Miłość, seks i oświecenie

Fragmenty Artykułu jednej z moich nauczycielek Tantry Margot Anand
Wiele osób błędnie uważa, że Tantra jest pretekstem do uprawiania gier i orgii seksualnych, uzależnieniem się od orgazmu seksualnego. Nic bardziej mylnego i dalekiego od prawdy.
Ścieżka tantryczna uczy nas jak otwierać się,  przyjmować i jednoczyć Naszą seksualność i święte wymiary życia, z których wszystkie mają swoje korzenie w Duchu.
Piękno i mądrość Tantry polega na tym, że pokazuje nam ona seksualność jako bramę do „ekstatycznego umysłu i wielkiej błogości”.

Kiedy docieramy do szczytu orgazmu (nie chodzi tu o zwykły znany Nam orgazm), przebijamy się przez iluzję oddzielenia oraz dostrzegamy jedność i wzajemne powiązania wszystkich istot.
A poprzez drugą osobę – naszego partnera – zakochujemy się w życiu.

Ponieważ seks ma tak wielki potencjał, aby otworzyć naszą istotę na doświadczenie ekstazy, Tantra od tysiącleci uczy kultywowania miłości seksualnej jako sztuki i umiejętnej praktyki duchowej.
Tantra kwestionuje wiarę przekazywaną przez większość ścieżek duchowych i religijnych, że musimy tłumić lub wykraczać poza seksualność, aby praktykować medytację lub obudzić naszą Duchowość .
Tantra uznaje, że seks leży u podstaw życia, a uczynienie z ludzkiej seksualności i związku miłosnego formy medytacji, oznacza praktykowanie czci dla życia, prowadząc nas bezpośrednio przez przyjemność zmysłu do duchowego wyzwolenia.

Tantra jest ścieżką duchowego partnerstwa, która uczy pełnego połączenia praktykujących mężczyzn i kobiety- uczą ona sztuki integracji stanów ekstatycznych z codziennym życiem.
Przywraca w naszym codziennym życiu zrozumienie, że aby uzdrowić świat, musimy odkryć na nowo i uszanować fakt, że kobiety mogą być i są inicjatorkami i oświeconymi nauczycielkami.
Tantra to unikalna ścieżka łącząca tradycyjne hinduskie, buddyjskie i taoistyczne Wszystko to połączone jest z ludzkimi systemami energetycznymi poprzez wykorzystanie światła, muzyki, ruchu, wizualizacji, a zwłaszcza mapy energetycznej czakr. Tantryczny system czakr oferuje doskonałą mapę transformacji energii i świadomości, od bazowego pożądania do miłości, mocy wizji aż do przebudzenia.
Tantra pokazuje Nam , że kiedy nauczymy się być w życiu ze zrelaksowanym ciałem, otwartym sercem i spokojnym umysłem, możemy uzyskać dostęp do stanów ekstazy i nauczyć się wplatać je w kanwę naszego codziennego życia.