Stage ouvert tantra

„Zespolenie mężczyzny z kobietą przypomina zaślubiny Nieba i Ziemi. Niebo i Ziemia dzięki temu, że są małżeństwem trwają wiecznie. Ponieważ ludzie zatracili te tajemnice, stali się śmiertelni. Poznanie tej tajemnicy otwiera ścieżkę do nieśmiertelności ” Sang-Ku-San-Tai

Warsztaty tantryczne są miejscem dla tych, którzy szukają czegoś więcej w związku, w małżeństwie, w pracy, w relacjach z innymi ludźmi. Są odpowiedzią dla osób pragnących odkryć swą seksualność, swoją męskość i kobiecość. Zarówno dla tych, których przyciągają nowe wyzwania, jak i dla tych, którzy utracili nadzieje, że coś w życiu może się jeszcze zmienić. Marzymy w głębi serca o pełnej oddania miłości oraz spełnionej seksualności. Niewielu się to udaje.

Co uczynić by związek, w którym żyję, był znowu spontaniczny i pełen życia?
Dlaczego tak trudno jest żyć w harmonijnym partnerstwie?
Jak przezwyciężyć uczucie separacji, stworzyć poczucie jedności z sobą, innymi i światem?

W tantrze, której korzenie i obecność można odnaleźć w najdawniejszych kulturach, pod różnymi nazwami, przejawia się energia seksualna, która jest niczym innym jak energią miłości. Śledząc rozwój człowieka od zarania dziejów, poprzez pierwotny szamanizm i różne systemy wierzeń, możemy dostrzec ten odwieczny taniec, energii męskiej i żeńskiej, formy i pustki. Tantra mówi o tańcu a do tańca potrzebujemy… partnera.

Warsztaty tantryczne to nowe spojrzenie na relacje partnerskie i naszą seksualność. To też nowe spojrzenie na to, gdzie jesteśmy obecnie w życiu i jacy jesteśmy naprawdę. Czy czujemy się spełnieni, czy to co robimy z naszym życiem naprawdę nam odpowiada? Wiemy dziś dużo o rożnych formach terapii, rozwoju, ale tak mało o tantrycznym podejściu do życia. I nie chodzi wcale o jakąś filozofie, mimo, że termin ten kojarzy się nam z buddyzmem tybetańskim, czy wyłącznie hinduskimi i technikami seksualnymi, ale o formę życia, pracy nad sobą, która poszerza naszą percepcję, dotyka rzeczywistości. A efektem tego jest spełnianie swoich potrzeb, życie w miłości. Ćwiczenia energetyczne, o których czytamy w książkach niewiele nam są w stanie przekazać. Tantry nie da się objąć intelektem, można ją tylko przeżyć i doświadczyć. Emocje, które się w nas pojawiają, stają się naszą siłą, naszą wewnętrzną mocą. Raz uwolnione z pancerza, którym otoczyliśmy nasza wrażliwość i delikatność, przenoszą nas do nowej rzeczywistości, do ŚWIADOMOŚCI CIAŁA I PRZEBUDZONEGO SERCA.

Żeby prawdziwie poznać tantrę miłości, trzeba poczuć siebie, przebudzić się ze snu. Tantra również zawiera w sobie aspekt szamański i mistyczny. Energia tantryczna to wielka tajemnica, która budząc się i wypełnia nasze ciało, doprowadzając nas do wewnętrznej integracji z samym sobą a następnie z partnerem. Prowadzi do głębokiej transformacji zarówno na polu psychiki, ciała jak i ducha. Nie raz wykonujemy dużo ćwiczeń, które polegają na koncentracji energii, podnoszeniu jej poziomu, różne ćwiczenia mocy, ale zdarza się, że zatracamy gdzieś prawdziwy obraz rzeczywistości, nas samych i naszej seksualności, czym ona jest i czemu naprawdę służy? Nasze warsztaty nie zawierają tylko i wyłącznie ćwiczeń tantrycznych. Wprowadzanie na warsztatach również ćwiczeń i elementów psychoterapeutycznych powoduje bardziej kompleksowe podejście do naszego rozwoju. Uleczanie starych ran, budzenie świadomości, a następnie rozpuszczanie meczących nas już schematów i mechanizmów, w jakich żyjemy, przygotowuję w nas puste miejsce, byśmy mogli zapełnić je czymś nowym, czymś co przynosi nam Tantra. Dzięki temu tworzymy coraz to większą wewnętrzną równowagę, zaczynamy być świadomi swojego życia, zamiast ciągle walczyć i uciekać przed nim.

Podczas warsztatów, w uważnej, bezpiecznej i ciepłej atmosferze, doświadczamy m.in:
• rozluźnienia ciała (także pozbywania się napięcia i stresu) by otworzyć je na pełniejsze odczuwanie siebie i otoczenia
• masaż Tantryczny
• Obudzenie naszych czakr „ośrodków energetycznych” i pozwolenie, by energia swobodnie przepływała przez wszystkie czakry.
• praca z oddechem Tantrycznym
• medytacja w dwie osoby by stworzyć fuzje energetyczną.
• Fala jedno z najmocniejszych ćwiczeń tantrycznych
• Odkrywanie naszej części męskiej i żeńskiej.
• Rytuały tantryczne (część z tych rytuałów odbywa się w sali a cześć w przestrzeni lasu i otaczającej natury)
• odczuwania i kierowania życiowej energii seksualnej do serca
• medytacja, ruch, mantry, taniec i zabawa.