Filtrowanie życiowych projektów sercem czyli co zrobić żeby zawsze się udało :)

Między światami czy w wielu światach

Tak ostatnio dumam sobie dużo nad dosłownością i niedosłownością świata naszego. Właściwie chyba już przestałam widzieć przestrzenie, które można odebrać tylko dosłownie. Bardzo to ciekawe, takie współistnienie światów namacalne.
I właśnie w tym temacie słuchając pewnej piosenki myśli poniższe mnie naszły. Temacie, o którym rozmawiam ostatnio często, rozmyślam, obserwuje i eksperymentuję. 

A mianowicie nad posiadaniem „pieczy nad projektem”. Czyli jak to jest, że czasem coś się udaje a czasem niezbyt. A czasem nas coś cieszy a innym razem mniej. 

Naprawdę tego chcę!

Jeśli ktoś ma tę wspomnianą pieczę nad zrobieniem czegoś to się to właściwie często samo robi. Nawet choćby trzeba było zrobić całość samemu to przyniesie to wielką radość zwykle nawet większej ilości osób ku zaskoczeniu wykonawcy. A jeśli nikt nie poczuje sercem „danej pracy” to samo się nie zrobi… 😉
Oczywiście mówiąc 'wziąć pieczę nad projektem’ nie chodzi mi o to, że będzie ktoś stał z kijem i popędzał innych do roboty, bo robota musi być zrobiona… ale po prostu czy też aż (!) objęcie projektu sercem.

Głębokie czucie że projekt ja okrywam moimi skrzydłami i że nie spocznę dopóki nie stanie ostatnia cegła 🙂 Często wtedy ci, którzy będą zaangażowani w projekt też będą uradowani! Często nie zauważą, że coś zrobili, oraz będą mieć głębokie uczucie, że sami dali impuls do tego działania. Będą też dumni ze swej pracy… i będzie im w trakcie i potem fantastyczne uczucie radości, entuzjazmu oraz sensu życia.
Najlepsi budowniczowie nie pomogą gdy serca brak liderowi, a znów wielkie serce u nadającego ton spowoduje, ze laicy stana się mistrzami!

Bardzo ciekawe…. szczerze namawiam do eksperymentowania w codziennym życiu, od najmniejszych kawałków jak zrobienie kawy do wielkich życiowych projektów jak budowanie domu właśnie. 🙂

Podsumowując – branie pieczy nad projektem plus angażowanie siebie i innych do czegoś co czuję całym soba, jest mówiąc krótko: zdrowe oraz łatwo przynosi przyjaciół! 🙂 polecam!!!

 

Inspiracja

A tu właśnie moja inspiracja przetłumaczona na polski (choć może inspiracją głównie było to, że koleżanka wrzuciła inną ich piosenkę, ja poszukałam, wyskoczyła ta, ja z zachwytem słuchając jej zaczęłam tańczyć… Potem zaciekawiłam się co znaczy… No i wyszedł z tego całkiem ciekawy dzień, zresztą kolejny dzień mojego pasjonującego życia 😉

Jeżeli Pan domu nie zbuduje,
na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą.
Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże,
strażnik czuwa daremnie.

Oto nie zdrzemnie się
ani nie zaśnie
Ten, który czuwa nad Izraelem