Eva Reich. Gentle Bio-Energetics.

Eva Reich. Urodziła się w rodzinie psychoanalityków Wiedniu w 1924 r. Mieszkała w Pradze i w Berlinie a w 1938 wyemigrowała do Ameryki uciekając przed prześladowaniami nazistowskim.

Była jedną z pierwszych lekarek, uczęszczała do Brooklyn College i Barnard College, a dyplom uzyskała w 1951 roku w Women’s Medical College of Pensylvania.
W latach 40-ch odnowiła kontakt z ojcem Wilhelmem Reich, stając się jedną z jego najbliższych współpracownic. W 1960 roku urodziła córkę.

W latach 1950 -1990 podczas swojej praktyki lekarskiej i na podstawie doświadczeń zdobytych w trakcie prowadzonych na całym świecie warsztatów i szkoleń rozwinęła metodę Gentle Bio-Energetics.

Delikatna praca jej ojca Wilhelma Reicha z niemowlętami i dziećmi oraz doświadczenie jakie zdobyła podczas pracy z przedwcześnie urodzonymi dzieci w Harlem Hospital zaowocowały  powstaniem w 1950 roku  Masażu Dotyk Motyla.

Eva była świadkiem tylu traum wśród niemowląt, że stała się ekspertem w rozpoznawaniu i uzdrawianiu u dorosłych wspomnień dotyczących traum pierwotnych. Wzywano ją do asystowania przy ciężkich porodach. Stosowała Masaż Dotyk Motyla, aby wspomóc resuscytację i ustabilizować oddech niemowlęcia.

Eva Reich była wielką zwolenniczką i orędowniczką naturalnych porodów.  Uważała , że to w jaki sposób przychodzimy na ten świat i co dzieje się zaraz po urodzeniu ma duży wpływ na nasze przyszłe życie.   Jednym z głównych celów Evy Reich było zastosowanie zasad terapii Gentle Bio-Energetics  w okresie ciąży, narodzin i niemowlęctwa aby stworzyć zdrowe i bezpieczne środowiska dla matki i dziecka a to ograniczyłoby zakładanie ochronnej zbroi/pancerza.

Gentle Bio-Energetics to połączenie terapii werbalnej z pracą z ciałem, która poprzez delikatny dotyk przywraca naturalny przepływ energii życiowej i pozwala odzyskać siły witalne. Jest to model zarówno edukacyjny jak  i terapeutyczny, który wykorzystuje szereg metod przywracających zdrowie oraz wspomagających rozwój.  Gentle Bio-Energetics to terapia która skutecznie pomaga ludziom w każdym wieku – od narodzin do śmierci.