Olga, Formacja sp. 6, wrzesień 2015

Szóstka była dla mnie dojrzewaniem całego doświadczenia Formacji. Dotknęłam tego, czym naprawdę jest wibracja. Co znaczy poddawać się jej, i nawet kreować samej. Nie czekać pasywnie, kiedy przyjdzie coś pięknego, a stwarzać to piękno samemu. Żeby inni tez mogli to doświadczyć. (…)


Dojrzewanie. Odpowiedzialność. Uważność. I skrzydła anioła w sercu… Dary 6 spotkania. Na każdy moment życia.

Odpowiedzialność i uważność – to są najważniejsze słowa tego spotkania dla mnie. Odpowiedzialność za to, co stwarzam swoimi słowami, swoim działaniem lub swoja pasywnością… tym, jak siebie wyrażam albo – akurat bardzo często – nie wyrażam. Odpowiedzialność za to, czym ja karmię przestrzeń, w której żyje moja rodzina i dzieci… Co przekazuję światu – na bardzo głębokim poziomie… Jak zmienia się przestrzeń, kiedy ja się pojawiam… Czy jestem w stanie wyczuć, czego ona potrzebuje i dać to…

Każdy mój wybór wpływa na wybór tysiąc innych ludzi – czy ja prowadzę ich do przodu czy ciągnę do dołu? Kiedy tak „słodko” przeżywam stary ból, karmię swój strach, zamykam się w swojej „inności” albo ze skąpstwa trzymam najcenniejsze swoje dary tylko dla siebie, to muszę tez wziąć na siebie odpowiedzialność za to, ze taki świat kreuje – świat ofiar, tchórzy i egoistów. I tak samo, kiedy wybieram śmiech, radość, odważne serce, gotowe otworzyć się poprzez strach… kiedy mowię „tak” zamiast „nie”… kiedy dzielę się z innymi najcenniejszym, co mam, i przyjmuję pomoc od innych, to razem ze mną mogą to zrobić jeszcze tysiąc ludzi. Cały świat w ten moment robi krok do przodu i staje na jeden oddech wolnej.

W ciele i w sercu zostało dużo pięknych momentów: jak stwarzaliśmy piosenki i wiersze – w lekkości i z uważnością to tego, co przekazujemy światu; jak uczuliśmy się śmiać z siebie – dając swojemu ego kopa w dupę; jak głęboki smutek i poczucie beznadziejności prowadziły do prawdziwej wrażliwości serca… i otwierały się skrzydła aniołów, darując Ziemi uzdrawiający nektar miłości.

Dojrzewanie. Odpowiedzialność. Uważność. I skrzydła anioła w sercu… Dary 6 spotkania. Na każdy moment życia.

Olga, szóste spotkanie Formacji, Szkoły Tantry, wrzesień 2015