Biorę udział

Warsztat szamański „Śmierć i Odrodzenie”

14/05/2023 - 21/05/2023

Nowa Morawa, Masyw Śnieżnika

„Śmierć nie jest tragedią w żadnym sensie.”

Śmierć jest piękna, przerażająca jest tylko dla tych ludzi, którzy nigdy nie rozumieli życia. Tylko wówczas gdy boisz się życia, lękasz się śmierci. Dla mędrca koniec egzystencji gąsienicy oznacza narodziny motyla. Śmierć jest zmartwychwstaniem. Nie mówimy tu o zmartwychwstaniu, które kiedyś nastąpi, ale o tym, które teraz właśnie ma miejsce. Jeśli umrzesz dla swej przeszłości, jeśli umrzesz dla każdej minuty, to jesteś osobą w pełni żywą, ponieważ osoba w pełni życia jest osobą pełną śmierci. Zawsze umieramy dla rożnych rzeczy. Zawsze rzucamy wszystko, by być w pełni żywym i gotowym w każdej chwili na zmartwychwstanie”.
Anthony de Mello

Warsztat „Śmierć i Odrodzenie” to szamański rytuał przejścia, który,
podobnie jak wszystkie obrzędy inicjacyjne, opiera się na symbolicznej śmierci i odrodzeniu.

jest on głębokim procesem wewnętrznym, który otwiera nas na tajemnice życia i śmierci. Śmierć jest częścią życia i prędzej czy później każdy musi się z nią spotkać. W jednym momencie tracimy wszystko, pieniądze, rodzinę, ukochaną osobę. Zabieramy ze sobą tylko to, kim jesteśmy w tym momencie naszego życia.

Na każdym poziomie rozwoju, zarówno duchowym, emocjonalnym, jak i fizycznym, musimy pogrzebać nasze ego, czyli umrzeć dla niego, żeby się na nowo narodzić. Warsztaty te są wewnętrzną przemianą polegającą na przygotowaniu nas do naszej symbolicznej śmierci i do odrodzenia prawdziwego ja.

Jest to proces, który pozwoli nam, by nasze przywiązanie do osób, rzeczy i obrazu nas samych uległo transformacji. To pozwala nam na wejście w zupełnie nieznaną przestrzeń. Podobnie jak szaman, który rusza w daleką wędrówkę na spotkanie ze śmiercią i ponownym odrodzeniem.

Poprzez to odrodzenie możemy zacząć kreować takie życie, jakiego pragniemy.

Możesz zainicjować potrzebne zmiany, poczuć potrzebę serca i pragnienie duszy. Odkryjesz na nowo swoje marzenia i poczujesz odwagę
i nową siłę, żeby je spełniać. Jest to wewnętrzny droga, która otwiera nas na świadomość Życia, czasu i tego, co dla nas w życiu naprawdę ważne. Obudzenie w sobie odwagi, by w pełni żyć swoim życiem.

Jest to warsztat szamański, w którym wykorzystujemy autorską koncepcję Paula Rebillot, naszego nauczyciela i przyjaciela. W swojej pracy wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie terapeutyczne, tantryczne i szamańskie. W bezpiecznej atmosferze proponujemy głęboką
i szczerą pracę nad zmianą swojego życia.

Szamańskie rytuały przejścia są osobistymi wydarzeniami, które mają nadać moc wszystkim intencjom i pragnieniom tak aby mogły się one zrealizować.

„Śmierć i Odrodzenie” jest szeregiem rytuałów, które mają na celu wprowadzenie wielopoziomowej, głębokiej przemiany w życiu. To wewnętrzny proces, droga, która otwiera nas na świadomość Życia i mijającego czasu.

Z miłością i akceptacją zakończysz i pożegnasz to, co jest Ci już niepotrzebne. Znajdziesz w sobie chęć aby z wdzięcznością i radością zamknąć wybrane rozdziały swojego życia.

Symbolicznie wyrażając na piśmie ostatnią wolę dostrzeżesz to, co w swym życiu osiągnąłeś. Stworzysz własny, niepowtarzalny rytuał, który pozwoli Ci, by Twoje liczne przywiązania – do osób, rzeczy i obrazu siebie samego uległy transformacji.

W trakcie warsztatu masz możliwość przypomnieć sobie i poczuć na nowo wszystkie chwile od narodzin, aż po dzień dzisiejszy: twe sukcesy i porażki, pragnienia, marzenia i niespełnienia, miłości i rozstania. Gdzie pogubiłeś się w swym życiu i o czym zapomniałeś ? Pozbędziesz się uzależnień i zobowiązań, które Cię ograniczały. Nauczysz się rozwijać to co daje Ci radość , energię i dobrobyt.

A gdyby ktoś, dał Ci jeszcze jedną szansę, szansę na nowe życie, to czy wyglądało by ono tak samo ?

Czy przeżył byś je w taki sam sposób ?

Symboliczne spotkanie z własną śmiercią możesz potraktować jako lustro, w którym dostrzegasz kim byłeś i jak wykorzystałeś do tej pory swój czas na Ziemi, swoje dotychczasowe życie.

Warsztat ten może być początkiem życia w otwartości i zaufaniu do Świata i przyszłych wydarzeń.

Pozwólmy sobie na oddech życia – pełnego miłości, akceptacji i radości !
Zmiany nie zależą od upływu czasu. Zaczynają się one od podjęcia decyzji!

Zapraszamy pojedyncze osoby i pary, również tych, którzy pracują z innymi ludźmi, terapeutów, psychoterapeutów, psychologów, trenerów rozwoju osobistego, coache. Są to też warsztaty dla aktorów, reżyserów teatralnych, tancerzy i choreografów. Tych wszystkich, którzy poprzez pracę nad sobą pragną poszerzyć swój warsztat twórczy.

Prowadzący

Mario Wiśniewski – Animator, psychoterapeuta, aktor, reżyser, nauczyciel tantry praktykujący szamanizm. Wnikliwy obserwator rzeczywistości, miłośnik pszczelarstwa i podróży, pasjonat życia. Szczęśliwy mąż i ojciec, wspierany przez żonę Gayę i zespół animatorów, zawsze z poczuciem humoru.

Informacje organizacyjne

Termin: Rozpoczynamy obiadem 14/05/2023 kończymy również obiadem 21/05/2023

Koszt: 1590 PLN os. / 1490 PLN za os w parze + koszty pobytu 140 PLN – 170 PLN osoba za dobę (nocleg i wyżywienie)
UWAGA: Przy wpłacie zaliczki 390 PLN – miesiąc przed warsztatem otrzymujesz 100 PLN zniżki!

Wpłata zaliczki i uczestnictwo w warsztacie oznacza, że uczestnik zapoznał się z Regulaminem i zobowiązuje się do jego przestrzegania.
Jest możliwość zorganizowania opieki dzieciom w osobnej przestrzeni w godzinach zajęć warsztatowych – za dodatkową opłatą.

Miejsce warsztatu

Miejsce: Nowa Morawa, Masyw Śnieżnika, woj. Dolnośląskie. Dom Modra Rzeka to miejsce, które ugości was wspaniała domową kuchnią wegetariańską, potrawami z ekologicznych produktów uprawianych w okolicznych górach i dolinach- warzywa, owoce, sery, domowe przetwory.

Lokalizacja: https://goo.gl/maps/w9DrQUarprBEdQFv8  

Zapisy i kontakt

Zapisz się na warsztat

Dane kontaktowe: Aleksandra Jóźwiak, + 48 720 893 888, aleksandra@tantra.pl