Nie zwracanie uwagi na niesympatycznych ludzi jest dobre dla twojej duszy i twojego spokoju.

Niewiele rzeczy robi nam tak dobrze, jak nauczenie się nie zwracać uwagi na paskudnych ludzi.

Kiedy przestajemy się przejmować  tymi, którzy nas krytykują lub chcą wywołać konflikty z nami i innymi, zdejmujemy z naszych barków duży ciężar i życie zaczyna się toczyć w znacznie bardziej pozytywny sposób. Nieprzyjemni ludzie są trochę jak przeszkody na naszej drodze, przeszkody, które nadwyrężają naszą cierpliwość i sprawiają, że tracimy spokój i tolerancję.
Są chwile, kiedy musimy przebywać z takimi ludźmi, ponieważ ich sposób bycia zmusza nas do rozwijania nowych cech, które poprowadzą nas dalej w życiu,  ale w innych przypadkach  jest znacznie lepiej, gdy przestaniemy martwić się wszystkim, co mówią lub robią.
Nasze dobre samopoczucie, dusza i duch regenerują się, gdy zaczynamy cenić  to, co naprawdę jest dobre dla naszego życia.
Wiele naszych napięć i obaw wynika z niepotrzebnych rzeczy, które byłyby lepiej rozwiązane, gdybyśmy po prostu zdecydowali się je zignorować. Naprawdę żyjemy szczęśliwie  wtedy, gdy nauczymy się patrzeć z dystansem, na krajobraz który przedstawia się przed Nami i żyjemy dalej swoim życiem, kiedy spotykamy ludzi, którzy wykorzystują okazje, aby nas zdemotywować lub włożyć negatywne uczucia do naszych serc.

Czasami czujemy się zmuszeni do zwrócenia uwagi na pewne osoby, ponieważ są częścią naszej rodziny, naszego kręgu pracy lub ponieważ są bardzo cenione przez otaczających nas ludzi, Ale jest to idea, którą należy ​​uwolnić  z naszych głów. Nie musimy zwracać uwagi na kogoś, kto nie chce dla nas dobrze, to auto-sabotaż a my zasługujemy na więcej niż tego typu sytuacje.

Kiedy zaczynamy mówić częściej „nie” toksycznym ludziom i więcej „tak” sobie, uczymy się naprawdę żyć bardziej w pokoju, bez niepotrzebnych dramatów i bezpodstawnych lęków. Uczono nas, że ignorancja to zła rzecz, brak szacunku dla innych, ale musimy się też nauczyć, że w wielu sytuacjach jest to również postawa szacunku do samego siebie. Więc kiedy masz do czynienia z nieprzyjemnymi ludźmi, ignoruj ​​ich i nie czuj się wina/y. Postaw swoje zdrowie psychiczne i emocjonalne na pierwszym miejscu i nie pozwól, aby złe uczucia przejęły cię od tych, którzy nawet nie zasługują na twoją uwagę.

Dbaj o swoją duszę, swoje dobre samopoczucie, swojego ducha. Ponieważ w ten sposób  będziesz swoim wiernym towarzyszem do końca i zawsze będziesz widziała to, co dla ciebie najlepsze w twoim życiu.