Workshop -“Earth in my Hands”

Zapraszam w podróż do świata kreacji!

Poczuj ten cud, gdy w Twoich dłoniach z kawałka gliny powstaje coœś niepowtarzalnego, coś szczególnego, coś, w co wkładasz Serce. Prawdziwy cud narodzin. Twórcze szaleństwo, z którego wyłania się życiowa moc kreacji.

Idź więc za ruchem ręki, nie zatrzymuj się na ładnym efekcie, szukaj dalej,  stwarzaj, improwizuj! Spróbuj inaczej niż zawsze! Świat sztuki to świat bez granic,  poprzez glinę możesz odkryć talenty i tajemnice, które w Tobie od lat drzemią. A gdy się na nie otworzysz objawią Ci się w pełni i zaskoczą Cię… o! takiego się jeszcze nie znalem…. Albo przypomnisz sobie siebie z dzieciństwa, jak z kolegami biegałeś po kałużach i bawiłeś się w Indian. Dzieci mają w sobie naturalną kreację i spontaniczność, za którą my dorośli często tęsknimy.

W czasie warsztatu masz okazję doświadczyć  głębokiego kontaktu z Ziemią i Naturą. Gdy trzymasz w dłoniach kawałek gliny, papieru, kredkę czy pędzel, rodzi się w Tobie chęć tworzenia, ale także odprężenie, refleksja, oddech staje się głębszy. Wyobraź  sobie, że trzymasz w dłoniach Ziemię… albo swoje życie… co z nimi zrobisz? Jaki  Świat chciałbyś  stworzyć?

Dotykając gliny symbolicznie łączysz  żywioły: Ziemię, Wodę, Powietrze i Ogień.

Gdy rzeźbisz dłońmi kształtujesz Ziemię nawilżoną Wodą, następnie Wiatr owiewa glinę, Słońce ją osusza, a Ogień wypala i utrwala. Tak umocniona przetrwać może tysiące lat.

Podczas warsztatu poznasz podstawowe techniki rzeźbienia w glinie.

Zapraszam także na wieczorne wypalanie powstałych dzieł w piecu plenerowym.

Warsztat prowadzi Aleksandra Chmielewska.
Gdzie? W Nowej Morawie.
Kiedy? 8 – 10.09.2017.
Koszt warsztatu: 400zł.