Biorę udział

W kierunku męskości – letnie spotkanie ojców i synów

22/07/2020 - 26/07/2020

Nowa Morawa, Masyw Śnieżnika

Zapraszamy Was do 5 dniowej przygody, odważnego spotkania mężczyzny-ojca-duchowego i chłopaka-syna.

W bezpiecznej przestrzeni, krok po kroku, odkryjemy, przygotujemy i przeprowadzimy rytuały wzmacniający dla młodych mężczyzn.

Poprzez ruch, wspólne wędrowanie, męskie konfrontacje, opowiadanie legend i baśni, taniec, medytacje, odczytywanie znaków przyrody – wspólnie podzielimy się głębią męskiego serca.

Popracujemy z chłopakami nad poczuciem indywidualności, ale również wspólnej siły kręgu mężczyzn na których można liczyć. Wierzymy że samemu można dojść może i szybciej, ale w grupie dalej. Istnieje coś więcej poza nami. Mocni przodkowie dzięki którym możemy żyć tych dobrych czasach….

Poruszymy wzorce ojca, jego rolę i wyzwania, pułapki w nowych ideach rodzicielstwa. Chociażby potrzebę stawiania dziecku twardych granic i kadru, by dać dziecku pion, nauczyć młodzieńca konfrontacji, a rodzicom dać odetchnąć 🙂

Odwołamy się do szlachetnych przymiotów młodzieńca: samodzielności, bohaterstwa, miłości, radości, odwagi i wrażliwości w relacjach z kobietami, opiekowanie się słabszymi. Trzeba być odważnym, by z otwartym sercem umieć bronić swoich granic. Wsłuchamy się w głębsze pokłady potrzeb, czasem bliżej, czasem z dystansu tak żeby zobaczyć się na nowo tego niesamowitego młodego człowieka. Spróbujmy przy okazji odnowić w sobie chłopięcą świeżość patrzenia na świat.

Pewnie tak po prostu poprzez pobycie z sobą w innej przestrzeni, z obecnością kręgu innych chłopaków i mężczyzn wydarzy się zwyczajny cud transformacji. Chłopak zbliży się do mężczyzn, tam gdzie jego miejsce.

Nasze spotkanie to nie tylko pięknie spędzony czas. Wspólne przeżycia w męskim kręgu pozwala nam tak naprawdę ZOBACZYĆ swojego syna na nowo, poza rutyną codziennych obowiązków. Możemy też zauważyć jak wyglądają nasze relacje na ten moment i co chcielibyśmy w nich zmienić 🙂

Nasza przygoda To możliwość wnieść nową jakość w swoje relacje z dzieckiem, pokazać mu świat prawdziwych wartości: życia z pasją, współdziałania i wzajemnej pomocy, szacunku do natury i człowieka oraz głębokiego połączenia z przyrodą… Doświadczenie, które zaowocuje w jego życiu.

Jest to także okazja do świetnej zabawy z synem i pięknego spędzenia czasu razem. W górskim domu bez internetu i elektronicznych gadżetów. Korzystając z darów lata będziemy spędzać super czas w naturze.

Wiek minimalny chłopaka to wiek szkolny. Na ostatnim wydarzeniu byli u nas chłopcy w wieku 11-16 lat

Oczywiście może przyjechać np. ojciec chrzestny z chrześniakiem, ojczym z wychowankiem, czy mężczyzna który chce wesprzeć chłopaka którego wychowuje samotna matka (niekoniecznie z jego rodziny)

Spotkanie trwa 5 dni od środy 15 do niedzieli 19 stycznia.

Zaczynamy naszą przygodę 15 stycznia obiadem i kończymy również obiadem 19 stycznia

Zabierzcie ze sobą karimatę i śpiwór, plecak, odpowiednie ubrania buty górskie, zapewniamy wyżywienie.

Koszt warsztatu: 990 PLN dla ojca i syna, przy zapisie i wpłacie do 30.09.2019 obowiązuje cena 890 PLN

Prowadzący: Szymon Podgórski, Radosław Doliński

Miejsce: Hobbitowa Górka Gołaczów, Góry Stołowe,

Koszt wyżywienia i zakwaterowania dla ojca i syna to 840 PLN za całe spotkanie.

Kontakt:
Szymon +48 603741815 podgorski.szymon@gmail.com
Radosław +48 575749913 mk.dolinski@gmail.com

Niestety warsztat już minął. Zostaw swojego emaila poinformujemy Ciebie kiedy będzie ustalony nowy termin, lub odbędzie się warsztat o zbliżonej charakterystyce.

Kontakt, pytania i zapisy:
Szymon Podgórski +48 603741815 podgorski.szymon@gmail.com
Radosław Doliński +48 575749913 mk.dolinski@gmail.com