Zaakceptuj zmiany.

To  czemu zaprzeczasz robi cie niewolnikiem, to co akceptujesz  przekształca cię.Zaakceptuj zmiany.

Zawsze można się czegoś nauczyć mój dziadek świętej pamięci zawsze powtarzał ze szkoda umierać rano bo człowiek ma cały dzień by się jeszcze czegoś nauczyć.  Był niesamowita postacią zawsze otwarta na zmiany.
Ludzie ciągle się zmieniają zamiast martwić się i lgnąć do przeszłości, musimy być gotowi stawić czoła temu,  co się dzieje,  a co może być znacznie lepsze niż przeszłość.
Zmiany są częścią natury.  Życie reprezentuje cykle,  fazy i etapy,  a człowiek jest częścią tego żywego i ciągłego ruchu.
Zmiana oznacza rozwój: nie powinniśmy się bać.
Ale… jak to zrobić?

Jak zaakceptować na przykład utratę młodości?  Lub jak zaakceptować utratę pracy? Znaczące zmiany w naszym życiu …
Różnica w istnieniu może nieść ze sobą niepewność i okres kryzysu.
Jeśli jednak odpowiednio się skoncentrujemy, zobaczymy, że można „odkryć siebie na nowo” lub odkryć nieoczekiwane rzeczy,  które sprawiają, że marzymy inaczej.

Zastanowimy się i medytujemy nad tym.Tantra

Zmiany,  które są bolesne,  zmiany,  które nas wzbogacają
Możemy zacząć od czegoś, co nazywamy „normatywnymi kryzysami życiowymi”.
Są to osobiste chwile, których wszyscy doświadczyliśmy: zmiana szkoły, dorastanie,  rozczarowanie miłością,  utrata ukochanej osoby …
Pamiętaj,  że nie wszyscy ludzie reagują na zmiany w ten sam sposób.
Te same porady i te same strategie mogą mieć zupełnie odmienny wpływ na ludzi i wywoływać inna reakcje.
Ty sam wiesz, co przezwyciężyłeś i  co „puściłeś”.
Oprócz normatywnych kryzysów życiowych możemy doświadczać zmian fizycznych i osobistych. Zawsze są chwile trudności.
Pomyśl o tego rodzaju sytuacjach:
Przechodząc przez skomplikowany okres z powodu stresu lub określonej choroby, możesz przytyć lub schudnąć, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.
Radzenie sobie z menopauzą i powodowanymi przez nią zmianami fizycznymi i biologicznymi jest czasami bardzo bolesne dla wielu kobiet.
Ciąża,  obserwowanie,  jak dzieci dorastają i stają się niezależne,  oznacza przyjmowanie nowych ról i nowych sposobów podejścia do życia.

Są zmiany, które bolą bez wątpienia, ale należy pamiętać,  że każdy moment osobistego kryzysu wiąże się również z możliwością zmiany i poprawy nas jako osoby duchowej.

Dlaczego są ludzie, którzy lepiej radzą sobie ze zmianami niż inni?

W swoim kręgu społecznym z pewnością znasz kogoś, kto bardzo pozytywnie pokonał separację.
Ludzie z poważnymi i długotrwałymi chorobami zawsze uczą nas wielkich lekcji życia, dzięki ich optymizmowi i sile życiowej, która nie wiemy, skąd się wzięły.Pamiętam mego młodszego brata który przez wiele lat chorował na stwardnienie rozsiane ,cały czas towarzyszył mu optymizm a kiedy odchodził na druga stronę brzegu,  jego twarz wypełniona była światłem.
Są osobowości,  które wychodzą wzmocnione przez nieoczekiwane, bardziej złożone i trudne sytuacje życiowe.  Jak oni to robią?
Akceptacja i transformacja: nigdy nie opieraj się zmianom!  W ten sposób unikasz niepotrzebnego cierpienia.  Akceptacja jest pierwszym krokiem w transformacji przed odbudową i kontynuacją ścieżki życiowej.
Jeśli ktoś już cię nie kocha,  zaakceptuj to. Nie trzymaj się czegoś, co już nie może się wydarzyć.  Jeśli ktoś cię nie docenia,  nie błagaj o jego uwagę lub miłość.
Jeśli zostałeś zwolniony z pracy,  zaakceptuj i działaj dalej.  Otwórz się na transformacje na lepszą ścieżkę którą życie przygotowało dla ciebie.

Jeśli widzisz, jak zmienia się twoje ciało z powodu wieku,  zaakceptuj upływ czasu,  ale staraj się codziennie,  aby zadbać o siebie i dobrze się czuć.
Zmiana to czas możliwości … Być może musiałeś zostawić coś,  co cię definiowało i sprawiało,  że byleś szczęśliwy.  Zamiast obawiać się samotności lub niepewności związanej ze zmianą,  wykorzystaj ten moment jako okazję.
Wiem,  że nie jest to łatwe do osiągnięcia,  ale celem twojego życia jest bycie szczęśliwym i zobaczysz,  że otworzą się przed Tobą nowe drzwi i nowe możliwości.
Osobista pewność siebie,  poczucie własnej wartości i determinacja do ponownego uśmiechu przypomną,  że wciąż istnieje wiele ścieżek i możliwości do odkrycia.
Życie zmusza nas do przewracania stron,  ale ty też możesz zmienić książkę.
Weźmy przykład: od dawna pomagasz swojej rodzinie i dajesz wszystko dla nich.  Jednak cokolwiek robisz,  twoi bliscy nie dają ci uznania,  ponieważ zakładają,  że to twoja rola.  Próbowałeś wszystkiego, aby cię zauważyli i docenili,  ale jedyną rzeczą którą dostajesz jest twoja frustracja …

Może czas przewrócić stronę?

Może powinieneś zrobić coś bardziej radykalnego.
Czasami drobne zmiany pogrążają nas w jeszcze głębszym smutku,  zamiast przynosić nam szczęście. Dlatego konieczne jest zainicjowanie dużych zmian.
Oczywiste jest, że tych „dużych zmian” można dokonać z dużą odwagą, osobistą wolą i wystarczającą samooceną, aby wyjść ze strefy komfortu.
Nasz cykl życia jest pełen różnorodności i nie powinno nas to przerażać, wręcz przeciwnie.  To powinno nas zmotywować i zobowiązać do bycia częścią tego harmonijnego ruchu,  który ma wzrastać,  dojrzewać,  kochać, wiązać i budować własne szczęście.