomie  móc ponownie doświadczyć tego samego, choćby na jeden dzień?

Najczęściej większość ludzi  z fatalistycznym nastawieniem akceptuje fakt, że płomień pierwszego razu nie jest już tak ognisty wraz z ciężarem lat które mijają. Wraz z wiekiem podchodzimy do tego faktu w sposób filozoficzny:  och  jasne to, że żar przygasa nie oznacza końca związku, ale tylko przejście do nowej fazy z odrobiną seksu i mniejszym poczuciem bliskości.  Utrzymanie pasji  ognia pierwszych spotkań wymaga czasu i wysiłku, a większość par nie wie od czego zacząć.

I tu właśnie z pomocą przychodzi Tantra.

Tantra oferuje nam proste i sprawdzone praktyki do pogłębiania intymności, pogłębienia doznawania czym jest miłość i komunikowania się w bardziej otwarty i autentyczny sposób.  W naszym zestresowanym i szalonym świecie widzimy Tantrę jako miłe antidotum na rutynę, która z biegiem czasu rozwija się w każdej relacji miłosnej.  Ta sztuka świadomej i świętej seksualności jest praktykowana od tysięcy lat w celu uzyskania autentycznej miłości, głębokiego i namiętnego połączenia oraz duchowego oświecenia.  I dzisiaj każdy może czerpać  z doświadczenia starożytnej wiedzy praktykując tantrę.

Aby doprowadzić do prawdziwej i trwałej zmiany w waszym związku, bardzo ważne jest zaangażowanie się i uczynienie życia miłosnego priorytetem. W ten sam sposób, w jaki zawsze poświęcasz czas na pracę,  na przyjaciół i na oglądanie telewizji, musisz stworzyć czas na intymność i praktyki tantryczne. Dlaczego nie zacząć od dwóch godzin raz w tygodniu. Zaznacz ten przedział czasowy w swoim kalendarzu i odłóż go tylko w przypadku absolutnej awarii. Zmęczenie nigdy nie powinno być wymówką, ponieważ ta praktyka da ci energię. Wybierz dzień i godzinę  które ci odpowiadają,  na przykład w czwartek (czwartek jest połączony z czakrą serca) wieczorem od 20:00 do 22:00. Może ci się spodobać zabawa i połączenie, które każde spotkanie przyniesie obojgu!

Gdy zbliża się ten cotygodniowy moment spotkania, przygotuj się, zapoznając się z praktykami, które pragniesz omówić i zaeksperymentować z partnerem. Bawcie się dobrze i nie bierzcie siebie zbyt poważnie. Miejcie otwarty umysł i serce, nawet jeśli na początku coś wydaje się głupie. Nie odkładaj na bok żadnej praktyki, bądź gotów ją wypróbować. Bądź zabawny i ciekawy.

Mała  lekcja seksu tantrycznego!

Seks tantryczny obejmuje kilka poziomów: poziom fizyczny, poziom psychologiczny, poziom duchowy i poziom energii (lub Qi).

Zasadniczo ludzie blokują się, ponieważ:
• brak im pewności siebie (poczucie małości)
• zbyt oczekują orgazmu
• wstydzą się swoich emocji
• nie wiedzą, jak się poruszać i postępować w relacji  z partnerem
• maja wiele uprzedzeń
Jest to dość paradoksalne, ponieważ seks tantryczny ma wiele zalet, może wywoływać zapierające dech w piersiach orgazmy, łącząc seks z emocjami. Jest doskonały do naprawy traum przeszłości, buduje i wzmacnia pewność siebie w sobie.

Oto kilka przykładów  jak praktykować seks tantryczny:

1. Utwórz magiczną przestrzeń

Zmień swoją sypialnię, salon, ogródek itp. w świątynię miłości.
Rozłóż wygodne koce,  kolorowe płótna  i poduszki,  zapal lekkie kadzidełka lub olejki eteryczne, kup kwiaty, owoce i napoje, które kochasz by stworzyć  ucztę dla zmysłów!  Nie używaj lamp sufitowych, które zwykle są zbyt mocne.  Zamiast tego zadbaj o przyciemnione światła, lampy solne lub świece zapachowe, ich płomyki przyniosą trochę magii w to miejsce. Włącz łagodną i relaksującą muzykę,  stwórz  playlistę trwającą co najmniej 2 godziny, aby jej nie przerywać.  Upewnij się, że temperatura jest odpowiednia, abyście mogli być nago.

2. Uwolnij swój umysł

Jeśli znasz sztukę medytacji, zacznij od 5-10 minut praktyki medytacyjnej. W przeciwnym razie zamknij oczy i zacznij oddychać głęboko, powoli. Świadome odpuszczenie wszystkich myśli,  zmartwień i stresu przy każdym wydechu pomoże ci stać się bardziej świadomym i obecnym w danej chwili.
Kiedy staramy się nawiązać bliską więź tuż po pracowitym dniu, często energia naszych pełnych harmonogramów odciąga nas od siebie, gdy myśli o pracy, zadaniach i innych zobowiązaniach przychodzą nam do głowy. Kilka minut oddychania brzusznego pomoże odsunąć  wszelkie rozproszenia i pozostać  ze sobą w większej obecności.

3. Użyj swojego wzroku


Spójrz głęboko w oczy partnera.  Masz prawo mrugać i zamykać oczy, jeśli to konieczne,  ćwiczenie to nie powinno być wysiłkiem.  Spójrz w lewe oko ukochanej osoby, ponieważ lewe oko jest bardziej wrażliwe, to drzwi do duszy.  Możesz także spróbować spojrzeć prawym okiem, aby poczuć się lepiej.
Staraj się utrzymywać kontakt wzrokowy przez 5 do 10 minut.  Na początku może wydawać ci się to długo, ale kiedy to połączenie zostanie nawiązane, poczujesz się cudownie. Długotrwały kontakt wzrokowy powoduje nieznacznie zmieniony stan świadomości, który otwiera cię na nowe i radosne doświadczenie.
By jeszcze pogłębić ćwiczenie, zsynchronizujcie  oddech, aby wdychać i wydychać powietrze ze swoim partnerem w tym samym rytmie.

4. Otwórzcie serca na siebie

Kiedy wasze ciała spotykają się na czysto fizycznym poziomie, uprawiacie seks.
Ale kiedy łączysz przyjemność i podekscytowanie ze swoją kochającą i emocjonalną energią, tworzysz miłość.
Najbardziej satysfakcjonujące doświadczenia seksualne mają miejsce, gdy dwoje partnerów łączy się z miłością, którą do siebie czują, gdy ich serca są otwarte i przyjmujące, gdy spotykają się nie tylko ich ciała, ale także ich serce i ich dusza.
Po kolei rozmawiajcie  o tym, co lubicie w sobie. Bądź konkretny, pamiętaj o szczególnych przypadkach, w których twój partner dawał ci odczuć, że cię kocha. Otwórzcie najmocniej jak potraficie  swoje serca, pozwólcie sobie poczuć całą swoją miłość, a następnie pozwólcie, by słowa uznania, wdzięczności i radości płynęły między wami.

5. Usiądź w pozycji Yab-Yum

Yab-Yum to tradycyjna pozycja tantryczna, której celem jest zbliżenie kochanków w bardzo zmysłowy i intymny sposób.  Mężczyzna siedzi wygodnie (zwykle w pozycji ze skrzyżowanymi nogami), a jego partnerka siedzi na kolanach twarzą do niego i obejmuje go rękami i nogami. Oboje mogą być ubrani lub nadzy.
Można synchronizować oddechy i spoglądać w oczy, pozwalając, aby głębokie doświadczenie zjednoczenia rosło i pogłębiało się.  W tym pięknym spotkaniu nie ma nic do zrobienia, nic do osiągnięcia, jest to droga donikąd. Kochankowie są razem dla czystej radości i szczęścia bycia razem, cieszenia się i świętowania tej szczególnej chwili.

6. Podziel się pocałunkiem tantrycznym

Nadal siedząc w Yab-Yum, przybliż usta, ale jeszcze się nie dotykajcie. Tym razem naprzemiennie oddychajcie, jeden partner wdycha powietrze, podczas gdy drugi wydycha. Delektuj się i ciesz się doświadczeniem wzajemnego oddychania. Po chwili pozwól, aby twoje usta delikatnie musnęły usta i skórę partnera.
Na koniec złóż usta w miękki i powolny pocałunek. Nie rób gwałtownych ruchów, po prostu rozkoszuj się pocałunkiem, podczas gdy nadal pieścisz usta ukochanej swoimi ustami. Bądź w pełni obecny w tym  doświadczeniu, zanurzając się w przyjemności, zmysłowości i intymności chwili.

7. Kochaj się

Zacznijcie dotykać się i pieścić powoli, delikatnie i świadomie. 
Pamiętaj, że seks tantryczny nie jest poszukiwaniem orgazmu, ale polega na wspólnej przyjemności, byciu w pełni obecnym i połączonym przez całe doświadczenie.
Pozwól swojemu ciału zrelaksować się podczas wspólnego poruszania się w intymnym tańcu pasji i emocji. Porzuć jakikolwiek cel i ciesz się zabawną
i intymną naturą spędzanego wspólnie czasu.

Seks tantryczny może obejmować penetrację i orgazm lub może być po prostu doświadczeniem dotykania, masowania (polecam przeczytanie artykułu na temat masażu tantrycznego), całowania i zabawy. Puść wszystkie scenariusze, puść pomysły na to, co powinno się wydarzyć w sypialni. Pozwólcie, aby intymność zachodziła w sposób świadomy i pełen szacunku. Po prostu baw się dobrze!
Miłość tantryczna jest świętem, podczas którego kochankowie rozpoznają
i doceniają świętość ich związku, uważając się za wyjątkowych i boskich. Dotyk i intymność występują naturalnie, bez wysiłku, w pełnej świadomości. Kochankowie nie gubią się w tym doświadczeniu, każde ma świadomość siebie, odłączają się od siebie, ale zawsze pozostają obecni, patrząc sobie w oczy i zagłębiając się w siebie.

Kochankowie pozostają ciekawi i kontynuują odkrywanie nowych pozycji i nowych sposobów dotykania się, wiedząc, że nie ma dobrego lub złego sposobu, aby to zrobić.  Cenią sobie ruch, ale także bezruch jako dobry sposób na pogłębienie wrażliwości i pochłonięcie całej przyjemności i podniecenia.
Przede wszystkim w relacji Tantrycznej nie spieszysz się. Im bardziej zwolnisz, tym więcej przyjemności doświadczysz. Kiedy nie spieszysz się, ciało ma szansę w pełni doświadczyć i zanotować głębię każdego doznania, dreszczyku emocji i wibracji.

Seks tantryczny to uczta przyjemności i tak długo, jak go doświadczasz, jesteś na dobrej drodze!