Związek w kryzysie? 12 zasad szczęśliwego związku

Kryzys w związku?

To jest wyzwanie, na 21 wiek: Integracja męskiej i żeńskiej strony, być sobą i przeżywać związek na poziomie duchowym,  który wypełni pustkę współczesnego życia. Tantra daje nam narzędzia i wiedzę niezbędne by to osiągnąć!

 Szkoła Tantry Serca
Szkoła Tantry Serca

Pary są dziś w kryzysie? Jak znaleźć drogę w tym 21 wieku ?

Wszyscy mówią o związku, rodzinie,  każdy chwali parę jako symbol szczęścia… opowiadania dla dzieci, bajki Walta Disneya, kolorowe czasopisma, hollywoodzkie filmy !

A jednak nasze doświadczenie,  rzeczywistość jest często bolesna: wszystkie łączące się pary maja nadzieję na pełne zrozumienie, harmonię, szczęście. I – oczywiście – miesiąc miodowy pozwala nam doświadczyć tego wszystkiego, ale rzadko przenosi się to na dalsze życie. Po pasji i radości często następuje ogromna frustracja, pojawia się zazdrość, dochodzi do zdrady. Miłość wystyga i zamienia się w zimną lub gorącą wojnę , gdzie każdy stara się zniszczyć drugiego. Na ogół związek kończy się rozwodem lub wpada w nudę codzienności albo brak wzajemnego zrozumienia.

Dlaczego tak jest ?

Ponieważ związek jest prawdziwym lustrem, w którym każdy pokazuje swoje prawdziwe oblicze: otwieramy się na siebie i pokazujemy nasze prawdziwe oblicze… z całym naszym napięciem, nasza nierównowagą w Energii męskiej lub żeńskiej, naszymi uzależnieniami i naszymi nieświadomymi wzorcami.

Intymność małżonków powoduje często, że otwierają się stare wewnętrzne rany z dzieciństwa. Kiedy się zakochujemy, czujemy się dostrzegani i doceniani przez kogoś innego, który okazuje nam miłość fizycznie, poprzez uściski i pocałunki. Wszystkie nasze odczucia intensyfikują się .To wszystko powoduje, że na wierzch wypływają wszystkie uczucia, których doświadczyliśmy w relacji z rodzicami i rodzeństwem.

W nieuniknionych w każdym związku konfliktach, mamy tendencje do projektowania i reagowania nieświadomie, według scenariuszy z naszego dzieciństwa. Tak wiec mała dziewczynka, która nauczyła się milczeć bo jej tata był autorytatywny, odgrywa tę samą rolę w związku ze swoim romantycznym partnerem. Mały chłopiec, który za każdym razem kiedy nie zgadzał się i chciał potwierdzić swoją niezależność był manipulowany lub bity,  nie będzie wyrażał swoich poglądów do swej partnerki, dopóki emocje nie narosną do tego stopnie, że wybuchnie gniewem.

Jeśli chcemy żyć w harmonijnym, głębokim związku, musimy przede wszystkim zacząć pracować nad sobą, aby zrozumieć jak funkcjonuje nasz umysł i nasze ego, praktykować medytacje samemu lub we dwoje, przyjąć i zaakceptować siebie i partnera w cieniu ukrywającym się w nieświadomości.
12 zasad szczęśliwego związku

Udany związek jest sztuką, która podlega prostym i oczywistym zasadom:

1. Musimy nauczyć się być samemu ze sobą, zanim będziemy z kimś w parze.

2. Jeśli jesteś w związku, nie proś partnera, aby się zmienił, zacznij od zmiany samego /  samej siebie!

3. Miłość to nie miesiąc miodowy; miłość to umiejętność kochania się kiedy związek jest w kryzysie.

4. Bycie w związku nie znaczy, że posiadam partnera… Miłość to umiejętność dania wolności drugiej istocie!

5. Każdy bierze odpowiedzialność za swoje podświadome czyny i zachowania i za swoją agresję.

6. Związek może sie udać, jeśli nie jest wplątany w błędne koło: Ja cię ranię… Ty mnie ranisz…

7. Zdrowa Seksualność jest jednym z głównych elementów harmonijnego i szczęśliwego związku!

8. Mężczyzna musi odpowiadać wizerunkowi (Animusowi) kobiety kim i czym jest mężczyzna.

9. Natomiast kobieta powinna pasować do obrazu (Animy) mężczyzny kim i czym jest kobieta.

10. Kochać to za mało! Mężczyzna i kobieta muszą być jak brat i siostra, żyć w pełnym zaufaniu do siebie!

11. Partnerzy nie powinna być zbyt różni. Miłość ma swoje granice – jeśli mężczyzna jest rockerem z jego Harleyem a kobiet kobieta jest profesorem muzyki klasycznej, to szanse na szczęśliwy, harmonijny związek są znikome!

12. Zaakceptuj to, że druga istota pozostanie dla ciebie tajemnicą…

 

Enregistrer