Zasługuję na sukces

Zawsze znajdą się ludzie, którzy będą w ciebie wątpić, będą cię osądzać, którzy będą czekać, aż się pomylisz, aby móc powiedzieć  „a co nie mówiłem”.
Będą ludzie, którzy czekają, aż poniesiesz porażkę, i będą mogli zatrzymać cię w Twojej klatce.
Zawsze będą ludzie, którzy nie będą chcieli widzieć Cię szczęśliwą/ym, odnoszącą/ym sukcesy lub kochaną/ym.
Ale dopóki nie będziesz jedną/ym z tych osób zwyciężysz.
Dopóki nie pozwolisz tym ludziom by Cię dotknęli emocjonalnie, nie pozwolisz, aby ich wątpliwości i opinie wpłynęły na Twoje decyzje i Twoją pewność siebie, nigdy Cię nie złamią, ponieważ jedynym sposobem na wpadnięcie w ich pułapkę jest im uwierzyć.
Nie ważne jest czy mają dowody na to, że nie jesteś w czymś dobra/y, albo że zawiodłaś/eś setki razy wcześniej, zawsze wierz, że możesz to zrobić dobrze.
Nie ważne jest że zobaczyli, że psujesz niejeden aspekt swojego życia, zignoruj wszystko to co mówią, ponieważ twoja przeszłość nie jest twoją przyszłością i zawsze możesz wykreować nową, inną rzeczywistość.
Nie ważne jest czy myślą, że są lepsi od ciebie, bardziej odnoszący sukcesy lub bardziej doświadczeni, mówić Ci że nie jesteś wystarczająco dobra/y do czegoś lub sprawiać, że czujesz swoje życie jak porażkę.
Za każdym razem, gdy próbujesz czegoś nowego lub poznajesz nowych ludzi, masz dwie możliwości: albo wchodzisz z niezachwianą wiarą w siebie, albo możesz wejść z falami niepewności i wątpliwości z powodu swojej przeszłości lub strachem co powiedzą i pomyślą inni.
Wybór należy zawsze do Ciebie, możesz albo wierzyć we wszystko, co ludzie Ci mówią o Tobie, albo zignorować ich i skupić się na tym by ruszyć w swoim życiu do przodu.
Nie zawsze jest łatwo uciszyć tych, którzy Cię krytykują i przypominają Ci o Twoich niepowodzeniach, ale warto to zrobić niż życie w klatce, bojąc się tego co może się stać, jeśli powtórzysz ten sam błąd lub jeśli spróbujesz i poniesiesz ponownie porażkę.
Czasami ludzie, którzy nie potrafią czegoś zrobić, powiedzą ci, że Ty też nie możesz tego zrobić, albo powiedzą Ci, kim byłeś i dlatego Ci się nie uda, ale w tym miejscu musisz wytyczyć granicę i zdecydować czy masz ochotę dalej być z Tymi ludźmi i słuchać ich, czy powiedzieć im jasno i wyraźnie żegnam.
Prawda jest taka, że ​​ludzie zawsze będą mieli coś negatywnego do powiedzenia lub sprawią, że poczujesz, że nie zasługujesz na sukces, miłość lub szczęście, ale to nie ma znaczenia dopóki TY wierzysz że zasługujesz.😀