Sztuka miłości – księga seksu tantrycznego

Sztuka miłości – księga seksu tantrycznego /sztuka-milosci-ksiega-seksu-tantrycznego

Cassandra Lorius
Wydawnictwo: Santorski & Co.2001

Jest to książka dla tych, którzy przywiązani są do indyjskiej tradycji tantrycznej, raczej niż do daoistycznej. Cassandra Lorius jest homeopatyczną terapeutką. W swoich książkach Cassandra podsumowuje 20 lat swojej praktyki.

Znaleźć tu można wszystko, co kojarzy się z mistyką Indii: asany jogi, czakry, jantry, lingamy, energię wężycy Kundalini, trzy splątane jak węże Kaduceusza kanały kręgosłupa, pokłon Namaste, cześć dla boskiej i prawdziwej natury człowieka, seksualne złączenie boskiej pary Shiva i Shakti…

Dużą część zajmują relacje doświadczeń mężczyzn i kobiet . Są tu zarówno pozytywne pochwały, jak i opisy problemów, oraz relacje z procesów wewnętrznej transformacji. Wymowa jest prosta – jeśli tylko możesz zainwestować czas i energię w „pracę u podstaw” ze świadomością całego własnego ciała – będziesz sobie do końca życia wdzięczny/wdzięczna za tą inwestycję.

Porównując tą pracę z daoistycznymi opracowaniami, można pokusić się o stwierdzenie, iż praktyki indyjskiej tantry były od zarania i w dzisiejszej formie również są o wiele lepiej dopracowane od strony psychologicznej. Ezoteryczna romantyka bije ze splotów miłosnych boskich kochanków. Tu nie ma mowy o przeładowaniu technicznymi detalami, czy dowartościowywaniu się tym, ile się wie. Praktyki są wyważone, proste i dokładnie takie, jakie potrzeba dla satysfakcjonującego i trwałego miłosnego pożycia. Lektura tej książki z pewnością będzie też ważną lekcją romantyzmu i odtechnicznienia swojego podejścia do miłości, związku i seksu. Godne polecenia dla początkujących.

Enregistrer

Enregistrer