Тантричний масаж

Masaż tantryczny to spotkanie dwóch istot, w którym każdy jest w pełni obecny.  Masaż jest wyjątkową podróżą do wnętrza,  głębi,  do źródła,  w której może nastąpić odpuszczenie i uwolnienie.   To święto zmysłów, ponieważ każda komórka ciała budzi się w rytmie spontanicznych ruchów, dźwięków i ciszy.    Ciepło oleju i rąk,   brzmienie muzyki,  woń subtelnych zapachów,  otwiera zmysły i przenosi nasz umysł w nowe miejsca i przestrzenie.

Masaż może być poprzedzony pokłonem serca,  ’Namasté’ – indyjskim pozdrowieniem,  które jest używane w szczególności w praktykach jogi i tantry.   Pokłon serca może być również na koniec podziękowaniem i uhonorowaniem tego spotkania.   Przestrzeń w której odbywa się masaż tantryczny jest uporządkowana i zrytualizowana:  świece,  kadzidło, muzyka,  ciepło,  miękkie płótno,  wszystko by stworzyć wygodną i bezpieczną przestrzeń.

Rytm który masażysta/ka stopniowo tworzy,  prowadzi do rozluźnienia ciała i umysłu, do stanu głębokiej medytacji,  w którym ciało stopniowo się budzi i nabiera pełnego wymiaru.   Nasza skóra,  nasze ciało jest naszym narządem zmysłów i jest całkowicie połączone z układem nerwowym. Kiedy masaż jest świadomy, wykonywany z ważnością i towarzyszy mu oddech,  napięcia znikają,  sztywność maleje,  a ty zapominasz o wszystkich zmartwieniach.   Fakt masowania powoduje, że wydzielamy oksytocynę, hormon,  który następnie zapewnia dobre samopoczucie,  ciepło i relaks.

Masażysta/ka będąc obecnym,  uważnym towarzyszem oraz „słuchając” potrzeb ciała pomaga Ci z odwagą powitać emocje,  w pełni wyrazić siebie, przetransformować i dotrzeć do źródła.   Będąc również skoncentrowany/a na „kanale”,  tak zwanej energii uniwersalnej,  na wartościach takich jak dobro,  miłość,  hojność,  i przejawiając je w dotyku może wesprzeć w tobie odkrywanie pełni człowieczeństwa.   Przyjmując dotyk,  w przestrzeni otwartego serca,  umysł rozpuszcza się i podąża w kierunku stanu medytacji.   Stanu świadomości,  w którym możemy zdecydować i pogodzić się z samym sobą, ponieważ potrzebujemy chwili zatrzymania, głębokiej rewitalizacji, ponownego połączenia naszego ciała i ducha.

Mimo ogólnie przyjętej konotacji masaż tantryczny nie jest masażem erotycznym.  Jest to praktyka, która pozwala ci być bardziej świadomym swojego ciała,  co może okazać się korzystne również dla twojego życia seksualnego.   Nabierając świadomości ciała,  odkrywasz energię seksualną, która ma swoje źródło w brzuchu.  Krąży w całym ciele przez kanały i ośrodki energii – czakry,  pozwalając na swobodny przepływ energii życiowej,  aż każda z komórek,  od stóp do głowy, aż po palce,  zacznie wibrować.

Masaż tantryczny może być inicjacyjny dla każdego człowieka w danym momencie jego życia.  Poprzez ponowne połączenie,  uziemienie,  relaks ciała,  duszy i umysłu możemy świadomie przejść przez wydarzenia życiowe.   Dlatego dla każdego będzie to inne spotkanie.   Pojawiające się emocje,  wrażenia,  zmysłowość,  oddech,  wzrok,  regresja,  łzy,  fale,  ekstaza…  Wszystko jest możliwe.

Masaże tantryczne uzdrawiają przestrzeń zarówno serca,  jak i całego ciała. Dzięki nim uzyskujesz przestrzeń do swobodnego przepływu energii życiowej i seksualnej.   Na co dzień jest to po prostu chęć do życia, stabilność,  zdrowie,  relacje i moc działania.   Dostarczają radości,  miłości, mądrości, pozwalają się komunikować,  sprzyjają naszej intuicji.

Masaż tantryczny jest uzdrawiający,  pozwala odblokować pokłady energii, dociera do każdego zakątka ciała.   Pozwala uwolnić ciało od blokad,  które dotychczas nie pozwalały nam żyć na wielu poziomach, aby realizować się w życiu osobistym,  zawodowym,  w relacjach z innymi,  uwalniając przy tym kreatywność,  twórczość, moc działania i współodczuwania.

Daj sobie czas aby przyjąć i dać się zaopiekować,  ponieważ wszyscy potrzebujemy tego w określonych momentach życia,  aby móc odnaleźć siebie,  ponownie skupić się,  połączyć się głęboko z własnym wnętrzem. Jest to konieczne ponieważ istniejemy.   I nawet kiedy życie jest bardzo gorączkowe i wszystko przebiega szybko,  wiedza o tym,  co mówi i pragnie ciało,  pozwala nam na usłyszenie siebie i naszych potrzeb.   Zatrzymaj się więc gdy ciało do Ciebie mówi i posłuchaj.

Dzięki odczuwaniu własnego ciała,  przyjmując masaż tantryczny, pozwalamy sobie odczuwać integrację – wnętrza,  poczucia wartości i własnego piękna.   Pozwalamy otworzyć swoją przestrzeń na życie, które pełne jest radości,  zmysłowości,  zachwytu i miłości.   Masaż tantryczny relaksuje i rozluźnia.

Dzięki niemu wprowadzisz się w świat tantry, który wypełniony jest świadomością,  uważnością,  obecnością i szacunkiem – wobec siebie, wobec partnera, wobec waszej relacji.


Podstawowe korzyści płynące z tantrycznego masażu

 • Pozwala uwolnić się z napięcia i stresu dnia codziennego
 • Likwiduje wszelkie blokady wewnętrzne
 • Relaksuje, rozluźnia nasze ciało
 • Otwiera nas na energię
 • Wyzwala wewnętrzną, drzemiącą moc
 • Dostarcza witalności i radości
 • Wzmacnia wrażliwość, poczucie piękna i wartości
 • Odmładza ciało
 • Otwiera naszą zmysłowość i czułość
 • Pozwala odczuwać przyjemność w życiu seksualnym i intymnym
 • Uzdrawia naszą emocjonalność i seksualność
 • Uczy, jak kochać siebie
 • Pozwala integrować się z otaczającym światem
 • Pozwala integrować się z sobą samym
 • Uzdrawia relacje z innymi
 • Uzdrawia dotychczasowe doświadczenia
 • Uwalnia od lęków
 • Uwalnia od mechanizmów i automatyzmów
 • Otwiera nas na życie w miłości