Patrycja, Szkoła Tantry – Formacja Psychodynamiki Relacji i Komunikacji Ciała, spotkanie 4, listopad 2019

Czwarte spotkanie to uzdrowienie seksualności. Zjednoczenie czakry pierwszej i czwartej. Rozpływajace uczucie czystej pełności. Oczyszczenie z nawarstwionych przez pokolenia krzywdzących przekonań o sferze seksualności. Tych schematów myślowych i reakcji, które seks czynią tabu, czymś wstydliwym i grzesznym. Te przekonania są jak tama blokująca strumień. Woda to nasza siła życiowa. Musi gdzieś się podziać, gdy jej prąd jest zablokowany. Napotykając przeszkody burzy się, gromadzi, a w końcu wylewa z koryta. Tak tracimy źródło naszej energii.
Czwarte spotkanie to rozpuszczenie tych tam i powrót wody do naturalnego biegu. Ukierunkowanie energii seksualnej, tak by nie blokowała i zaciskała, ale by zasilała całe ciało (jak rzeka, która tysiącami kilometrów zasila w wodę coraz to rozleglejsze obszary) i to co poza nim (gdy rzeka wpada do morza i rozpływa się wraz z innymi wodami, by w końcu wrócić do źródła w naturalnym obiegu). Tak i do nas wraca ta energia, gdy otwieramy serce i puszczamy jego wibrację w świat.
Czwarte spotkanie to uszlachetnienie i uhonorowanie ciała w całości. To też świadomość tego, że cała przyroda jest seksualna. Bez tego byśmy nie istnieli. To piękno.
Pozwala to na rozluźnienie ciała o akceptację jego jako całości. Wdzięczność za bycie. Za tę siłę, któa jest w każdym z nas. Za głęboki oddech w rozluźnionym i otwartym sercu.

 

Patrycja, Szkoła Tantry – Formacja Psychodynamiki Relacji i Komunikacji Ciała, spotkanie 4, listopad 2019