Cykl Jonasa

Nieufność ortodoksyjnych lekarzy, twarda rzeczywistość, droga przez mękę z teorią, która z czasem zaczęła mieć coraz większy wpływ na nasze życie. Doktor Jonas dość jasno nakreślił wpływ układu planet na nasze życie – jego badania bazują na danych eksperymentalnych, weryfikowalnych i nierzadko namacalnych. Jeśli jakieś badania mają wskazywać na wpływ Księżyca na nasze ziemskie życie, to właśnie będą to te.

Cykl Jonasa – słowackiego lekarza, działające prężnie w połowie lat 60-tych ubiegłego wieku. Jego innowacyjna metoda zakładała użycie sposobów naturalnych i zgodnych z pierwotnym założeniem, które pomogą w planowaniu ciąży.  

Wiedza i nauka, potrzebna do analizowania i planowania swojego cyklu, opiera się na znajomości pozycji Księżyca, zgodnie z horoskopem kobiety starającej się o potomstwo. Jego celem jest więc zapobiegać niechcianym ciążą, a także planować ciąże chciane, czy nawet wpływać na płeć dziecka. Do stworzenia cyklu Jonasa zainspirowały pacjentki – to one, dostrzegając zmiany w swoim ciele i obserwując swój cykl zauważyły, że zapłodnienie przebiegało w inny, niż dotychczasowo znany im sposób.

Poznanie własnego ciała i opieranie się na otaczającej nas naturze może więc doprowadzić do szczęśliwego poczęcia.

Cykl płodności kobiety

Ukryty cykl owulacyjny, niewidoczny, zależy od pozycji Księżyca w chwili urodzenia się kobiety. Cykl, stojący obok znanego cyklu menstruacyjnego. Poznanie go i zrozumienie jego wpływu jest kluczem.

Znane są historie par, które po poznaniu mocy cyklu Jonasa doczekały się płci dziecka, o jakiej marzyli lub jaką planowali. Kiedy Księżyc jest w tej samej odległości od Słońca, co w momencie urodzenia się przyszłej matki, dochodzi do drugiej, ukrytej owulacji. To odległość kątowa Księżyca ma znaczenie i stoi wyżej nad horoskopami.

Jeśli więc chcemy planować ciąże w sposób naturalny – obserwować musimy oba cykle. Ten pierwszy, menstruacyjny wynika z naszych biologicznych uwarunkowań – tego jak żyjemy, jak się żywimy, jaką aktywność uprawiamy. Cykl Jonasa jest stały, a sposób jego obliczenia wymaga znajomości astrologicznej, w której pomóc może zaprzyjaźniony astrolog. Co ważne – udowodniono, iż najwięcej dzieci przychodzi na świat w okresie pełni księżyca.

Dlatego dobrze jest obserwować swoje dni płodne zarówno w jednym jak i drugim cyklu. Jeśli zatem oba cykle spotkają się w danym miesiącu – dzień ten staje się idealną chwilą na poczęcie. Punkty szczytowe fazy księżycowej wypadają różnie, w zależności od położenia słońca. Co jednak ważne – powracają regularnie, co niespełna 30 dni, dając tym samym nową szansę na potomstwo. Znajomość i świadomość dwóch cykli może zwiększyć szansę na ciąże, a silna chęć posiadania dziecka wywołuje w kobiecym organizmie zmiany, pozwalające na osiąganie celu, jakim jest zapłodnienie

Cykl Jonasa zakłada wpływ Księżyca na płeć dziecka. Płeć bowiem zależy od znaku, w którym przebywa Księżyc, w pojmowanym trybie cyklu ukrytego.

  • Znaki Barana, Bliźniąt, Lwa, Wagi, Strzelca i Wodnika sprzyjają poczęciu chłopca.
  • Znaki Byka, Raka, Panny, Skorpiona, Koziorożca i Ryb sprzyjają poczęciu dziewczynki.