Kali bogini życia, śmierci i transcendencji.

Gdy otwieramy się na wszystkie zagubione duchy w naszym wnętrzu, dajemy sobie możliwość otrzymania błogosławieństwa poprowadzenia ich do światła.  My stajemy się wolni by wejść w nową przestrzeń i zacząć od nowa, podobnie jak Persefona każdej wiosny.

Znajdź swoją świętą ścieżkę z Hekate.

Hellenistyczna bogini Hekate niesie zapaloną pochodnię,  która prowadzi nas przez ciemne i tajemnicze miejsca,  i zaprasza nas do odkrywania naszej wewnętrznej magii,  mocy i światła,  aby oświetlić nasze ścieżki.

Ta trójgłowa bogini pomaga nam wyciągać wnioski z lekcji z przeszłości, okazji teraźniejszości (które się pojawiają) i najlepszego wyboru na naszą przyszłość. Nawet jeśli jest Królową Ciemności, strażniczką skrzyżowań, podróżnikiem między królestwami, strażniczką świętych zaklęć i tajemnic oraz obrońcą kobiet i czarownic, jej imię faktycznie oznacza  „Ta, która jest jasna i błyszcząca”.

Hekate pokazuje nam, że osiągając wolną od strachu dominację nad wszystkim, co ciemne i ukryte,  oświeca nas ostateczna prawda. Uzyskujemy dostęp do wewnętrznej mądrości, mocy i jasności, aby poruszać się po delikatnych i zdradliwych drogach, oraz aby móc płynąć po najlepszej możliwej ścieżce tak wdzięcznie i po mistrzowsku,  jak Ona to robi.

Zniszcz stare i stwórz nowe przy pomocy Kali…

Podczas gdy Persefona i Hekate są boginiami, które możemy przywoływać w ciemnych momentach,  charakterystycznym stylem hinduskiej bogini Kali jest przenikanie naszego życia, niezależnie od tego, czy jesteśmy na nią gotowi,  czy nie.

W rzeczywistości, kiedy czujemy się najbardziej usatysfakcjonowani, wdziera się w nasze życie i przewraca wszystko do góry nogami.  Wstrząsa nami głęboko, abyśmy zdali sobie sprawę z kruchych i wadliwych fundamentów, na których stoimy.  A potem, gdy opłakujemy prochy pozostawione przez zniszczenie starego,  z miłością zmusza nas do stworzenia wszystkiego na nowo.

Kali jest celem i siłą woli niezbędną do pokonania naszych najbardziej samo sabotujących się wzorców i naszych nieelastycznych demonów. To nasza część, która wypowiada słowo DOSYĆ karmiona przez wściekłość, którą dusimy w sobie po przetestowaniu całej naszej cierpliwości.  Odwaga, którą zdobywamy, sprawia, że czujemy się prawie poza ciałem, kiedy przyjmujemy stanowczą i nagłą dla siebie pozycję i ostatecznie opuszczamy toksyczną pracę,  opuszczamy ten związek który stał się niezdrowy i toksyczny, lub uwalniamy się od uzależnienia.

Kali jest częścią nas,  która popycha nas poza nasze granice,  w nasze najmroczniejsze lęki, a następnie pokazuje, że zamiast upaść i rozbić się, mamy moc latania i wielkiej kreacji.

Objęcie Kali, Persefony i Hekate wymaga odwagi i wytrwałości,  kiedy o wiele bardziej satysfakcjonujące wydaje się nam granie z miękką, zmysłową i pojednawczą stroną delikatnej kobiecości.  Jednak podczas naszych ciemnych nocy duszy nie ma większego sojusznika niż Mroczna Bogini Kali.  Sama prowadzi nas w stronę światła.  Dlatego musimy starać się rozpoznać i zintegrować wszystkie aspekty Bogini, jeśli chcemy żyć w pełni mocy.

Kali, seksualność, miłość

Nasze miłosne relacje i seksualność mogą potencjalnie sprawić,  że będziemy żyć wszystkimi aspektami Kali,  od najbardziej totalnej wściekłości do najbardziej ekstatycznej miłości.  W praktykach

Tantrycznych poprzez taniec Kali mamy możliwość podjąć wyzwanie ludzkiej miłości, od strachu, przerażenia po ekstazę.  Romantyczne i seksualne spotkanie przenosi nas do świata intensywnej pasji,  ciała i duszy.

Aby to osiągnąć, partnerzy będą musieli rozwinąć nowe cechy obecności, zarówno słuchania swego wnętrza,  jak i słuchaniu drugiego,  wspólnych potrzeb i potrzeb każdego z nich.  Będą musieli nauczyć się pozytywnie przeżywać swoje emocje. Będą musieli wkroczyć w swoją intymność z ekstremalną powolnością, która sprawia, że ​​każdy gest,  każde doznanie, święte,  w pełnej świadomości, w magii tego,  co się dzieje,  jest wolne od wszelkich oczekiwań i wszelkich z góry przyjętych idei. Czego efektem jest ekspansja, ekstaza poza doznaniem orgazmu jaki znasz!

Żyj pełnią

Wejść w kontakt ze wszystkimi częściami siebie, w tym naszym cieniami, które ukrywają nieoczekiwane bogactwa,  aby podnieść świadomość naszych emocji, aby przekształcić ich energię,  odzyskać naszą intensywność, pragnienie życia, naszą boską naturę…

Wielkie wyzwanie: jak pokonać nasze rodzinne i społeczne uwarunkowania, nasze przekonania,  traumy osobiste,  klasowe lub narodowe,  wszystko co nas ogranicza,  aby wykorzystać nasz pełny potencjał.   Często żyjemy w małości i ograniczeniu.  Taniec naszych cieni, taniec Kali,  jest jedną z możliwych dróg do ekspansji naszego bytu.