Anna, Szkoła Tantry Formacja Psychodynamiki Relacji i Komunikacji Ciała, poziom 7, maj 2019

Dzięki warsztatowi 'siódemka’ poczułam, czym jest radość z bycia odpowiedzialną. Poczułam odpowiedzialność za siebie, za rodzinę, za ludzi wokół mnie. Przyszła do mnie taka klarowność, co w danym momencie jest ważne i dobre, gdzie skierować swoją uwagę, energię, swój czas. Czasem istotne są moje sprawy, czasem są to sprawy innych osób, które czuję, że teraz są najważniejsze. Więc łatwiej i przyjemniej podejmuję decyzje, co robić, z czego zrezygnować, jak rozmawiać z ludźmi, w co się angażować. W relacjach z ludźmi jestem bardziej prawdziwa niż kiedyś, bo czuję, co jest dla mnie ważne. Zyskałam pewien dystans do siebie i do tego, co się dzieje wokół mnie. Często się śmieję z obrotu spraw, często reaguję poczuciem humoru.

Relacje z ludźmi to jest dla mnie to najcenniejsze. Czuję, że inni ludzie wokół mnie są dla mnie ważni. Czuję swój wpływ na ich życie i to, jaka jestem, zmienia również ich. I cieszy mnie to.

Ten warsztat był dla mnie bardzo ziemski, materialny, pokazujący mi, jak żyć na co dzień, co robić, dokąd iść. A jednocześnie w tym ziemskim świecie czuję obecność Boga – piękną boską cząstkę obecną w każdym momencie, która mnie i nas prowadzi.

Wrażliwość, odwaga, spontaniczność, odpowiedzialność, poczucie humoru – taki kogel-mogel jest we mnie i mi się to podoba. Źródło jest we mnie i to ja o nie dbam i to ja mogę z niego czerpać i się nim dzielić.

Czuję, że również ludzie wokół mnie są odpowiedzialni, dojrzali, radośni i wspólnie działamy dla większego dobra. 🙂

Może to banalne, ale życie jest piękne! <3