Tantra Szamańska w połączeniu z natura.

„Nie jesteś we wszechświecie, jesteś wszechświatem, jego nieodłączną częścią. Nie jesteś osobą, ale centralnym punktem, w którym wszechświat staje się świadomy siebie. Cóż za niesamowity cud.” – Eckhart Tolle

Podczas naszych warsztatów Tantry Radosnego Serca część zajęć odbywa się w naturze. Sam nasz ośrodek położony jest w środku gór Stołowych w paśmie Śnieżnika i w otoczeniu lasów (najbardziej zalesiony teren w Polsce).

Dlaczego „Tantra” i jakie  korzyści z tego płyną?

Słowo tantra oznacza „siać”, „tkać”, „ rozszerzacz”, coś co łączy rzeczy w naszym wszechświecie, od najmniejszego atomu do największej z galaktyk, wszystko jest energią. Tantra jest kwantową wizją wszechświata: świat zewnętrzny (przedmioty) i obserwatorzy (podmioty) mają tę samą ostateczną naturę, działając jako nierozdzielna całość.

Grawitacja tantryczna…

Jest to zasada jedności w różnorodności i różnorodności w jedności. Wszechświat jest w nas.
Cząstki pierwotnego wszechświata, wszystkie atomy wodoru, które tworzą nasze ciało, pochodzą z pierwotnego Wielkiego Wybuchu 13,5 miliarda lat temu.

Gwiazdy są w nas.

Stałe pierwiastki wszechświata (metale, minerały, woda) są w nas. Wszystkie żywe stworzenia pochodzą od gwiazd. Każdy z naszych atomów tlenu, węgla, wapnia lub magnezu ma wiek naszego układu słonecznego, który wynosi 4,6 miliarda lat.
Jesteśmy zatem owocami kosmosu, ale także owocami natury…
Człowiek żyje w naturze, ponieważ nie jest od niej oddzielony; natura mówi mu, co musi wiedzieć by przeżyć; i wie co mówi.

W ciszy…

Człowiek jest nierozerwalnie połączony z naturą.
Natura nie jest ani dobra, ani zła.
Ona jest.
A Tantra poprzez swoje symbole, poprzez swoje rytuały, sugeruje sacrum w naturze i naturę jako sacrum, po prostu naturalnie bez żadnego pytania o oddzielenie od wszechświata, Boga, Bogini. Pytanie, które tak często zadaje sobie współczesny człowiek.
Tu i teraz na tej ziemi.

Otwórzmy nasze oczy; nasze zmysły…

Poczuj, co wiąże nas z naturą, z jej oddechem…
Tantra praktykowana w naturze pozwala nam poczuć i zauważyć to co jest najbardziej oczywiste i to co jest najmniej zauważalne, niezależnie od tego, czy są to minerały, płyny, gazy…
Pozwala nam czerpać z natury energię życiową, intensyfikować naszą obecność, czuć się żywym…
Otwiera i uzmysławia nam dostęp do oceanicznego uczucia, które przywraca nasze  ciało do czasu kiedy żyliśmy w nondualismie i otwiera nas na coś wielkiego.
Praktykowanie tantry w naturze rozwija naszą zdolność do poczucia tego ogromu.

Grawitacja tantryczna…

Poszukiwanie siebie swojej drogi życia sugeruje świadomość i obserwacje  biologicznych rytmów natury.
Zwróć uwagę na rytm pór roku, jasność chwili…
Tak instynktownie jak zwierzę, owad, drzewo lub roślina…
Czysta obecność na świecie, cudowna radość z wolnego naturalnego czasu…

Uświadom sobie pochodzenie rzeczy…

Na łonie natury mamy możliwość odwołać się do naszej najczystszej intuicji, naszej pierwotnej esencji w sprawach wolności, wolnej woli, wyboru, woli, odpowiedzialności, życzliwości, miłości…
Doświadczenie to jest samo w sobie potężnym doświadczeniem mistycznym, tym kosmologicznym i pogańskim, które przywraca nam nasze autentyczne miejsce na świecie. Idąc śladami Indian Ameryki, którzy to bardzo często praktykowali Vision Quest (’poszukiwanie wizji i odpowiedzi’), jesteśmy w stanie się połączyć z energią i duchem drzew czy kamieni, usłyszeć jak do nas mówią, poczuć ich wibrację odczytać ich głos.

W nieskończenie małym…
Daleko od ego…
Blisko kosmosu…
Energia tantryczna promuje dostęp do boskości ludzkiej, immanentnej, materialnej, konkretnej boskości.

Połączona praktyka tantry w kontakcie z naturą przynosi równowagę
i spokój, pełnię i prostotę w naszym pięknym codziennym życiu.

„Rasa ludzka została stworzona z misją opieki nad resztą stworzenia, dzięki sile ich serc i ich zdolności do wytwarzania wyrafinowanych wibracji… Utrzymywanie tej pamięci przy życiu w ich sercach i powrót do wszystkiego, co żyje, stało się ich darem, ich misją i fundamentem pięknego stylu życia.” Arkan Lushwala Le Temps du Jaguar noir