Biorę udział

„Eros i Psyche” otwarty warsztat tantryczny

16/07/2019 - 21/07/2019

Nowa Morawa, Masyw Śnieżnika

Są to niezwykłe warsztaty poświęcone naszej energii seksualnej a co za tym idzie energii życia.  Jest to praca związana z naszą wewnętrzną transformacją by rozpoznać swoje prawdziwe JA.  Opowieść o 'Erosie i Psyche’ jest jednym z najgłębszych źródeł wiedzy o psychice kobiety i mężczyzny.  Mimo że została napisana przed wiekami nie utraciła nic ze swojej świeżości.  Nie należy się temu dziwić ponieważ podstawowe potrzeby tak cielesny jak i duchowe nie uległy zmianie, w miarę upływu czasu jedynie sposoby ich zaspakajania przybrały inne formy.

Ta mityczna historia opowiada o kobiecie i jej związku z mężczyzną, zarówno w świecie zewnętrznym jak i wewnętrznym.  To opowieść o głębokiej transformacji mężczyzny, który uwalniając się spod wpływu swojej matki, ma okazję wejść w energię mężczyzny i otworzyć swoje serce na miłość do innej kobiety.
Relacje między matką a synem, wcale nie należą do najłatwiejszych. Co więcej, mają ogromny wpływ na całe dorosłe życie mężczyzny, jego relacje z kobietami, a także na sposób w jaki będzie pełnił rolę męża i ojca we własnej rodzinie. Styl więzi jaką tworzymy z matką we wczesnym dzieciństwie, wpływa nie tylko na nasze późniejsze związki romantyczne i przyjacielskie, nieuzdrowiona relacja z matką może nawet czasem powodować skłonność do chorób, stresu i depresji.

To opowieść o głębokiej transformacji kobiety. Bycie kobietą jest wielkim przywilejem. Niestety nasza kultura próbuje pogrzebać ten fakt głęboko pod ziemią. U zarania ludzkości „dzika i doświadczona kobieta” miała swoje miejsce. Dzisiaj kobiecość została zdewaluowana. Wiele kobiet stara się osiągnąć swoją niezależność, naśladując mężczyzn, ale dzika i mądra kobieta nie jest mężczyzną. Jest dziką i zdeterminowaną osobą, która ceni swoją kobiecość. Mit 'Eros i Psyche’ opowiada nam w jaki sposób poprzez wewnętrzną przemianę i transformacje, możemy osiągnąć to co dla każdego z nas jest najważniejsze; naszą totalną integrację z samym sobą czyli ze źródłem.

My ludzie bardzo boimy się dotknąć dna. Czy może być coś gorszego? Gdy docieramy do granic naszych sił, tracimy wszystko, nawet nadzieję. Co jednak możemy zrobić, gdy stracimy już wszystko? W tym momencie, dzieje się coś nowego, wręcz coś magicznego. Zmieniamy skórę, sposób zachowania i odcinamy martwy ciężar, by znów się wznieść. By wzrosnąć i stać się silniejszą osobą.

Ten warsztat jest miejscem dla tych, którzy szukają czegoś więcej w związku, w małżeństwie, w pracy, w relacjach z innymi ludźmi. Jest odpowiedzią dla osób pragnących odkryć swą radość, swój potencjał, swoją pasję, swoją męskość i kobiecość.  Zarówno dla tych, których przyciągają nowe wyzwania, jak i dla tych, którzy utracili nadzieję,  że coś w życiu może się jeszcze zmienić. Marzymy w głębi serca o pełnej oddania miłości, wspaniałej partnerskiej relacji w spełnionej seksualności, radości codzienności, cieple rodzinnym, życiu z pasją. Niewielu się to udaje.

Zadajemy sobie pytanie, co uczynić by związek, w którym żyję, był znowu spontaniczny i pełen życia?
Dlaczego tak trudno jest żyć w harmonijnym partnerstwie?
Jak przezwyciężyć uczucie separacji, stworzyć poczucie jedności z sobą, innymi i światem?

Warsztaty 'Eros i Psyche”  to też nowe spojrzenie na to, gdzie jesteśmy obecnie w życiu i jacy jesteśmy naprawdę. Czy czujemy się spełnieni, czy to co robimy z naszym życiem naprawdę nam odpowiada?

Tantry nie da się objąć intelektem, można ją tylko przeżyć i doświadczyć. Emocje, które się w nas pojawiają, stają się naszą siłą, naszą wewnętrzną mocą. Raz uwolnione z pancerza, którym otoczyliśmy nasza  wrażliwość i delikatność, przenoszą nas do nowej rzeczywistości, do ŚWIADOMOŚCI CIAŁA I PRZEBUDZONEGO SERCA.

Żeby prawdziwie poznać tantrę serca, trzeba poczuć siebie, przebudzić się ze snu. Tantra zawiera w sobie również aspekt szamański i mistyczny. Tantra to wielka tajemnica życia i natury. Przebudzone ciało i dusza prowadzą nas do wewnętrznej integracji z samym sobą a następnie z partnerem i do pięknych, odżywczych relacji z ludźmi.

Wprowadzanie na warsztatach również ćwiczeń i elementów psychoterapeutycznych, szamańskich i teatru powoduje bardziej kompleksowe podejście do naszego rozwoju. Uleczanie starych ran, budzenie świadomości, a następnie rozpuszczanie meczących nas już schematów i mechanizmów, w jakich żyjemy, przygotowuje w nas puste miejsce, byśmy mogli zapełnić je czymś nowym, czymś co przynosi nam tantra. Dzięki temu tworzymy coraz to większą wewnętrzną równowagę, zaczynamy być świadomi swojego życia, zamiast ciągle walczyć i uciekać przed nim.

 

 

 

 

Prowadzący

Mario Wiśniewski – Animator, psychoterapeuta, aktor, reżyser, nauczyciel tantry praktykujący szamanizm. Wnikliwy obserwator rzeczywistości, miłośnik pszczelarstwa i podróży, pasjonat życia. Szczęśliwy mąż i ojciec, wspierany przez żonę Gayę i zespół animatorów, zawsze z poczuciem humoru.

Miejsce warsztatu

Miejsce: Nowa Morawa, Masyw Śnieżnika, woj. Dolnośląskie. Dom Modra Rzeka to miejsce, które ugości was wspaniała domową kuchnią wegetariańską, potrawami z ekologicznych produktów uprawianych w okolicznych górach i dolinach- warzywa, owoce, sery, domowe przetwory.

Lokalizacja: https://goo.gl/maps/w9DrQUarprBEdQFv8  

Zapisy i kontakt

Ten warsztat już się odbył. Zapraszamy na inne warsztaty – zostaw wiadomość a poinformujemy Ciebie o nadchodzącym terminie Zostaw namiary, poinformujemy Ciebie o warsztacie Dane kontaktowe: Aleksandra Jóźwiak, + 48 720 893 888, aleksandra@tantra.pl

Pytania