Świadome Relacje.

Świadome relacje.
Zbliżamy się do okresu, w którym Nasze relacje mogą przejść gruntowny remont. Obecny paradygmat już nie działa.

Ludzie są niezadowoleni z relacji jakie mają, nie wiedzą, jak sprawić, by związki działały.
I wierzcie lub nie, to nie jest zła rzecz. Bo kiedy systemy przestają działać, to właśnie to powoduje że się zmieniają.
Wierzę, że tak właśnie dzieje się w obszarze intymnego partnerstwa Kryzys zmusza nas do pójścia w kierunku świadomej miłości.
Czym dokładnie jest świadomy związek?
Jest to związek pełen miłości, w którym oboje partnerzy czują się zaangażowani w poczucie celu, a tym celem jest rozwój.
Indywidualny wzrost. Wzrost zbiorowy jako para. Wzrost który czyni świat lepszym.
Większość ludzi wchodzi w związki, aby zaspokoić swoje osobiste potrzeby.
Może to działać przez kilka,kilkanaście lat, ale w końcu związek nas zawodzi i kończymy na tym, że jesteśmy niezadowoleni.
Ale kiedy dwoje ludzi spotyka się z zamiarem rozwoju, związek dąży do czegoś znacznie większego niż osobista satysfakcja.
Partnerstwo staje się kursem ewolucji, a dwie osoby mają możliwość rozwoju bardziej, niż byłyby w stanie robić to samodzielnie.
Efektem tego jest głęboka satysfakcja i długoterminowy rezultat.
Tak więc, jeśli jesteś osobą, która czuje się powołana, aby przenieść swoje romantyczne przeżycia miłosne na wyższy poziom, poniżej znajdują się cztery cechy, które charakteryzują to, co to znaczy być świadomą parą. Witam na ścieżce świadomego związku.
Jest to miłość wyższego poziomu,spotkanie tantryczne…

1. Świadoma para nie jest przywiązana do wyniku związku – na pierwszym miejscu jest jej wzrost.
Brak przywiązania do wyniku związku nie oznacza, że nie obchodzi cię, co się stanie! Nie oznacza to również, że nie masz fantazji na temat tego, jak potoczy się związek.
Oznacza to, że jesteś bardziej zaangażowany w doświadczenie rozwoju niż w tworzenie relacji
Rzeczywistość jest taka, że jesteśmy tutaj na planecie ziemia, aby się rozwijać.
Fizycznie, psychicznie, emocjonalnie i duchowo.
Kiedy wzrost się zatrzymuje a rozwijamy Nasza wrażliwość , automatycznie czujemy, że coś poszło nie tak.
Ponieważ bez wzrostu nie osiągamy celu naszej duszy to coś po co zreinkarnowalismy się w Tym życiu .
Niestety, współczesne relacje raczej tłumią Nasz wzrost niż go wzmacniają.
To jeden z głównych powodów, dla których pojawia się zawód w tym co nazywamy romantyczną miłością.
Chcemy, aby nasi partnerzy zachowywali się w określony sposób, nie wyrażamy się, by zadowolić innych, i wkrótce czujemy się mali, uciskani stajemy się ofiarami i niezadowoleni tym kim się staliśmy. To nieuchronnie sprawia, że związek staje się jak klatka, z której chcemy się wydostać. Ale smutna prawda jest taka, że sami zamknęliśmy się w tej klatce.
Świadoma para ceni sobie wzrost bardziej niż cokolwiek innego, ponieważ wiedzą, że jest to sekret utrzymania związku przy życiu. Choć wzrost jest przerażający (ponieważ pogrąża nas w nieznane), para jest gotowa dążyć do ekspansji, nawet z ryzykiem zerwania związku. Dzięki temu związek zachowuje naturalną energie życia,
a także miłość między parą.


2. Każda osoba w związku posiada własną przestrzeń .
Świadome pary wiedzą, że wszyscy mamy zranienia z przeszłości i rozumieją, że te zranienia nieuchronnie zostaną wywołane, zwłaszcza w związku.
Innymi słowy, spodziewają się, że poczują się opuszczeni, uwięzieni, odrzuceni, zaniedbani i jakiekolwiek inne trudne uczucie, które pojawią się, gdy jesteśmy blisko innej osoby.
Większość z nas nadal wierzy, że związki powinny być tylko cudowne , a kiedy pojawiają się złe uczucia, to znaczy że coś poszło nie tak.
W tej sytuacji nie widzimy,że te uczucia wynikają z naszego własnego wadliwego zachowania!
Problemy te nie są spowodowane przez naszych partnerów; są spowodowane naszymi przekonaniami, ranami które nosimy w sobie od dzieciństwa.
Naszą nieuświadomioną potrzeba bycia ofiarą.
Świadoma para jest gotowa do przepracowania swoich przeszłych i obecnych problemów w związkach, ponieważ wiedzą, że stawiając czoła tym systemom przekonań, mogą ewoluować w nową rzeczywistość relacji.
Dysfunkcyjne wzorce znikną, ale tylko wtedy, gdy najpierw weźmiemy za nie odpowiedzialność.
3. Wszystkie uczucia są mile widziane i żaden wewnętrzny proces nie jest potępiany.
W świadomym związku jest miejsce na odczuwanie wszystkiego. Jest też miejsce na wyrażenie tych uczuć i fantazji swojemu partnerowi.
Nie jest to łatwe. Ale jest to również jedna z najbardziej uzdrawiających rzeczy, jakich możemy doświadczyć w partnerstwie.
Rzadko zdarza się nam być całkowicie szczerym w kwestii tego, kim jesteśmy i pozwolić swojemu partnerowi zrobić to samo.
Możesz nie lubić tego, co słyszysz; w rzeczywistości może to rozpocząć wrażenia piekła w Waszym związku, w twoich uczuciach .
Ale jesteś gotowa/y na wyzwolenie, jeśli ty i twój partner możecie być szczerzy.
Jak powiedziałem wcześniej, mamy zwyczaj dostosowania się i zmieniania , aby zadowolić ludzi, których kochamy, ponieważ nie chcemy, aby przestali nas kochać.
W ten sposób tłumi miłość w naszych związkach.
Jedyną opcją jest radykalna szczerość: ujawnienie tych części siebie, którymi trudno się podzielić, i pozwolenie naszym partnerom na zrobienie tego samego.
Prowadzi to do poczucia bycia uznaną/ym, widzianą/ym i naprawdę rozumianą/ym – połączenie które automatycznie zwiększy twoją miłość.


4. Związek jest miejscem praktykowania miłości.
Ostatecznie miłość jest praktyką. Praktyka akceptacji, bycia obecnym, przebaczania i otwierania serca na wrażliwość.
Czasami traktujemy miłość, jakby była celem. Cały czas pragniemy wrażenia ekscytacji jakie mamy na początku związku, a kiedy go nie ma, nie jesteśmy zadowoleni z tego, czym stał się nasz związek. Moim zdaniem, to niewłaściwe zrozumie sensu miłości.
Miłość to podróż, eksploracja i transformacja.
Pokazuje się w różnych niuansach związku i zadaje pytanie, co chciała/byś teraz robić czego naprawdę pragniesz ?
Odpowiedź będzie za każdym razem inna, dzięki czemu będziesz mogła/mógł rozwijać się w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie znałaś/eś !
Świadoma para jest głęboko zaangażowana w bycie ucieleśnieniem miłości. A dzięki ich poświęceniu i praktyce miłość pojawia się w ich życiu i związku w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie mogli sobie wyobrazić.