Szamanizm – Jak połączyć się z Elementami Natury

Wiele osób wyraża chęć czucia, „widzenia” i komunikowania się z Duchami Natury. Nie ma sprawdzonej metody osiągnięcia tego celu. Jednak nasze zachowanie, nasze podejście do natury i nasz sposób na widzenie i czucie całego żywego świata, mogą nas zbliżyć lub, wręcz przeciwnie, zdystansować nas do magicznego świata natury.  Dlatego mam ochotę podzielić się z wami moim małym doświadczeniem jak możemy otworzyć się na ten magiczny świat duchów natury. W naszych warsztatach Szamańsko – Tantrycznych często robimy ćwiczenia które pozwalają nam to ułatwić.

– Pierwszą rzeczą jest kochać Naturę i często tam chodzić, szczególnie do lasu, wzdłuż strumieni i czystej wody, na skraj jezior, potoków i brzegów morza, w góry, na łąki itp. W ten sposób poczujesz zapachy Natury. Słuchaj i doceniaj wszystkie melodyjne i czarujące dźwięki całego życia, które je ożywia (śpiew ptaków, szelest oddalającego się zwierzęcia, szept strumieni…). Z zachwytem dziecka obserwuj piękno drzew i roślin, podziwiaj cudowny układ roślin i skał, zanurz się w atmosferze spokoju i harmonii naturalnych miejsc, aż poczujesz że jesteś integralną częścią wszystkiego, poczujesz wibracje wszystkiego co cię otacza…

– Zainteresuj się, poprzez konkretne działania,  życiem Natury: uprawiaj ogród, sadź drzewa, dbaj o rośliny, karm ptaki zimą. Jeśli masz możliwość załóż małą pszczelą pasiekę,  wybierz się na warsztaty szamańskie i te wszystkie które bezpośrednio połączone są z naturą…

– Uwierz w istnienie Duchów Natury, ponieważ w ten sposób poczują się akceptowani i będą mogły się przed tobą zamanifestować. Rozpoznanie ich obecności pomaga podnieść ich energię, a także… twoją.

– Bądź naturalnym, radosnym i entuzjastycznym, z „duszą dziecka”; twoja subtelna wrażliwość i percepcja zostaną wyostrzone, a Duchy Natury przybliżą się do ciebie.

– Porozmawiaj z Duchami Natury,  nawet jeśli ich nie „słyszysz”; one usłyszą ciebie.

– Pomóż Duchom Natury w ich zadaniach: kiedy zobaczysz chorą roślinę, wyślij jej energię z pragnieniem jej pomocy, wizualizuj powłokę czystego światła, które ją uleczy, wyślij energię miłości; wezwij Ducha (wróżkę, skrzata, Dewę…),  aby przyłączyła się do twoich wysiłków w opiece.

– Uczulaj innych na Naturę, we wszystkich jej przestrzeniach, w tym najbardziej intymnych i najbardziej magicznych.

– Poświęć regularny czas na rozmowę z jednym lub kilkoma Duchami Natury; w tym celu usiądźcie w cichym zakątku natury, zrelaksujcie się, zamknijcie oczy i zapytajcie czy Duch Natury chce przyjść i porozmawiać z wami; czekaj, aby poczuć jego obecność, podziękuj mu za odpowiedź na twoją prośbę i podejmij dialog; po każdym pytaniu, pozwól aby odpowiedź weszła do środka i odsuń na bok swój umysł, wyłącz swój metal. Relacje zaczną się rozwijać i pogłębiać, zwłaszcza gdy odnawiasz spotkanie. Pokaż chęć współpracy.

11 małych kroków w stronę duchów natury

Nazywane duchami natury – duchy powietrza (meluzyna, latawiec, jaroszki – elfy leśne, elfki, duszki, światełka leśne, wróżki powietrza…), duchy wody (rusałki wodne, boginki, brzeginki, mamuny, dziwożony, wiły, brodawice wodniki, jezioraki, bagienniki, wróżki wody…), duchy ognia (salamandry, ogniste wróżki…) i duchy ziemi (Leszym, Borowym, Dobrochoczy, gnomy, korrigany, gobliny, fauny, Liczyrzepa – nazywany też Rzepoliczem, Karkonoszem bądź Duchem Gór, swietla, świetlok, świetliki czyli małe światełka (nocnice), skrzaty, skrzeki, podziomki, krasnoludki, małoludy, wróżki ziemskie…), istoty które ewoluują w paśmie częstotliwości bardzo zbliżonym do naszej.

Miejsca mocy o wysokiej energii bardziej sprzyjają bliskim kontaktom.
Otworzyłem się na rzeczywistość leśnych duchów w latach kiedy byłem dzieckiem i spędzałem każde wakacje w przepięknej dzikiej naturze. Z czasem zacząłem kochać samotne wycieczki wielodniowe, spać przy ognisku pod gwiazdami, sam na sam z naturą. A kiedy pojawiła się taka możliwość wędrować po innych krajach i kontynentach spotykając szamanów i ludzi związanych z naturą i kochających ją. Prowadzili mnie krok po kroku przez lasy, góry i dżungle by dotrzeć do miejsc, które na pierwszy rzut oka wydawały się zwyczajne. Miejsca te zawierają nieoczekiwaną energię i przedstawiają niezwykłe konfiguracje roślinności i minerałów, chociaż łatwo wymykają się nieuważnemu oku. Połączenie jest nawiązywane przede wszystkim od wewnątrz przez ich głosy, które rezonują we mnie przez portal Serca.Duchy Kamieni

Po odbiorze wewnętrznych połączeń i udaniu się do wskazanych miejsc mogłem używać rąk i wszystkich moich zmysłów do odczuwania energetycznych kontaktów. Moje zmysły zostały wezwane do ich odkrycia, do „zobaczenia” ich gier.
Ale ich najcenniejszy dar polegał na zrozumieniu, że jesteśmy także istotami żywiołów. Człowiek składa się z wody, powietrza, ognia i ziemi. Te cztery elementy są w nas i są głęboko zakłócone. Cztery elementy wymagają harmonizacji w każdym z nas. Ego mieści się w złamaniach naszych czterech żywiołów.
Ego żywi się chaosem i nieporządkiem wewnętrznym.
Duchy natury służą czterem żywiołom. I wykonują niesamowitą pracę, utrzymując równowagę poza nami. Chociaż oddaliliśmy się i odcieli od świata natury, walczą oni o kontynuację swojej podstawowej roli w przyrodzie. Są niezbędne do podtrzymania cyklu życia roślin, a ostatecznie życia zwierząt i ludzi. Ustawiają pory roku i zmniejszają nasze wieczne ataki na przyrodę.
Duchy natury są głęboko zranione z powodu wielu świętokradztw i zniszczeń przeciwko nim, przeciwko czterem żywiołom poza nami, czterem żywiołom wewnątrz nas.Duchy Ognia

Istoty natury oczekują od wszystkich głębokiej i szczerej skruchy za działania i myśli w tym życiu i w poprzednich wcieleniach. Kiedy czują, że prośba o przebaczenie przychodzi z głębi serca, a nie z peryferii naszego umysłu, oddają się do naszej dyspozycji, aby uczestniczyć w naszym wielkim wewnętrznym przywróceniu równowagi. Będą działać w nas, aby zresetować nasze cztery żywioły, aby zjednoczyć naszą istotę z naszą duszą i nie pozwolić już, by nasze ego żywiło się naszymi wadami.

Wewnętrzny proces gojenia jest bardzo złożony i długotrwały. Duchy natury są niezbędne do pracy uzdrawiania i przywracania naszego ciała fizycznego i naszych ciał subtelnych. Duchy natury mają moc leczniczą naszych centrów energetycznych. Mogą się w nas zakorzenić. Moje doświadczenie kiedy miałem okazje stać się 300 letnim drzewem oliwkowym i wielokrotne poszukiwania wizji było jednym z najbardziej znaczących, jakie kiedykolwiek spotkałem. Energia drzewa jego ducha przeszła do głębi mojej istoty, aby rozwiązać energetyczny węzeł, który stworzyłem w sobie i który zamknął mnie na moją prawdziwą istotę.
Istoty natury dotykają naszej duszy i ponownie otwierają ku niej wewnętrzne portale.

Duchy natury czekają na przywrócenie naszego pierwotnego sojuszu, aby zamanifestować nasze najwspanialsze dzieła, które zostały pierwotnie ustanowione w Boskim planie. Odbywa się to krok po kroku. Moi przewodnicy szamani poprosili mnie, abym jak najczęściej kontaktował się z duchami lasu i ćwiczył rozwijanie podejścia pełnego szacunku. Doradzili mi też bym zajął się pszczołami, tymi niesamowitymi istotami, i jak najczęściej kontaktował się z naturą. Moja droga w kontakcie z duchami lasu nadal wymaga dopracowania, ale mieszkając większość czasu w środku gór i wędrując po miejscach mocy staram się pracować nad sobą i dzielić się moim doświadczeniem z ludźmi którzy są na to otwarci i gotowi.

Proces rozwijania naszego kontaktu z istotami natury można podsumować w jedenastu małych krokach:

1. Wewnętrznie poproś o spotkanie

Na Spotkanie z duchami natury przygotowujemy się kilka dni wcześniej. W moim duchowym wnętrzu wyrażam pragnienie spotkania się z wróżkami, a nawet, gnomami, elfami. Wysyłam do tej myśli emocje radości. Kiedy myślę o zaproszeniu, wiem, gdzie i kiedy zamierzam udać się do środowiska naturalnego, aby spotkać się z duchami natury. Jestem już wdzięczny, że moje wezwanie zostanie usłyszane.

2. Uwolnij się od mentalu

Ważne jest, aby nie zbliżać się do nich ze swoją mentalną mgłą. Warto kiedy już wędrujesz w tym kierunku wyciszyć metal zanim dotrzesz do miejsca swojego zaproszenia. Poświęć ten czas na uspokojenie myśli i oczyszczenie się z codziennych trosk. Działa to jak śluza dekompresji i zmiany stanu umysłu. Próbuj się tylko rozejrzeć i nie myśl o żadnych problemach dnia.

3. Pozdrów niewidzialną obecność poza królestwem człowieka

Kiedy docierasz do skraju lasu, parku lub łąki, zbocz ze ścieżki i stan na boku. Tam pozdrów ich wewnętrznie. Nie jesteś już w świecie ludzi na wytyczonej drodze, ale w ich przestrzeni. Jesteś w miejscu spotkania. Stamtąd poproś ich, aby poprowadzili cię tam, gdzie pragnąłbyś dotrzeć by uzdrowić coś w sobie i w twojej relacji z naturą. Jesteś teraz ich gościem, jeśli tego chcą.

4. Bądź w obserwacji i zadziwieniu jak dziecko

Powoli wędrując zwracaj uwagę na to, co cię otacza.  Staraj się patrzeć spojrzeniem swojego wewnętrznego dziecka, w zachwycie. Wąchaj i zobacz drobne szczegóły, te same, których nie widzisz, kiedy spacerujesz z przyjacielem i rozmawiasz o wszystkim i niczym. Niewidzialne istoty natury obserwują nas od pierwszych kroków.

5. Używaj intuicji i głosu wewnętrznego

Poproś o wewnętrzne prowadzenie, w prawo lub w lewo, zatrzymując się lub kontynuuję itd. Staraj się kierować swoją intuicją, aby iść naprzód zgodnie z sugestiami twojego małego wewnętrznego głosu. Jest to medium, przez które duchy natury i wszyscy nasi przewodnicy komunikują się z nami. Jeśli drzewo przyciąga nasze spojrzenie, powitaj je bez względu na to, że drzewo to może nie reprezentuje niczego dla osoby, która z tobą poszła. Jeśli liść szaleńczo porusza się i tańczy przed tobą, podczas gdy pozostałe wokół niego pozostają nieruchome, poświęć czas na obserwowanie tej „gry”.

6. Zawsze okazuj szacunek

Poczujesz wewnętrznie kiedy dotarłeś do celu. Uważaj, aby nie wchodzić do niektórych przestrzeni miejsc, do których nie jesteś zaproszony. Poświęć czas na obserwowanie miejsca, a dokładniej przestrzeni, w której możesz przebywać i tej, do której nie wolno ci wchodzić. Pokora i mądrość są niezbędne. W tej kwestii bądź szczególnie ostrożny.

7. Złóż ofiarę duchom natury

Zidentyfikuj ołtarz, na którym złożysz swoją ofiarę. Starannie wybierz tę ofiarę. Może to być pomidor zebrany w ogrodzie lub najpiękniejszy owoc kupiony w supermarkecie (bez pestycydów). Ja lubię ofiarować miód lub tytoń, krasnoludki i gnomy uwielbiają je jako ofiarę. Możesz podnieść piękny liść i pozwolić aby miód spłynął do niego. Przez kilka chwil potrzymaj swoją ofiarę w dłoniach, aby wypełnić ją pięknymi myślami i wibracjami zanim położysz ją na ołtarzu. Cofnij się, by duchy natury zbliżyły się.
Szef Indian Garihwa w Kanadzie nauczył mnie składać ofiary dla królestwa zwierząt, które jest nieodłącznie nierozerwalnie związane z królestwem żywiołów.

8. Zidentyfikuj strażnika lub lidera miejsca  i pozdrów go

Spróbuj zidentyfikować strażnika miejsca, w którym jesteś, to może być drzewo kamień lub coś zupełnie zaskakującego. Nie spiesząc się medytuj przed nim i podziękuję mu za gościnę.

9.Otwieram się na to, co jest mi oferowane


To wymaga od ciebie rezygnacji z oczekiwań. Obserwuj, medytuj, czasem śmiej się lub płacz, pozwól sobie na emocje, które nadchodzą. Słuchaj ich wiadomości i przekazów i zadaj im pytania.

10. Zaproponuj naprawę

Możesz prosić ich o wybaczenie za swoje czyny w tym życiu i w poprzednich życiach przeciwko nim. Mów o swoich działaniach, a nie o całej ludzkości. Spotkanie z istotami natury, to spotkanie sam na sam, nie podłączanie się pod zbiorową odpowiedzialność. Możesz zabrać ze sobą torbę, aby pozbierać odpady społeczeństwa ludzkiego które tam pozostawili w swojej bezmyślności, i które zanieczyszczają to miejsce. Pomoc w sprzątaniu tego miejsca to dla nich kolejna forma zadośćuczynienia.

11. Podziękuj duchom natury

Ważne jest, aby podziękować za spędzony z nimi moment. Szacunek musi pozostać obecny w drodze powrotnej. Duchy natury i inne duchy leśne prawdopodobnie będą nam towarzyszyć długo po naszej wizycie.

Istoty natury czekają, aż ponownie zintegrujemy je z naszymi sercami. Jest to duża i długa praca nad sobą ale z pewnością otwiera drzwi, które oddzielają nas od ich świata.

Te kilka wskazówek, które bez wątpienia będą dla ciebie oczywiste, są jednak niezbędne dla tych, którzy naprawdę chcą zintegrować się i połączyć z Inteligencją Natury. Dlatego nie należy ich lekceważyć. To nie ciekawość powinna cię prowadzić ale twoje Wewnętrzne Dziecko.