Świętość seksu

Fragmenty wywodu z jena z moich nauczycielek Tantrycznych Margot Anand:
Konieczne jest zrozumienie świętych wymiarów seksu.
Seks leży u podstaw Naszego życia i możemy nauczyć się szacunku dla życia tylko wtedy, gdy uczymy się szacunku dla seksu.
W dzisiejszej kulturze ludzie potrzebują nauczyć się czym jest sztuka miłości.
Koniecznością jest zrozumienie, że seksualność jest bardzo naturalnym instynktem i nie ma w tym nic złego.
Szkody jakie wyrządzono ludziom przez potępienie seksu są nieobliczalne.
Zamiast celebrowania seksu jako siły twórczej, zamieniliśmy seks w coś co należy ukrywać , wstydzić się
i mieć poczucie winy .

To wprowadzenie w błąd wpłynęło na nasz cały światopogląd. Podejmowane są ogromne wysiłki, aby uleczyć planetę, uratować lasy dziewicze i przynieść pokój walczącym frakcjom etnicznym i religijnym…,
a jak  możemy to osiągnąć , gdy źródło ludzkiej miłości jest zatrute?
Istnieje silna siła twórcza związana z naszą seksualnością. Każdy z nas może zostać kreatorem i użyć tej siły, by uzdrowić nasze życie i przekształcić naszą wizję – aby zrealizować nasze marzenia.

Mamy wszelkiego rodzaju programy blokujące przepływ naszej mocy seksualnej.
Musimy być otwarci, aby móc stawić czoła demonom, spojrzeć na cień z całą uczciwością.

Obecność: Obecność jest kluczem do świętości, transcendencji i błogości.
Pracuj nad opanowaniem umiejętności pozostania świadomym siebie i swojego partnera, ponieważ jest to niezbędne, aby być dobrym kochankiem i mieć dostęp do świętych i bardziej intensywnych wymiarów seksualności i zmysłowości.

Jak mogę wejść w tę świętość?
Zacznij od przerwania stałego poczucia bycia „zbytnio zapracowanym”, poświęcając 1-2 godziny dziennie na przyjemność.
Wyłącz internet, odłącz elektronikę, zamknij ekran komputera i telefon i zacznij wprowadzać atmosferę spokoju do twojego domu.
Twoje serce nie będzie spokojne, jeśli twój dom nie będzie spokojny. Siądź naprzeciwko twojego partnera, zamknij oczy i weź kilka głębokich oddechów aby pomóc sobie wejść w ten czas, tę przestrzeń i twoje ciało.
Potem otwórz oczy i powiedz coś w stylu „Jestem tutaj aby tworzyć świętą przestrzeń totalnej obecności i być z tobą przez następne 2 godziny, w gotowości na cokolwiek może się zrodzić między nami”. Nie jest to jakąś techniką, ale raczej powrotem do Źródła w jego wszelkich formach.

Powszechne nieporozumienia: Ze względu na to, że seks stał się kulturowym tabu, wiele osób czuje zamieszanie w tym temacie, nie mając pojęcia, czego się spodziewać, jeśli chodzi o seks.
Sprawdź to sam w sobie – czy jesteś otwarty na pomysł, że możesz znaleźć „Boginie,Boga” w łóżku?
Jakie inne ograniczające myśli nosisz w sobie? Nie musisz być w idealnym związku, aby wejść w świat Tantry.
Nie! Nie musisz nawet mieć partnera. Wszystko  sprowadza się do pragnienia osobistego przebudzenia i wzrostu.
Nie musisz być w doskonałym stanie umysłu, ani być mistrzem we wszystkich sprawach związanych z seksem. Doświadczenia tantryczne są dla ciebie dostępne z miejsca, w którym jesteś i z tego kim jesteś, w tej chwili.

Stwórz swoją osobistą mantrę — Kochanie się i seks zajmuje jeden z głównych obszarów w życiu ludzi, w którym doświadczają intensywnych projekcji, złych nawyków, lęków i trudności z odpuszczaniem sobie. Dla wielu osób, kiedy zaczynają się kochać , prędzej czy później stają na rozstaju dróg: ta idąca w lewo mówi „nie będzie tak dobrze jak wczoraj, w kuchni jest bałagan, bolą mnie plecy itp. …”
I czasami pozwalamy sobie by podążyć tą ścieżką umysłu.
Jednakże ta druga ścieżka prowadzi do znacznie większej satysfakcji i powodzenia, ponieważ jest drogą pewności siebie, akceptacji, humoru i otwartości. – Tak wiele nieporozumień i napięcia w  seksie jest spowodowane niską samooceną – więc zmień to!
Zadaj sobie pytanie, gdzie pragniesz dotrzeć? Co pragniesz poczuć? Czym byłby dla Ciebie niesamowity seks?
Stworzenie osobistej mantry, która będzie Ci  o tym przypominać, jest wspaniałym sposobem, aby pomóc twojemu umysłowi wejść na właściwą ścieżkę.
Znajdź dla siebie wyjątkowe i autentyczne zdanie, które będzie podnosić cię na duchu i inspirować. „Jestem kobietą z która ma piękny orgazm” lub „Jestem niesamowity w łóżku” lub „Jestem namiętnym kochankiem” lub „Jestem piękna” itp. Pozwól swojej mantrze ewoluować, zmieniać się z dnia na dzień, ale jaka kol wiek  ona będzie,  ma być czymś, na czym możesz się oprzeć, gdy tylko zauważysz, że oddalasz się od zaufania w intymności.

Otwarcie swojego centralnego kanału : Drugim podstawowym aspektem Tantry, poza obecnością, jest zdolność do otwarcia swojego kanału centralnego.
Kanał centralny to środkowy meridian ciała, który łączy centrum seksualne w miednicy z czakrą korony (na szczycie głowy). To nie jest tylko wyimaginowany kanał energii, ale rzeczywista wiązka nerwów, którą energia może przepływać od góry do dołu i z powrotem. Kiedy zdołasz otworzyć ten kanał, twoja energia orgazmiczna staje się jak motor, zaczyna podróżować od miednicy/narządów seksualnych do pępka, splotu słonecznego, serca, gardła, trzeciego oka, a następnie czubka głowy.
Wyższe poziomy przyjemności, te związane z docieraniem do boskości/wyjściem poza punkt kulminacyjny (wytrysk) w seksie, są możliwe, gdy energia jest w stanie przepłynąć z czakry korzenia do czakry korony, a następnie rozszerzyć się poza ciało fizyczne.
Energia seksualna  przekształca się w zupełnie inny rodzaj szczytowania/punktu kulminacyjnego,
i  jest teraz dostępna do wykorzystania na wiele różnych sposobów, ponieważ nie jest ograniczona do poruszania się w sposób liniowy.

Ćwicz oddech seksualny: zacznij od siedzenia naprzeciwko partnera, blisko, ale nie dotykając siebie nawzajem.
Zacznijcie oddychać do swojego seksu, przesuwając oddech, świadomość i energię w górę kanału centralnego, gdzie je wydychasz, zaś twój partner w tym momencie robi wdech, tak by pomóc sprowadzić twoją energię seksualną w dół centralnego kanału, tworząc pętlę.
Eksperymentuj! To doświadczenie, gdy jest wykonywane powoli i z intencją, samo w sobie może doprowadzić cię do stanu błogości.

Praktyka solo: Bądź odpowiedzialna/y za swoją własną podróż do szczęścia i witalności. Oddychanie seksualne to wspaniałe doświadczenie do samodzielnego odkrywania! Wyobraź sobie, że twój oddech przepływa przez miednicę i przemieszcza się w górę ciała aż do czubka głowy, a następnie z powrotem w dół. Wiele osób twierdzi, że ta praktyka pomaga przetransformować gniew, poczuć się silniejszym, bardziej scentralizowanym i bardziej zdolnym do kierowania swoimi złożonymi emocjami.

Nie ma żadnych ograniczeń! Poświęć jedno popołudnie lub wieczór każdego tygodnia na kochanie się ze swoim partnerem. W tym czasie dajcie sobie nawzajem 100% uwagi.
Zainwestujcie  w siebie i w Wasz związek.
Kiedy pozwolicie sobie na  praktykę  tantry i poświęcicie czas na spotkanie się w ten sposób, nie istnieją dla was żadne ograniczenia! Miłego tańca  w przestrzeni !