Biorę udział

“W kierunku męskości” – warsztat szamański dla ojców z synami*

02/11/2017 - 05/11/2017

Gołaczów, Polska

Zapraszamy Was do 4 dniowej przygody, odważnego spotkania mężczyzny-ojca-duchowego i chłopaka-syna.

W bezpiecznej przestrzeni, krok po kroku, odkryjemy, przygotujemy i przeprowadzimy rytuały wzmacniający dla młodych mężczyzn.

Poprzez ruch, wspólne wędrowanie, męskie konfrontacje, rodzicielski dotyk, opowiadanie legend i baśni, taniec, medytacje, odczytywanie znaków przyrody – wspólnie podzielimy się głębią męskiego serca.

Popracujemy z chłopakami nad poczuciem indywidualności, ale również wspólnej siły kręgu mężczyzn na których można liczyć. Wierzymy że samemu można dojść może i szybciej, ale w grupie dalej. Istnieje coś więcej poza nami. Mocni przodkowie dzięki którym możemy żyć tych dobrych czasach….

Poruszymy wzorce ojca, jego rolę i wyzwania, pułapki w nowych ideach rodzicielstwa. Chociażby potrzebę stawiania dziecku twardych granic i kadru, by dać dziecku pion, nauczyć młodzieńca konfrontacji, a rodzicom dać odetchnąć 🙂

Odwołamy się do szlachetnych przymiotów młodzieńca: samodzielności, bohaterstwa, miłości, radości, odwagi i wrażliwości w  relacjach z kobietami, opiekowanie się słabszymi. Trzeba być odważnym, by z otwartym sercem umieć bronić swoich granic. Wsłuchamy się w głębsze pokłady potrzeb, czasem bliżej, czasem z dystansu tak żeby zobaczyć się na nowo tego niesamowitego młodego człowieka. Spróbujmy przy okazji odnowić w sobie chłopięcą świeżość patrzenia na świat.

Pewnie tak po prostu poprzez pobycie z sobą w innej przestrzeni, z obecnością kręgu innych chłopaków i mężczyzn wydarzy się zwyczajny cud transformacji. Chłopak zbliży się do mężczyzn, tam gdzie jego miejsce.

Przygotujemy go z uważnością na kolejny krok do wejścia w męski dorosły świat.

Rytuał Ulisse

Wiek minimalny chłopaka to wiek szkolny
*oczywiście może przyjechać np. ojciec chrzestny z chrześniakiem, ojczym z wychowankiem, czy mężczyzna który chce wesprzeć chłopaka którego wychowuje samotna matka (niekoniecznie z jego rodziny)

Warsztat trwa 4 dni od czwartku 2 listopada do niedzieli 5 listopada

Zabierzcie ze sobą karimatę i śpiwór, plecak, ciepłe ubrania buty górskie, zapewniamy wyżywienie.

Koszt warsztatu: 990 PLN dla ojca i syna, przy zapisie i wpłacie do 5.10.2017 obowiązuje cena 890 PLN
Prowadzący: Szymon Podgórski, Radosław Doliński

Miejsce: Gołaczów, Góry Stołowe, Hobbitowy Domek

Koszt wyżywienia i zakwaterowania dla ojca i syna to 100 PLN za dobę (300 PLN za cały warsztat)

Kontakt:
Szymon +48 603741815   podgorski.szymon@gmail.com
Radosław +48 575749913   mk.dolinski@gmail.com