Biorę udział

Warsztat szamański “Śmierć i Odrodzenie”

-

Tylko wówczas gdy boisz się życia,   lękasz się śmierci.   Dla mędrca koniec egzystencji gąsienicy oznacza narodziny motyla.   Śmierć jest zmartwychwstaniem.   Nie mówimy tu o zmartwychwstaniu, które kiedyś nastąpi,   ale o tym, które teraz właśnie ma miejsce.   Jeśli umrzesz dla swej przeszłości,   jeśli umrzesz dla każdej minuty,   to jesteś osobą w pełni żywą, ponieważ osoba w pełni życia jest osobą pełną śmierci.   Zawsze umieramy dla rożnych rzeczy.   Zawsze rzucamy wszystko, by być w pełni żywym i gotowym w każdej chwili na zmartwychwstanie”.
Anthony de Mello

Warsztat „Śmierć i Odrodzenie” to szamański rytuał przejścia, który,
podobnie jak wszystkie obrzędy inicjacyjne, opiera się na symbolicznej śmierci i odrodzeniu.

jest on głębokim procesem wewnętrznym, który otwiera nas na tajemnice życia i śmierci. Śmierć jest częścią życia i prędzej czy później każdy musi się z nią spotkać. W jednym momencie tracimy wszystko, pieniądze, rodzinę, ukochaną osobę. Zabieramy ze sobą tylko to, kim jesteśmy w tym momencie naszego życia.

Na każdym poziomie rozwoju, zarówno duchowym, emocjonalnym, jak i fizycznym, musimy pogrzebać nasze ego, czyli umrzeć dla niego, żeby się na nowo narodzić. Warsztaty te są wewnętrzną przemianą polegającą na przygotowaniu nas do naszej symbolicznej śmierci i do odrodzenia prawdziwego ja.

Jest to proces, który pozwoli nam, by nasze przywiązanie do osób, rzeczy i obrazu nas samych uległo transformacji. To pozwala nam na wejście w zupełnie nieznaną przestrzeń. Podobnie jak szaman, który rusza w daleką wędrówkę na spotkanie ze śmiercią i ponownym odrodzeniem.

Poprzez to odrodzenie możemy zacząć kreować takie życie, jakiego pragniemy.

Możesz zainicjować potrzebne zmiany, poczuć potrzebę serca i pragnienie duszy. Odkryjesz na nowo swoje marzenia i poczujesz odwagę
i nową siłę, żeby je spełniać. Jest to wewnętrzny droga, która otwiera nas na świadomość Życia, czasu i tego, co dla nas w życiu naprawdę ważne. Obudzenie w sobie odwagi, by w pełni żyć swoim życiem.

Jest to warsztat szamański, w którym wykorzystujemy autorską koncepcję Paula Rebillot, naszego nauczyciela i przyjaciela. W swojej pracy wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie terapeutyczne, tantryczne i szamańskie. W bezpiecznej atmosferze proponujemy głęboką
i szczerą pracę nad zmianą swojego życia.

Szamańskie rytuały przejścia są osobistymi wydarzeniami, które mają nadać moc wszystkim intencjom i pragnieniom tak aby mogły się one zrealizować.

„Śmierć i Odrodzenie” jest szeregiem rytuałów, które mają na celu wprowadzenie wielopoziomowej, głębokiej przemiany w życiu. To wewnętrzny proces, droga, która otwiera nas na świadomość Życia i mijającego czasu.

Z miłością i akceptacją zakończysz i pożegnasz to, co jest Ci już niepotrzebne. Znajdziesz w sobie chęć aby z wdzięcznością i radością zamknąć wybrane rozdziały swojego życia.

Symbolicznie wyrażając na piśmie ostatnią wolę dostrzeżesz to, co w swym życiu osiągnąłeś. Stworzysz własny, niepowtarzalny rytuał, który pozwoli Ci, by Twoje liczne przywiązania – do osób, rzeczy i obrazu siebie samego uległy transformacji.

W trakcie warsztatu masz możliwość przypomnieć sobie i poczuć na nowo wszystkie chwile od narodzin, aż po dzień dzisiejszy: twe sukcesy i porażki, pragnienia, marzenia i niespełnienia, miłości i rozstania. Gdzie pogubiłeś się w swym życiu i o czym zapomniałeś ? Pozbędziesz się uzależnień i zobowiązań, które Cię ograniczały. Nauczysz się rozwijać to co daje Ci radość , energię i dobrobyt.

A gdyby ktoś, dał Ci jeszcze jedną szansę, szansę na nowe życie, to czy wyglądało by ono tak samo ?

Czy przeżył byś je w taki sam sposób ?

Symboliczne spotkanie z własną śmiercią możesz potraktować jako lustro, w którym dostrzegasz kim byłeś i jak wykorzystałeś do tej pory swój czas na Ziemi, swoje dotychczasowe życie.

Warsztat ten może być początkiem życia w otwartości i zaufaniu do Świata i przyszłych wydarzeń.

Pozwólmy sobie na oddech życia – pełnego miłości, akceptacji i radości !
Zmiany nie zależą od upływu czasu. Zaczynają się one od podjęcia decyzji!

Zapraszamy pojedyncze osoby i pary, również tych, którzy pracują z innymi ludźmi, terapeutów, psychoterapeutów, psychologów, trenerów rozwoju osobistego, coache. Są to też warsztaty dla aktorów, reżyserów teatralnych, tancerzy i choreografów. Tych wszystkich, którzy poprzez pracę nad sobą pragną poszerzyć swój warsztat twórczy.