Orgazm

Wytrysk jest zjawiskiem genitalnym…  orgazm jest seksualny…  szczytowe doświadczenie jest duchowe…. Kiedy seksualność ogranicza się do genitaliów,  możesz poczuć tylko ulgę,  jest to proste uwolnienie energii, ale nie przynosi żadnych korzyści …. wygląda na ulgę,  jaką daje dobre kichnięcie i nic więcej

Wytrysk nie jest przeżyciem orgazmicznym …. całe Twoje ciało nie pulsuje,  nie znajdujesz się w tańcu,  nie uczestniczysz ze swoją całością,  nie jest to rzecz święta….
Zamiast tego jest bardzo częściowa,  a wszystko, co częściowe,  nigdy nie może być orgazmem,  ponieważ orgazm jest możliwy tylko wtedy,  gdy zaangażowany jest cały organizm…..
Czujesz pulsowanie od stóp do głów,  gdy każde włókno twojego ciała pulsuje,  kiedy wszystkie komórki twojego ciała tańczą,  kiedy w tobie jest wielka orkiestra,  kiedy wszystko tańczy:  to jest orgazm.

Ale orgazm nie zawsze jest przeżyciem szczytowym….
Kiedy całość istnienia uczestniczy w waszej całości, to jest to doświadczenie mistyczne,  to jest to doświadczenie szczytów….
Ludzie skupili się na wytrysku,  zapomnieli o orgazmie i zupełnie zapomnieli o przeżywaniu szczytów …
nie wiedzą nawet,  czym są,  a ponieważ nie mogą dotrzeć do wyższych sfer,  pozostają ograniczeni do niższych.
Kiedy możesz osiągnąć wyższe doświadczenie,  kiedy chcesz żyć wyższym doświadczeniem,  niższe naturalnie znika spontanicznie….
Jeśli mnie zrozumiesz,  przemianie ulegnie seks,  ale nie twoja zmysłowość; a seksualność wzrośnie.
Gdy seks zniknie,  twoja seksualność wzrośnie.
Dokąd pójdzie seks?
Stanie się twoją seksualnością.
Staniesz się bardziej zmysłowa/y, będziesz żyć intensywniej, będziesz bardziej namiętna/y, jak potężna fala.
Małe fale znikną i staniesz się burzą,  staniesz się silnym wiatrem zdolnym do potrząsania drzewami i górami,  będziesz przypływem, powodzią…. Chwila która wystarczy, bo poznałeś smak wieczności.
Osho