Para Tantryczna.

Tantra jest ścieżką duchową, na której wszystkie aspekty  człowieczeństwa są akceptowane jako część ewolucji ludzkiej świadomości. Wszystkie możliwe środki są używane, aby połączyć się z naszą energią życiową i włożyć w nią coraz więcej świadomości.
Tantra to droga do zjednoczenia energii i absolutnej świadomości.  To przede wszystkim sposób poznania siebie i natury człowieka.  Ta droga nie postrzega ciała jako przeszkody w oświeceniu, ale jako świątynię, która przyspiesza ten proces.  Tantra zawierając polaryzację męską i żeńską i zachęca Nas do wykorzystania przyciągania między tymi dwoma aspektami w każdym z Nas jako iskry,  aby na energetyzować naszą energię i doprowadzić ją do całkowitego zjednoczenia.

Tantrycy używają tej polaryzacji jako powozu (używając określenia wedyjskiego) do rozwoju w  swoich duchowych poszukiwaniach.  To przyciąganie między naszymi dwoma biegunami pojawia się również w naszym codziennym życiu, gdy spotykają się dwie osoby.  Tak więc w Tantrze energia seksualna jest postrzegany jako sposób na dotarcie do „boskości”.  Tak więc akt seksualny, potępiany jako grzech przez większość religii lub uważany za przeszkodę na wielu ścieżkach duchowych, jest uznawany za akt święty na ścieżce Tantry.

W swej istocie Tantra jest indywidualną ścieżką eksploracji jaźni i energii życiowej (lub seksualnej).
Ale kiedy praktykujemy  w parach, może to zwielokrotnić efekty i odczucia.
Z tego punktu widzenia związek staje się okazją do wspólnego rozwoju,  aby lepiej poznać siebie, zrozumieć drugiego, połączyć się z naszymi emocjami, pragnieniami i potrzebami oraz wspólnie budować solidne fundamenty.

Tantra postrzega związek pary jako ocean wypełniony falami na którym występują góry i doliny .
Jest on w ciągłym ruchu, nie jest ani liniowy, ani z góry określony. Stale ewoluuje w czasie.
Kiedy decydujemy się by żyć w Parze Tantrycznej Nasze spotkanie jest intensywne jak burza
a jednocześnie subtelne, jakbyśmy płynęli po oceanie .
Każdy element i każda intencja, którą wnosimy do  tantrycznej pary, tworzy specjalną własną wibracje
i rezonanse który jest typowy i wyjątkowy dla Naszej pary.

Praktyka Tantry w Parze pozwala Nam  na rozwój, co jawi się jako dwa filary Sztuki Tantrycznej Pary, Obecność i Połączenie ze sobą i z drugim. Te dwa filary jeśli są w pełni zintegrowane pozwolą Nam wyrwać się z rytmu codziennego życia poprzez stworzenie przestrzeni dla dwojga, aby ponownie się ze sobą połączyć.
Z biegiem czasu, wraz z wymaganiami naszego codziennego życia i życia zawodowego, a także z Naszymi uwarunkowaniami, te filary stają się coraz bardziej kruche.

Na  zajęciach które proponujemy nie oferujemy magicznej formuły, ale drogę  do wspólnego podjęcia
w miłości i z chęcią rozwoju i odkrywania Waszego związku jako pary w bardziej intensywny, głębszy
i bardziej autentyczny sposób!

Na Naszych warsztatach o różnej tematyce (patrz tutaj) wykorzystujemy trzy klucze, które są  podstawą by powrócić do naszego ciała, w energii i w obecności.
Te trzy klucze to: Oddech, Ruch i Dźwięk, pozwalają one rozprowadzić energię seksualną w całym Naszym ciele.
Jest też jeszcze jeden bardzo ważny klucz, który często jest pomijany i źle rozumiany w związku małżeńskim a także w Naszym kontakcie z innymi istotami, ten klucz to „Komunikacja”.
Na Naszych warsztatach pragniemy między innymi podzielić się z Wami metodami jak lepiej i jaśniej komunikować  się.
Metody które można zintegrować z twoją parą, aby rozwinąć większą obecność i połączenie z tobą
i partnerem.

Komunikacja to dość skomplikowany i rozległy teren. Mamy świadomość, że pomysły, którymi dzielimy się z uczestnikami na Naszych warsztatach , to niewielki ułamek możliwości, które każdy z Nas może sobie wyobrazić i stworzyć, każdy jest kreatorem którego możliwości są nieograniczone.
W  komunikacji istotne jest by mieć świadomość że istnieje komunikacja werbalna i niewerbalna.
Pomaga to w uzyskaniu większej jasności w różnych sposobach wyrażania siebie.

W Tantrze jako jedną z pierwszych rzeczy
w komunikacji jest odwaga, by powiedzieć innym, czego pragniesz i co sprawia ci przyjemność.
Na ogół  zakładamy, że druga osoba powinna wiedzieć, co sprawia, że ​​czuję się w danej chwili dobrze,  lub że powinna zrozumieć,  a ja  nie muszę mówić o tym,  „jeśli ta osoba mnie kocha, powinna wiedzieć”.  Ale ten drugi nie może w każdej chwili odgadnąć, jak się czujesz w środku i co by ci w tym momencie sprawiło przyjemność .
Nie zapominaj, że jesteśmy istotami w nieustannym ruchu i że w zależności od energii dnia i chwili nie pragniemy tego samego.

Więc nie wahaj się powiedzieć, co by ci sprawiło przyjemność , komunikując to z czułością , bez żądań i wyrzutów.
Miejmy również świadomość, że wszyscy jesteśmy pod wpływem różnych uwarunkowań, które zostały nam wpojone przez rodzinę, szkołę, kolegów, przyjaciół, społeczeństwo itp.
Mamy jednak moc aby to zmienić, biorąc pełną odpowiedzialność za nasze życie!

Kolejną rzeczą w komunikacji jest słuchanie drugiego. Słuchanie słów które wypowiada.
Dużo się nauczysz  słuchając, jak twój partner mówi ci, co go uszczęśliwia.
Ale istnieje też inny poziom słuchania, słuchanie i odczuwanie energii drugiej osoby w danej chwili. Czasami twój partner nie potrafi do końca  wyrażać się werbalnie aby zakomunikować swoje potrzeby
i pragnienia, ponieważ jest w Nim obecny strach przed byciem widzianym we wrażliwości i strach przed osądzeniem.

Dlatego ważne jest, aby w Naszym wymiarze komunikacji mieć intuicyjne podejście i zaufać swoim uczuciom w momencie nawiązania połączenia, wyrażenia swoich potrzeb lub zwiększenia jasności naszych granic.
W naszym nowoczesnym społeczeństwie przywiązujemy dużą wagę do komunikacji werbalnej, ale duża część komunikacji międzyludzkiej odbywa się za pośrednictwem komunikacji niewerbalnej.
Kiedy spotykamy kogoś po raz pierwszy, jeszcze przed przywitaniem, powstaje pomysł/obraz tej osoby.
To pokazuje siłę naszych subtelnych uczuć i naszej wyobraźni zarówno w świetle jak i w cieniu.
Tak więc  jeśli będziemy coraz bardziej uświadamiać sobie i  rozwijać ten aspekt komunikacji niewerbalnej, będziemy mogli czerpać z niego korzyści w naszych wymianach z Naszym partnerem i ludźmi.
Otwórzmy się na komunikacje wychodzącą z Naszych serc a nie tylko z naszych głów.

Komunikacja to także wyrażanie własnych granic i umiejętność powiedzenia „nie”, czyli wyjście z „mówię tak, aby zadowolić moją partnerkę lub mojego partnera, nawet jeśli nie mam na to ochoty ” .
Ważne jest, aby wyrazić swoje granice, i aby to osiągnąć możesz po prostu wyrazić to, co jest dla ciebie dobre w danym momencie: że wolisz się przytulić i pozostać tak bez słów lub z pięknymi słowami , że wolisz masaż lub pieszczoty, lub że wolisz pragniesz spać, bo na przykład potrzebujesz odpoczynku lub wolisz zrobić coś innego…..

Mów z serca i  nie zapominaj, że masz prawo zmienić zdanie.
To znaczy, że „tak” może zmienić się w „nie” w dowolnym momencie jak  również odwrotnie. „Nie” na początku może później stać się prawdziwym „Tak”.

Na Naszych zajęciach zachęcamy poprzez tantryczne praktyki i rytuały do poświęcenia czasu na głębsze zagłębienie się w każdy z  aspektów, aby zidentyfikować swoje cienie i światło w  parze, a także indywidualnie. Tworzenie świętej przestrzeni może być okazją do eksperymentowania ze wszystkimi aspektami komunikacji.

W praktykach tantrycznych taka przestrzeń jest zalecana, ponieważ umożliwia stworzenie świętej
i unikalnej przestrzeni w Naszym codziennym życiu.
Pozwoli parom mieć fizyczne, energetyczne, a także psychologiczne miejsce do dzielenia się ze swoim partnerem i rozwijania głębszego związku.
Taka przestrzeń może być uprzywilejowanym czasem dla dwojga, aby się lepiej poznać i uwypuklić Nasze cienie i Nasze światło w komunikacji.
Daje Nam okazję  ofiarowania siebie i stworzenia sprzyjających warunków do otwarcia się na siebie i na innych. Robienie tego razem symbolizuje także akt współtworzenia i wspólnego budowania pary.
W tej świętej przestrzeni nie liczy się czas, który spędzimy razem komunikując się, ale intensywność Naszej obecności wobec siebie i siebie nawzajem.

Praktyka Tantry jest świetną okazją do pomocy i wsparcia innych na ich ścieżce ewolucji.
Jednocześnie jako jednostki, jesteśmy również odpowiedzialni za świadomość tego jak kreujemy nasze życie!
Nie wahaj się więc tworzyć przestrzeni do komunikacji, które pozwolą Ci wzrastać na różnych poziomach: seksualnym, emocjonalnym, relacji z innymi, mentalnym, psychologicznym i duchowym.