Nasz zespół

„Prawda to kraina bez dróg. Tym samym jesteśmy niewolnikami myśli i czasu. Myśl jest zawsze ograniczona i nigdy nie odpowiada całkowicie rzeczywistości, prowadzi więc do cierpienia. Świadomość uczy odróżniania tego, co rzeczywiście jest, od tego co na ten temat myślimy i w konsekwencji do prawdziwej wewnętrznej wolności. Tylko świadomość i obserwacja pozwalają dostrzec iluzję.” Jiddu Krishnamurti

Podstawowy składnik w osiąganiu wolności –  przeciwność losu, która przynosi świadomość.

” Podróżnik zagubiony na pustyni zwątpił, że kiedykolwiek znajdzie wodę. Wspiął się z trudem na jedno wzgórze, potem następne i następne w nadziei dostrzeżenia gdzieś strumienia. Bez powodzenia rozglądał się na wszystkie strony. Gdy słaniając się szedł naprzód, zaczepił stopą o suchy krzak i przewrócił się na ziemię. Leżał tam, nie mając energii nawet, by się podnieść, nie mając chęci, by nadal się zmagać, ani nadziei przeżycia tej ciężkiej próby.

Gdy tak leżał, bezradny i przybity, uświadomił sobie nagle ciszę pustyni. Dookoła królował majestatyczny spokój, niezakłócony przez najmniejszy dźwięk. Mężczyzna podniósł nagle głowę. Usłyszał coś. Coś tak nikłego, że tylko najczulsze ucho i najgłębsza cisza pozwalałaby to uchwycić: dźwięk płynącej wody.

Podniesiony na duchu nadzieją, jaką ten dźwięk w nim obudził powstał i szedł dalej, aż dotarł do strumienia ze świeżą, zimną wodą. Anthony de Mello SJ

Filozofia Tantry polega przede wszystkim na pełnym przeżywaniu chwili obecnej.
Jeśli czujesz, że nadszedł czas aby dokonać zmian w Twoim życiu, zapraszamy Cię do pracy w sferze ciała, serca i ducha. Zapraszamy Cię do odkrywania siebie, do świata poszukiwań, przemian i cudu odnalezienia.