Odważne Serce – męski krąg

Zapraszamy na cykliczne comiesięczne 3 dniowe męskie spotkania w Górach Stołowych, na których będziemy mogli zweryfikować postęp jakości naszego życia :). Wspólnie porozmawiamy o tym co nas trapi, co chcemy zmienić. Poprzez różne ćwiczenia, medytacje, kontakt z naturą poszukamy odpowiedzi. Spotkania mają charakter otwarty, można do grupy dołączyć w trakcie roku, lub przyjeżdżać co kilka spotkań.

Na naszych spotkaniach witamy wszystkich mężczyzn, którzy chcą pracować nad sobą i poszukują swojej męskości

W świecie widzimy często trzy powierzchowne wizerunki mężczyzny. Pierwszy to pewny siebie samiec alfa, zdobywca który na zewnątrz imponuje wyrazistą osobowością i zmierzają pewnie przez świat. Są to jednak często mężczyźni bardzo pogubieni w swoich emocjach i życiu uczuciowym, zazwyczaj żyjący samotnie. Czyli mocna fasada skrywa tak naprawdę słabe i chwiejne wnętrze.
Z drugiej strony propaguje się obraz łagodnych mężczyzn, dbających o swój wygląd, zdrowie, rodzinę, który ma być miły i kulturalny. Taki idealny świadomy konsument, którego życie ogarnia coraz większa pustka.
I jest też trzeci wydawałoby się uduchowiony i świadomy człowiek, który niestety często odcina się od swoich korzeni i wartości. Szukając siebie ulega zagubieniu w supermarkecie rozwoju osobistego próbując co chwila nowych technik i często pod wpływem niebezpiecznych psychodelików tracąc kontakt z własnym ciałem.

Tak właśnie wygląda dzisiaj życie wielu mężczyzn. Z zewnątrz sprawiamy wrażenie twardego monolitu, albo udajemy sympatycznych czy uduchowionych gości którzy już dawno przestali czuć że kotłuje w nich złość i niewyrażone emocje. Ale może gdzieś w środku prześladują nas wątpliwości.
Naprawdę niewielu z nas znajduje w sobie siłę i odwagę by żyć zgodnie ze swoimi wartościami i odnaleźć prawdziwego siebie. Często tkwimy latami w tymczasowości, powierzchownych związkach i niesatysfakcjonującej pracy.

To co odkrywają w sobie coraz częściej mężczyźni to tak naprawdę wielka samotność. Brak w życiu przestrzeni i prawdziwych relacji z innymi mężczyznami. Relacji które pozwalają otworzyć swoje wnętrze i pokazać prawdziwe, odważne i wrażliwe oblicze swojej męskości.

A możemy naprawdę żyć inaczej. Potraktować życie jako przygodę i przeżyć je w zgodzie z tym co czujemy w swoim sercu.
Odważnym i wrażliwym sercu mężczyzny, które potrafi powiedzieć stop i wyraźnie zaznaczyć granice, wyciągnąć rękę na zgodę gdy czas na pokój i powiedzieć kocham gdy spojrzy głęboko w oczy ukochanej osoby.
Ale aby dojść do serca trzeba się skontaktować z swoją spontanicznością, mocą, wyrażać ją.
To mężczyzna dojrzały który dba o swoją kobietę, rodzinę, otoczenie, o coś więcej niż swoje ego.
Przychodzi nam taki piękny cytat z piosenki “Żono Mojah” Paprodziada :
“Wszelką zawieruchę, burzliwy wynaturzony czas na tej ziemi pod tym słońcem
pomoże na przetrwać tylko prawdziwa miłość
Miłość dwojga ludzi miłość kobiety i mężczyzny to jedyne lekarstwo które jest w stanie wyprowadzić ludzkość z ciemności w której się pogrąża.
Bo to jak traktujesz kobietę tak traktujesz planetę “

Mężczyzna otwarty na kochanie kobiety, przechodzący z nią wzloty i upadki, przy odrobinie szczęścia rozpozna jak ta miłość ma kluczowe znaczenie dla wzrostu jego duszy.
Jego jakość bycia prawdziwym i odważnym w spotkaniach z mężczyznami, będą go wzbogacać i odżywiać. Dzięki wsparciu kręgu może on z inną obecnością wrócić do domu, do swojej kobiety. Zaś mężczyzna samotny może znaleźć w sobie odwagę aby w końcu poznać kobietę i objąć ją miłością.

Spotkajmy się z innymi mężczyznami na 3 dni w bezpiecznej przestrzeni męskiego kręgu. Gdzie nie ma ściemy i kalkulacji tylko otwarte serca, prostota, śmiech, spontaniczny ruch i prawdziwa przygoda. Poprzez dynamiczne medytacje, ćwiczenia, rytuał i kontakt z przyrodą, a przede wszystkim przez autentyczną obecność z innymi mężczyznami.

Nasze spotkania trwają 3 dni od piątku do niedzieli lub od czwartku do soboty. Terminy w II połowie 2019 roku to:

12-14.09.2019 (czw-sob)
11-13.10.2019 (pt-ndz)
15-17.11.2019 (pt-ndz)

Każde spotkanie zaczynamy o godzinie 17:00 w piątek/czwartek a kończymy w niedzielę/sobotę po południu o godzinie 14:00, zabierz śpiwór, karimatę, górskie ciepłe buty
Koszt pojedynczego warsztatu: 400 PLN + 150 PLN za pobyt i wyżywienie gdy spotkanie odbywa się w lesie. W chłodniejszy czas spotykamy się w Hobbitowej Górce https://www.hobbitowagorka.pl/ wtedy koszt pobytu i wyżywienia wynosi 240zł

Kontakt:
podgorski.szymon@gmail.com, mk.dolinski@gmail.com
Szymon +48 603741815
Radosław +48 575749913