OLD O nas – to jest tekst o Tantrze Serca

Tam, gdzie Tantra jest rozwinięciem skrzydeł, gdzie Serce jest obejmujące, Teatr stanowi oczyszczające katharsis, a Przebudzenie jest zwykłym życiem….. w szamańskim rytmie Natury

Droga człowieka jest jak spektakl teatralny, wypełniona pasmem różnych zdarzeń, które

tantra serca o nas
tantra serca o nas

wyznaczają kolejne akty, a każdy akt odbywa się w niezwykłej scenerii. W życiu jesteśmy jednocześnie i aktorem, i reżyserem, ale także… statystą. Jako scenograf tworzymy scenerię. To my dobieramy sobie kostiumy, które mogą być czarno białe, a mogą też być kolorowe. Jesteśmy też widzem, poruszonym samą grą na scenie.

Tymczasem teatr jest czymś więcej niż samym przestawieniem. Nie widzimy tego co dzieje się za kurtyną, całego aktu twórczego. Widzimy tylko końcowy efekt kreacji. Podobnie jest w naszym życiu, jesteśmy uczestnikami pewnych zdarzeń i nie dostrzegamy całości, a to z niej składa się na wielki spektakl życia.

W naszym życiu, jak w teatrze, wszystko jest ważne, ma głęboki sens. Czy dostrzegam, że jestem czymś więcej niż tylko tym głównym bohaterem, bo jestem przecież też panem z furgonetki co przywozi kostiumy? Często też nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele zależy od nas, od naszej postawy, od naszego „tak” lub „nie.” Gdzie na ten moment jestem w teatrze życia?

Jest to przestrzeń warsztatowa tworzona przez wielu terapeutów, animatorów, w formie warsztatów i eventów, w róznych miejscach na świecie, gdzie poprzez różne formy i techniki pracy nad sobą mamy okazję do przyjrzenia się swojemu życiu, do nabrania do niego dystansu, do zobaczenia siebie we wszystkich jakościach i barwach, blaskach i cieniach, by poczuć je i doświadczyć. Wtedy będąc szczerym ze sobą, mogę wziąć odpowiedzialność za to, co wydarza się w moim życiu i mogę podjąć decyzję o zmianie w sobie. W ten sposób otwieram swój potencjał i zaczynam brać udział w akcie twórczym swojego życia. Jestem żywym człowiekiem w teatrze życia.

Uczestnictwo w Teatrze Przebudzenia jest czystym przeżyciem ze zrozumieniem, że wszystko jest ciągłą drogą i nieustanną zmianą, gdzie rozpoznajemy miłość w różnych aspektach nas samych. Jest wędrówką, podczas której możemy doświadczyć samego siebie. Jest alchemiczną przemianą, manifestującą się w naszym codziennym, zwykłym życiu. Jest to formuła warsztatów rozwojowych i działalności artystycznej. Nasze spotkania w naturze  i wewnętrzne podróże posiadają aspekt szamański i stanowią drogę własnego rozwoju.

W tantrze, której cząstka istnieje w każdym z nas, chodzi o otwartość serca, kontakt z własnym
ciałem, emocjami i naszą duszą. Otwieramy się na naszą wewnętrzną intuicję, rozbudzamy w sobie
instynktowną dzikość, by w ten sposób dotrzeć do świadomości czym jest prawdziwa relacja. Znajdujemy w sobie odwagę wejścia w bliski kontakt z samym sobą i drugim człowiekiem. By to się zadziało potrzebujemy nawiązać relację z własnym ciałem, zaakceptować je i pokochać
takie jakie jest. Wtedy wchodzimy w nową przestrzeń naszego życia, gdzie
zaczynamy odczuwać rzeczywistość, wychodzimy z iluzji i odnajdujemy w sobie źródło i budujemy swój własny potencjał do działania, widzimy życie takim, jakie jest naprawdę. Uczymy się poprostu czuć, doświadczamy tego, czym jest empatia, współodczuwanie. A w ten sposób odczuwamy też Naturę i Matkę Ziemię, jako część nas samych. Wszystko to prowadzi nas do stanu, w którym zaczynamy żyć w głębokiej relacji ze światem, naturą i drugim człowiekiem. Sami dla siebie stajemy się swoim wewnętrznym mistrzem.

Tantra Serca wspiera otwarcie się na miłość i podążanie ścieżką doświadczania. Wtedy nasze życie możemy w pełni nazwać TEATREM PRZEBUDZENIA

Prowadzimy różnego rodzaju warsztaty i spotkania, szkołę a także działania artystyczne – tworzymy eventy, spektakle musicalowe, teatralne przedstawienia plenerowe, happeningi, podczas których każdy może doświadczyć samego siebie biorąc pełną odpowiedzialność za swoje życie. Używamy różnych metod i
narzędzi, które pozwalają nam lepiej poczuć i poznać siebie, swoje ciało oraz emocje i uczucia, które nosimy w sobie.  Wykorzystujemy też elementy psychoterapii  (Gestalt, Rebirthing, integracja ciała, sen na jawie, ruch regeneracyjny, Gestalt eksperymentalny, praca z mitami, bajkami, psychodrama, teatr…), różne formy relaksu (taniec, masaż, ruch spontaniczny) i medytacji (medytacja, medytacja dynamiczna, trans).  Dzięki temu wszystkiemu powstaje magiczne miejsce dla spotkania się z innymi ludźmi i samym sobą. Bezpieczna przestrzeń, w której każdy może znaleźć coś dla siebie. Tak więc możemy poprawić znacząco jakość naszych relacji, odnaleźć satysfakcję i pasję w życiu zawodowym, tak by żyć każdą chwilą. Możemy przebudzić się w życiu, bowiem sami je kreujemy.

Jeśli czujesz, że nadszedł czas aby dokonać zmian w Twoim życiu, zapraszamy Cię na nasze spotkania – do pracy w sferze Serca, Ciała i Ducha. Zapraszamy Cię do odkrywania siebie na nowo, do świata poszukiwań, przemian i cudu odnalezienia.

Copyright 2017 Tantra.pl All rights reserved.