Eva Reich Łagodna Bio-Energetyka

evareichhttp://www.serwisludzie-masazu reich-eva
2
7 kwietnia 1924 – 10 sierpnia 2008 Urodziła się w Wiedniu; mieszkała też w Pradze i w Berlinie. Oboje jej rodzice byli psychoanalitykami i Eva była świadkiem ich nieporozumień dotyczących pracy Wilhelma Reicha nad energią. W 1938 roku wraz z matką uciekły przed

prześladowaniami hitlerowskimi do USA. W latach 40-ch odnowiła kontakt z ojcem, stając się jedną z jego najbliższych współpracownic. Była jedną z pierwszych lekarek, uczęszczała do Brooklyn College i Barnard College, a w wieku 24 lat uzyskała dyplom Women’s Medical College w Pensylwanii.

Jest twórczynią Masażu Dotyk Motyla oraz Łagodnej Bio-Energetyki.

Delikatna praca jej ojca Wilhelma Reicha z niemowlętami i dziećmi oraz doświadczenie, jakie zdobyła podczas pracy z przedwcześnie urodzonymi dziećmi w Harlem Hospital zaowocowały powstaniem w latach ’50-tych ubiegłego stulecia Masażu Dotyk Motyla. W latach 1950 -1990 podczas swojej praktyki lekarskiej i na podstawie doświadczeń zdobytych w trakcie prowadzonych na całym świecie warsztatów i szkoleń rozwinęła metodę Łagodna Bio-Energetyka.

Eva Reich była wielką zwolenniczką i orędowniczką naturalnych porodów.  Uważała , że to w jaki sposób przychodzimy na ten świat i co dzieje się zaraz po urodzeniu ma duży wpływ na nasze przyszłe życie.
Jednym z głównych celów Evy Reich było zastosowanie zasad terapii Łagodna Bio-Energetyka jak i Masażu Dotyk Motyla w okresie ciąży, narodzin i niemowlęctwa, aby stworzyć zdrowe i bezpieczne środowisko dla matki i dziecka a to ograniczyłoby zakładanie ochronnej zbroi/pancerza.

Gentle Bio-Energetics to połączenie terapii werbalnej z pracą z ciałem, która poprzez delikatny dotyk przywraca naturalny przepływ energii życiowej i pozwala odzyskać siły witalne. Jest to model zarówno edukacyjny jak  i terapeutyczny, który wykorzystuje szereg metod przywracających zdrowie oraz wspomagających rozwój.  Gentle Bio-Energetics to terapia która skutecznie pomaga ludziom w każdym wieku – od narodzin do śmierci.

Eva Reich poświeciła swoje życie dla innych ludzi. Wybrała pracę o niskich zarobkach i posiadanej wiedzy nie używała aby się wzbogacić.  W 1990 roku za swoją pracę i styl życia otrzymała tytuł Honorowego Obywatel  Wiednia.

Po zawale 1992 roku a potem kolejnych wycofała się ze swojej pracy zawodowej i wiodła spokojne życie w swoim wiejski domu. Umarła w 2008 roku.

Podobne:

Terapia Gentle Bio-Energetics

Masaż Dotyk Motyla

 „Spośród tych wszystkich, którzy znali i studiowali z Wilhelmem Reich, Eva Reich ma najprawdopodobniej najbardziej rozległą wiedzę o jego pracy.”  Myron Sharaf, Fury on Earth,  p. X.

 

 

Enregistrer