Aleksandra, warsztat tantryczny”Eros i Psyche” lipiec 2019

Niech każdy dzień przyniesie transformację
a każda chwila niech płodna będzie znaczeniem
Niech stopa korzeniem wrasta w ziemię
a ciało nabrzmiewa doświadczeniem
Niech krok każdy na drodze docenionym będzie
Bo tylko ten co „wie” może być w błędzie
Kto woli Boga i prowadzeniu oddany
Może tylko zbierać doświadczeń przemiany,
hartować Ducha i Woli swej rdzeń
wędrując gdzie światło jasne i głęboki cień
I niech go zwą głupcem co życie swe daje
By rozpoznawać wciąż i wciąż, gdzie serca ścieżki a gdzie rozstaje…

Warsztat o ogromnej dynamice wewnętrznej. Wędrowałam przez mit, a jednocześnie do głębi siebie, poprzez własną
historię. Czuję jakbym dostała wzór na całe życie, matrycę świadomości i zrozumienia, jakby odcisnęła się ona już na zawsze w moim ciele i losie. Psyche, Eros, Afrodyta, Zeus, Persefona, archaiczne archetypy a tak żywe we mnie, odnajduję część siebie w każdej postaci. I gdy gramy, każdy w swojej roli do końca, pojawia się autentyczna energia współpracy, energia serca, wymiany, dawania; wspierania w niezłomnym wznoszeniu się, by jak orzeł z mitu zobaczyc gdzie jest Źródło.

I to rozpoznanie wielości ról i wagi każdej z nich, pozwala na otwarcie radości, kreacji i spontanicznego ruchu. Dotykam wielowymiarowości rzeczywistości. Jak w tym powiedzeniu 'Rzeczy nie są takie jak się wydają, nie są też inne’. Nie ma już oceny, jest tylko dynamika mojego życia, którą sama kreuję. Jest moja odpowiedzialność za mój wybór, i pełne zaangażowanie aż do rozwiązania, aż do otwarcia. W pełnym zaufaniu, że mój ruch, autentyczny, szczery i zdecydowany sprawia, że cała rzeczywistość dookoła mnie się układa w sprzyjający dla mnie wzór. I to jest wolność.

Doświadczyłam też niesamowitego połaczenia z naturą, otwarcia ciała, zmysłów i ducha na płynącą z tego połączenia informację i mądrość.

Aleksandra, warsztat tantryczny”Eros i Psyche” lipiec 2019