Aleksandra, „Szamańska Tantra” warsztat tantryczno-szamański, marzec 2019

Ten warsztat to bezcenne doświadczenie. Doświadczenie bycia kobietą, tego kim jestem, w połączeniu z ziemią po której chodzę i naturą która mnie otacza, czyli moim korzeniem. Wartość mojego istnienia, piękno tego kim i jaka jestem w głębokim szacunku dla wszystkich innych istot. Wszyscy jesteśmy równi, bezcenni i piękni w swojej różnorodności. I największą wartością, która mnie prowadzi jest przyjaźń, odpowiedzialność i wdzięczność. Wdzięczność za pokolenia przede mną, które poddawały się niezwyciężonej fali życia bym mogła pojawić się ja i odpowiedzialność za pokolenia które nadejdą. Wdzięczność za każde spotkanie, każde doświadczenie, bo z nich buduje się mądrość. Wdzięczność za każdą swoją jakość, bo dzięki nim mogę działać w życiu.

Prowadzi mnie poczucie odpowiedzialności, bo każdy mój najmniejszy ruch ma ogromną siłę działania i wpływ na ludzi którzy mnie otaczają i na całą ziemię. Czynię je z uważnością i mądrością szczerze wyrażając siebie. Odpowiedzialność za ziarno, którym jestem, by wydało plon, odpowiedzialność za ziarno które zasiewam, by wyrosło w pełne ziarno i było karmiące dla innych. Mam siłę, która pochodzi ze źródła większego niż ja sama, a jednocześnie wyraża się ono przeze mnie. I to jest największa odpowiedzialność, dzielenie się swoimi talentami.

Tylko w pełnym kontakcie z aspektem męskim mogę w pełni doświadczyć tego czym jest kobiecość. Tylko będąc w pełnym kontakcie z moją kobiecością, mogę doświadczyć tego czym jest męskość. Relacja płynie gdy wychodzę poza koncepcję i pomysł na to jak powinna ona wyglądać, gdy widzę człowieka z głębi serca i duszy. Czuję się swobodnie i dobrze w swoim ciele, moim ziemskim ciele kobiety, która nie musi być jakaś, tylko rozluźnia się w byciu sobą. Potrafię znaleźć serce i kierunek w każdej sytuacji. Swobodnie tworzę każdą chwilę życia.

Jestem kobietą delikatną i wrażliwą a jednocześnie silną i niezłomną. Silna siła większa niż ja sama, siła połączenia z moimi przodkami, z naturą. Z wszystkimi pokoleniami co były przede mną i pielęgnowały wartości a z nich największą i niezaprzeczalną wartość życia. Prowadzi mnie poczucie cudu istnienia, który nie jest pewnikiem, lecz darem otrzymanym od tych co przede mną. Ten warsztat to wewnętrzny kierunkowskaz na drodze życia, by każdy ruch był świadomy, twórczy i karmiący, by miało ono po prostu sens.

 

Aleksandra

’Szamańska tantra, Kobieta, Mężczyzna, Człowiek – Most do Wielowymiarowości’, marzec 2019